آیا کرونا باعث بی خوابی می شود؟

به گزارش وبلاگ سایه، مجله پزشکی دکتر سلام/ این بیماری نه فقط از نظر جسمی بلکه از نظر روحی نیز افراد را درگیر کرده است. ترس از عدم ملاقات با عزیزانتان، اضطراب اینکه اگر شما یا شخص دیگری در خانواده خود به این عفونت مبتلا شوید همه اینها آسیب جدی بر سلامت روان ما وارد کرده است.

آیا کرونا باعث بی خوابی می شود؟

براساس اظهارات کارشناسان کرونا به غیر از ایجاد بسکمک از مسائل جسمی و روحی در بسکمک از افراد به بی خوابی منجر شده است. بسکمک از افراد از بی خوابی همراه با افسردگی و اضطراب پس از بهبود کرونا رنج می برند.

به گزارش تایمزسوفاندیا، اگر شما هم در گروه این افراد قرار دارید در اینجا تمام آنچه در مورد علائم و روش درمان بدانید توضیح داده شده است.

علائم بی خوابی

بی خوابی یک اختلال خواب است که در آن فرد قادر به خوابیدن به اندازه کافی نیست. در این حالت چرخه خواب فرد تحت تاثیر قرار می گیرد که این امر می تواند بهبودی را مختل کرده و منجر به بروز بسکمک از مسائل دیگر شود که از جمله آنها می توان به برخی علائم از جمله خستگی، تحریک و تغییرات خلقی اشاره کرد.

چرا افراد با بی خوابی پس از کرونا روبرو هستند؟

دلایل مختلفی برای چرایی اینکه افراد پس از بهبودی از کرونا با بی خوابی روبرو می شوند وجود دارد. برخی از دلایل شامل اضطراب، استرس و تنهایی ناشی از هفته ها تنها ماندن در قرنطینه یا بستری شدن در بیمارستان در شرایط بحرانی است. همراه با این موارد چرت زدن در روز نیز منجر به بروز مسئله ای در خواب رفتن طی شب می شود، بنابراین به بیماران توصیه می شود در طول روز چرت های طولانی نداشته باشند.

راههای درمان بی خوابی بعد از کرونا

بهبودی از عوارض جانبی ناشی از کرونا ممکن است زمان بر باشد، بنابراین باید در مورد مسائلی که با آن روبرو هستید با پزشک خود صحبت و از توصیه های وی پیروی کنید. در اینجا چند روش آسان پیشنهاد شده توسط متخصصان وجود دارد که به شما در ایجاد احساس آرامش و داشتن خواب بهتر کمک می کند.

زمان استفاده از تلفن همراه را کاهش دهید

بدون داشتن کاری برای انجام دادن و جایی برای رفتن در این دوران همه ما بیش از حد معمول به تلفن همراه خود چسبیده ایم، بنابراین پیشنهاد می شود مدت زمان استفاده از تلفن همراه را کاهش داده و از شبکه های اجتماعی برای آرامش ذهن خود دوری کنید.

روال زمان خواب

داشتن یک برنامه روزمره قبل از خواب می تواند باعث خواب راحت تر و بهتر در شما شود، بنابراین زمانی را به خود اختصاص دهید و سعی کنید هر روز سر ساعت مشخص به رختخواب بروید.

به نوشیدنی های کافئین دار نه بگویید

کافئین فرایند خواب را مختل می کند، بنابراین بهتر است به نوشیدنی های غیرکافئین دار برای حفظ فرایند خوب خواب خود متوسل شوید.

بیشتر فعال باشید

فعال ماندن و داشتن تحرک باعث کاهش استرس و در نتیجه خواب خوب می شود.

دارو و مدیتیشن

مصرف به موقع داروهای تجویز شده را از قلم نیاندازید. انجام مراقبه و سایر مواردی که به شما احساس آرامش می دهند نیز به فرایند خواب خوب کمک می کند.

منبع: همگردی

به "آیا کرونا باعث بی خوابی می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا کرونا باعث بی خوابی می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید