ائتلاف متجاوز یکی از کشتی های توقیف شده یمنی را آزاد کرد

به گزارش وبلاگ سایه، با گذشت بیش از 54 روز از توقیف کشتی های حامل مواد اساسی مردم یمن و هشدار درباره بروز فاجعه، ائتلاف سعودی بالاخره یکی از این کشتی ها را آزاد کرد.

ائتلاف متجاوز یکی از کشتی های توقیف شده یمنی را آزاد کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سایه، ائتلاف سعودی بیش از 54 روز است که کشتی های حامل مشتقات نفتی، مواد غذایی و دیگر کالا های اساسی را در دریای سرخ نگه داشته و اجازه نمی دهد وارد یمن شوند؛ این در حالی است که کشتی های مذکور مجوز سازمان ملل را نیز دارند.

این اقدام ائتلاف متجاوز باعث بحران بزرگ در یمن شده و این کشور در آستانه فاجعه انسانی فراگیر است. در طول این مدت بسیاری از مقامات دولت نجات ملی یمن و انصارالله و نیز مقامات بین المللی به این موضوع اعتراض کردند و درباره بروز فاجعه هشدار دادند.

پس از اعتراض های بسیار، حسین العزی معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن از آزادی یکی از این کشتی ها خبر داد و اعلام نمود، انتظار می رود کشتی مذکور سه شنبه (امروز) به بندر الحدیده در غرب یمن برسد.

بر اساس گزارش الخبر الیمنی، وی در ادامه از تلاش های مستمر برای حل این بحران قدردانی کرد و گفت: توقیف کشتی های حامل نیاز های اساسی 27 میلیون نفر از مجموع 30 میلیون نفر، اقدامی در تناقض با عادات جنگ است.

پیشتر یوسف الحاضری سخنگوی وزارت بهداشت یمن هشدار داده بود که در صورت ادامه توقیف کشتی های حامل مشتقات نفتی، بخش خصوصی خدمات پزشکی با فاجعه روبرو خواهد شد و صد ها هزار بیمار جان خود را از دست می دهند.

محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن هم یکشنبه هفته جاری تأکید کرد که ادامه توقیف کشتی های نفتی یمن توسط ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی، نقض توافقنامه سوئد میان انصارالله و ریاض است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ائتلاف متجاوز یکی از کشتی های توقیف شده یمنی را آزاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف متجاوز یکی از کشتی های توقیف شده یمنی را آزاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید