کلبه های جنگلی برتر در دنیا برای یک سفر خاطره انگیز

به گزارش وبلاگ سایه، جنگل ها یکی از شگفت انگیزترین زیبایی های طبیعی اطراف ما هستند که اغلب آنها را نادیده می گیریم. اما گاهی با جنگل هایی روبرو می شویم که با شکوه و عظمت و زیبایی خود ما را افسون می نمایند و آرزو می کنیم کاش می توانستیم مدت ها به چشم انداز زیبا و خیره نماینده آنها چشم بدوزیم. به همین علت است که در سرتاسر جهان، بهترین کلبه های جنگلی در جهان و مراکز اقامتی جنگلی ساخته شده اند تا علاقمندان به طبیعت و جنگل را به آرزوی دیرینه تاریخی خود برسانند. اگر شما هم تصمیم دارید برای تعطیلات به جنگل و بهترین هتل های جنگلی جهان بروید تا از نزدیک شاهد حیات وحش شگفت انگیز آن باشید و در فعالیت های متنوع و ماجراجویانه در فضای باز جنگل شرکت کنید، بهتر است این مطلب خبرنگاران را بخوانید و با کلبه های جنگلی برتر در جهان با امکانات فوق العاده و منظره ها حیرت انگیز آشنا شوید. با ما همراه باشید...

کلبه های جنگلی برتر در دنیا برای یک سفر خاطره انگیز

مجموعه اقامتی دوستدار فضای سبز آراراس پانتانال Araras Pantanal Ecolodge

مجموعه اقامتی آراراس پانتانال Araras Pantanal Ecolodge یکی از بهترین کلبه های جنگلی در جهان، ساخته شده است تا با محیط اطرافش در هارمونی و هماهنگی باشد؛ اما با این وجود انواع امکانات رفاهی لوکس و تجملی را در میان بزرگ ترین سرزمین استوایی در جهان به شما ارائه می نماید. میهمانان این مجموعه اقامتی به طور کامل در جنگل انبوهی غرق شده اند و مسیرهای پیچ در پیچی از میان چشم انداز ها زیبای این جنگل عبور می نمایند که میهمانان را به برج های مشاهده درختی راهنمایی می نمایند؛ نقاطی که از آنها می توان طوطی های زیبای مکائو (انواع طوطی های دم بلند و رنگارنگ که بومی آمریکای مرکزی و جنوبی هستند) را در حال پرواز تماشا کرد. سایر فعالیت هایی که در این مجموعه می توان انجام داد، قایق سواری، اسب سواری و سافاری های مخصوص عکسبرداری هستند؛ از آنجایی که این مجموعه یکی از بهترین نقاط سیاره زمین برای عکس برداری از پرندگان به شمار می رود، این تورهای سافاری محبوبیت بسیار زیادی دارند. اتاق های این مجموعه فوق العاده اقامتی، دارای بالکن های وسیع هستند ، یک استخر با چشم میزانای خارق العاده و یک رستوران عالی با غذاهای پخته شده از مواد اولیه ارگانیک و طبیعی مانند میوه ها و سبزیجات تازه که از باغ های مجموعه چیده شده اند و پنیر دست ساز خانگی وجود دارد.

مجموعه اقامتی باجار رولا Bajaar Rola در پارک ملی کانا Kanha، هندوستان

این اردوگاه جنگلی از مجذوب کننده ترین کلبه های جنگلی برتر در جهان در وسط منطقه زندگی ببرها در پارک ملی کانا Kanha به شما این امکان را می دهد که در تورهای سافاری روزانه آن شرکت کنید و این گربه های بزرگ را تماشا کنید. این پارک بعلاوه خانه حیوانات دیگری از جمله مورچه خوار پولک دار، یوز پلنگ، شغال راه راه و تشی (یک نوع خوارپشت) و نزدیک به 70 گونه گیاهی از انواع درختان می باشد. چادر های این اردوگاه، سوییت هایی تجملی و شبه دائمی هستند که با دیوارها و کف ساخته شده از چوب بامبو پوشیده شده اند. این چادرها دارای وان های بزرگ، پرده های ابریشمی و مبلمان دست ساز هستند و سکوهای اختصاصی در طول کناره رودخانه دارند که محلی ایده آل برای لذت بردن از چشم انداز ها اطراف و تماشای حیات وحش بی نظیر در جنگل می باشند. استخر اردوگاه یک مکان فوق العاده برای به آب زدن و سرحال آمدن در کنار تماشای چشم انداز ها زیبای جنگل است و غذاهایی که در اردوگاه سرو می شوند از مواد اولیه تازه به دست آمده از باغ های خود این مجموعه اقامتی تهیه می شوند.

مجموعه اقامتی چا کریک Chaa Creek در سن اگناسیو San Ignacio، بلیز

مجموعه اقامتی چا کریک Chaa Creek از بهترین هتل های جنگلی جهان در کناره های رودخانه ماکال Macal واقع شده است و برای چندین دهه، یکی از بهترین مجموعه های جنگلی در آمریکای مرکزی، بهترین مجموعه اقامتی در بلیز و بهترین کلبه های جنگلی در جهان محسوب می شده است. این مجموعه که در نزدیکی سن اگناسیو San Ignacio در غرب بلیز قرار گرفته است، دارای بهترین اسپا در کشور، یک رستوران عالی، کارکنان بی نظیر، یک دشت پروانه و یک استخر بی نهایت است که همگی در 365 هکتار طبیعت حفظ شده قرار گرفته اند. 19 اتاق بزرگ در کلبه های دو طبقه و دو سوییت تجملی این مجموعه، دارای مبلمان بسیار گران قیمت، آویزه های دیواری و رو تختی های گواتمالایی هستند؛ در حالی که سویت های نو ماه عسل که روی درخت ساخته شده اند، همسطح با بالا ترین شاخه های درختان جنگل قرار دارند. فعالیت های متنوعی در این مجموعه می توان انجام داد؛ از جمله این که می توان در تور مسیر شرکت کرد، از مزرعه کاکائوی سبک مایا تماشا کرد و یا به قایق سواری و اسب سواری پرداخت. تماشا کردن پرنده ها نیز یکی از فعالیت های اصلی و جالب این مجموعه به شمار می رود، چرا که 247 گونه از پرندگان در این منطقه مشاهده شده اند.

مجموعه اقامتی Inkaterra Reserva Amazonica در پوئرتو مالدونادو Puerto Maldonado، پرو

این مجموعه اقامتی دوستدار طبیعت در یک منطقه دور افتاده از حوضه آبریز آمازون در پرو قرار گرفته است. کافیست از کناره های رودخانه پر پیچ و خم مادره دو دیوس Madre de Dios بالا بروید و آنجاست که قدم به جهانیی کاملا نو خواهید گذاشت؛ جهانیی که در آن با صدای پرندگان استوایی از خواب بیدار می شوید و با صدای جانوران دیگر در هنگام شب به خواب می روید. در حالی که با جنگل انبوه احاطه شده اید، کتام (تالار یا سازه ای از چوب و تخته) های تک به تک با سقف های شیب دار که از انواع مواد طبیعی ساخته شده اند و همگی دارای ننو و دیوارهای شیشه ای، محصولات ارگانیک حمام و دمپایی ویژه هستند. بعلاوه یک خانه درختی به نام Canopy Tree House وجود دارد که یک اتاق در ارتفاع 90 پایی (28 متری) سطح جنگل می باشد. میهمانان می توانند یک مسیر پر پیچ و تاب در یک سطح بسیار مرطوب را بپیمایند تا به یک پل معلق از درختان پر ارتفاع برسند و از آنجا چشم انداز ها جنگل را تماشا نمایند. بعلاوه می توانند از غذاهای پخته شده از مواد اولیه محلی نوش جان نمایند و در اسپای مجلل و گران قیمت مجموعه به استراحت و کسب آرامش بپردازند.

مجموعه اقامتی دوستدار طبیعتی لاپا ریوس Lapa Rios Ecolodge در شبه جزیره اوسا Osa، کاستاریکا

مجموعه اقامتی دوستدار طبیعتی لاپا ریوس Lapa Rios Ecolodge از کلبه های جنگلی برتر در جهان در یک منطقه حفاظت شده خصوصی که در مساحت 1000 هکتار از آخرین جنگل استوایی به جای مانده آمریکای مرکزی در شبه جزیره اوسا Osa واقع شده است قرار گرفته است. این مجموعه دارای 16 ویلا با سقف های شیب دار است که در آنها زنگ تلفن یا مزاحمت اینترنت و تلویزیون وجود ندارد. به جای این امکانات تکنولوژیکی، میهمانان می توانند از صدای آرامش بخش جیرجیرک ها، خرسک های دم حلقه ای و زنجیره ها و تماشای چشم انداز ها زیبای اقیانوس لذت ببرند. ساحل به میزان یک پیاده روی ده دقیقه ای با این مجموعه فاصله دارد و در عین حال می توانید در کنار استخر روباز مجموعه به کسب آرامش بپردازید و از تماشا چشم میزانای خیره نماینده اقیانوس لذت ببرید. بعد از یک روز پر از فعالیت که می تواند شرکت در کلاس های موج سواری یا انجام قایق سواری و اسب سواری در ساحل باشد یا پیاده روی کردن در جنگل و تماشای جانوران مختلف از جمله تنبل سه پنجه، شیر کوهی، میمون، قورباغه درختی، توکان (یک نوع پرنده)، مکائو (طوطی دم بلند و رنگارنگ) و هزاران جانور دیگر، می توانید مورد ماساژ قرار بگیرید و سپس در رستورانی که غذاهای محلی و چشم میزانای جنگلی ارائه می نماید شام بخورید.

مجموعه اقامتی سانی Sani Lodge، پارک ملی یاسونی Yasuni National Park، اکوادور

مجموعه اقامتی سانی Sani Lodge از دیگر بهترین هتل های جنگلی جهان به وسیله جامعه سانی که به زبان کیچوا kichwa صحبت می نمایند اداره می گردد؛ این مردم قبلا به صورت پراکنده کار می کردند تا این که با هم متحد شدند و این مجموعه اقامتی بی نظیر که یکی از بهترین محل های اقامتی جنگلی در جهان است را تاسیس کردند. این مجموعه بسیار پر آرامش که در اعماق جنگل آمازون در کشور اکوادور و در یک جنگل بارانی بین منطقه حفاظت شده Cuyabeno Reserve و پارک ملی یاسونی Yasuni National Park واقع شده، از ده کتام (تالار یا سازه ای از چوب و تخته) در کناره یک دریاچه تشکیل شده است. این مجموعه اقامتی دوستدار طبیعت، امکانات تماشای پرندگان را در اختیار میهمانان خود می گذارد؛ از اتاق غذا خوری تا برج درختی نزدیک به این مجموعه و نقاط دیگری در اطراف آن، به راحتی می توان پرندگان زیبای منطقه را زیر نظر گرفت. از آنجایی که این مجموعه تنها از انرژی خالص خورشیدی استفاده می نماید، سر و صدایی برای ترساندن حیات وحش از خود فراوری نمی نماید؛ بنابراین در دل حیات وحش قرار گرفته است و حتی کایمن ها (تمساح های کوچک) شب هنگام در اطراف دریاچه رفت و آمد می نمایند. راهنماهایی که متعلق به اجتماع سانی ها هستند میهمانان را به تورهای زمینی و آبی در آن اطراف می برند و آنان را به خانواده های خود در روستای کناری معرفی می نمایند. این مجموعه از بهترین کلبه های جنگلی در جهان است که هم به شناخت شما از زندگی در جنگل های بارانی آمازون یاری می نماید و هم تمرکز بالایی روی طبیعت دارد.

مجموعه اقامتی جنگلی سوکائو Sukau Rainforest Lodge، مالزی

مجموعه اقامتی جنگلی سوکائو Sukau Rainforest Lodge در بورنئو که از کلبه های جنگلی برتر در جهان است، به وسیله یک منطقه حفاظت شده با تنوع زیستی بسیار بالا و جالب توجه احاطه شده است. این مجموعه یکی از معدود مکان های روی زمین است که ده گونه میمون در آن زندگی می نمایند که چهار گونه از آنها بومی خود بورنئو می باشند؛ بعلاوه بیشترین جمعیت اورانگوتان ها در مالزی در این منطقه دیده می شوند. جنگل های این ناحیه بعلاوه زیستگاه حیواناتی مانند خرس آفتاب، یوزپلنگ، کرگدن سوماترایی و فیل آسیایی هستند. این مجموعه اقامتی که بناهای آن از چوب های محکم محلی ساخته شده و به وسیله مسیرهای چوبی بلندی به یکدیگر متصل شده اند، در عین حال که با جنگل بارانی ترکیب شده است، تنها تا حد کافی جدا شده تا برای میهمانان خود تجربه ای آرام و راحت مهیا سازد. شما می توانید از اتاقتان به درون جنگل قدم بگذارید و به وسیله عبور از مسیرهای چوبی مرتفع به تماشای حیات وحش از جمله فیل های بورنئو و گیاهان استوایی بپردازید. فعالیت های جالبی که می توان در این مجموعه انجام داد شامل سفرهای آبی صبح هنگام و عصر هنگام در قایق های کوچک برقی می باشند که به شما این امکان را می دهند که حیات وحش را که در کناره دریاچه ها جمع شده است تماشا کنید؛ بعلاوه می توانید در طبیعت قدم بزنید و از اطلاعاتی که به وسیله راهنماهای مجموعه در اختیار شما قرار داده می گردد لذت ببرید. رستوران Melapi غذاهای بین المللی سرو می نماید، در حالی که بار Gecko Lounge انواع چای و نوشیدنی های دیگر را ارائه می نماید. امکانات دیگر، استخر روباز، سکوی آفتاب گیری، کتابخانه، میز بیلیارد و انواع بازی های تخته ای می باشند.

مجموعه اقامتی پاکیوره Pacuare Lodge در پاکیوره Pacuare، کاستاریکا

مجموعه اقامتی پاکیوره Pacuare Lodge در قلب جنگل استوایی کارائیب در میان جنگل بارانی حفاظت شده و در کناره رودخانه پاکیوره Pacuare در قسمت شمالی کوه های تالامانکا Talamanca قرار گرفته و از بهترین هتل های جنگلی جهانست. این مجموعه زیستگاه انواع جانوران از جمله میمون، تنبل، پلنگ و تنوع بالایی از پرندگان می باشد. ویلا های مرتفع با سقف های شیب دار در میزان های مختلف، اختصاصی و بسیار تجملی هستند و حتی بعضی از آنها شامل یک استخر اختصاصی نیز می باشند. فعالیت های جالب بسیاری می توان در این مجموعه انجام داد؛ از جمله قایق سواری، اسب سواری و گردش در جنگل تا یک گودال مخصوص شنا که در آنجا می توانید زیر یک آبشار آبتنی کنید. زوج های جوان و عاشق می توانند شام های بسیار عاشقانه در زیر نور شمع را در یک کلبه جنگلی بسیار مرتفع یا در کناره رودخانه را تجربه نمایند.

مجموعه اقامتی صخره سیاه یا Black Rock Lodge، بلک راک Black Rock، بلیز

مجموعه اقامتی صخره سیاه یا Black Rock Lodge در کناره رودخانه ماکال Macal در بلیز واقع شده و دارای چشم انداز زیبای یک تپه مشرف به آبی که از کانیون صخره سیاه Black Rock Canyon می گذرد می باشد. تمامی انرژی مورد احتیاج این مجموعه که از بهترین هتل های جنگلی جهانست به وسیله نیروهای آبی و خورشیدی تامین می گردد و بیشتر غذاهایی که ارائه می شوند از محصولات ارگانیک خود این منطقه هستند. در این مجموعه 13 کابین وجود دارد که بالکن های آنها دارای ننوهای ویژه برای تماشای چشم میزانای خیره نماینده اطراف می باشد. 242 هکتار مساحت این مجموعه، مکان فوق العاده ای برای تماشای پرندگان با بیش از 200 گونه از جمله سه گونه توکان، انواع قوش (پرنده شکاری)، تروگون یا لانه کن و دلیجه (پرنده شکاری از نوع شاهین) می باشد. بازتماشامایندگان بعلاوه می توانند از انجام فعالیت های جالبی مانند غارنوردی، دوچرخه سواری کوهستان و قایق سواری لذت ببرند.

مجموعه اقامتی کریستالینو Cristalino Lodge در استان گروسو Grosso، برزیل

این مجموعه اقامتی دوستدار طبیعت که اغلب با عنوان یکی از بهترین مجموعه های اقامتی جنگلی در جهان شناخته می گردد، در یکی از منطقه ها حفاظت شده خصوصی در کناره رودخانه کریستالینو Cristalino در نزدیکی آمازون واقع شده است. این مجموعه بخاطر امکانات شیک و تجملی در اتاق ها و ویلاهای خود مشهور است؛ امکاناتی که هر نوع رفاهی که مورد نظر شماست در اختیارتان می گذارد. یکی از نکته هایی که بسیار مورد توجه دوست داران پرندگان قرار می گیرد این است که بازتماشامایندگان می توانند هم از راه آبی و هم جنگلی، بیش از 500 گونه پرنده از جمله مکائو، پاراکیت، طوطی و بسیاری از گونه های جانوری بومی منطقه مانند میمون دماغ سفید ساکی را تماشا نمایند. این مجموعه بعلاوه دارای مرتفع ترین برج در منطقه آمازون است؛ برجی که از بالای آن می توانید چشم میزانای بی نظیری از جنگل بارانی و پرندگانی که در آن پرواز می نمایند تماشا کنید. بعد از تاریک شدن هوا، از تماشای ستارگان و گوش دادن به آوای پرندگان لذت ببرید. راهنماهای مجموعه، می توانند شما را به تورهای زمینی و آبی ببرند و کلاس های آشپزی نیز برای شما فراهم می باشد که در آنها بتوانید طرز تهیه انواع غذاهای سرو شده در این مجموعه را یاد بگیرید.

منبع: همگردی

به "کلبه های جنگلی برتر در دنیا برای یک سفر خاطره انگیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلبه های جنگلی برتر در دنیا برای یک سفر خاطره انگیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید