آمار فروش فیلم های روی پرده سینماها ، به رنگ پاییز

به گزارش وبلاگ سایه، آخرین آمار فروش سینما با توجه به نزدیک شدن به سرانجام مهرماه نشان می دهد در بین آثار روی پرده کمتر از پنج اثر هستند که توانسته اند به فروش میلیاردی دست پیدا کنند.

آمار فروش فیلم های روی پرده سینماها ، به رنگ پاییز

به گزارش وبلاگ سایه، از بین فیلم های که به فروش میلیاردی رسیدند (البته این هر فیلم میلیاردی را نمی توان پرفروش حساب کرد) می توان به کلوپ همسران و مردی بدون سایه با فروشی حدودا یک میلیاردی و ماجرای نیم روز رد خون با فروشی سه میلیاردی و ایده اصلی با فروش نزدیک چهار میلیارد اشاره کرد.

بر اساس اطلاعات و آمار درج شده در سامانه فروش سینمای ایران، فیلم سینمایی مسخره باز به کارگردانی همایون غنی زاده و تهیه کنندگی علی مصفا که اکران خود را از 17 مهرماه با بازی صابر ابر، بابک حمیدیان، هدیه تهرانی، رضا کیانیان، داریوش پیروز، محسن حسینی، با حضور علی نصیریان شروع کرده پس از یک هفته نمایش 878 میلیون و 772 هزار تومان فروش داشته است و 62 هزار نفر مخاطب آن بودند.

این فیلم که اولین حضورش روی پرده در جشنواره فیلم فجر بوده است اکنون با محدودیت سنی +12 سال، 56 سینما در اختیار دارد.

فیلم سینمایی درخونگاه به کارگردانی سیاوش اسعدی با محدودیت سنی 12 سال به بالا، پس از یک هفته نمایش با جذب 51 هزار مخاطب، 685 میلیون تومان فروش داشته است. این فیلم که برای نخستین بار در جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد با در اختیار داشتن 106 سینما به تفکیک 524 میلیون تومان در تهران فروش داشته است.

فیلم سینمایی سال دوم دانشکده من به کارگردانی رسول صدرعاملی که از 10 مهرماه روی پرده سینماهای تهران و شهرستان رفته است 477 میلیون تومان فروش داشته که به تفکیک 241 میلیون تومان از آن سهم فروش در سینماهای تهران بوده است. این اثر در حال حاضر در 110 سینما نمایش دارد.

فیلم پیلوت به کارگردانی ابراهیم ابراهیمیان که اکران خود را از سوم مهرماه شروع کرده و با محدودیت سنی 15+ سال روی پرده رفته است، تا امروز 441 میلیون تومان فروش داشته و بیش از 34 هزار مخاطب به سینما جذب کرده است. از مجموع فروش این فیلم با در اختیار داشتن در مجموع 89 سینما، سهم تهران 309 میلیون تومان بوده است.

فیلم سینمایی ماجرای نیمروز2 / رد خون ساخته محمد حسین مهدویان که از سوم مهرماه روی پرده رفته و با محدودیت سنی بالای 12 سال نمایش خود را شروع کرده تا امروز پس از گذشت سه هفته اکران، سه میلیارد و 323 میلیون تومان فروش داشته و دو میلیارد و 84 میلیون تومان سهم سینماهای تهران بوده است. این فیلم سینمایی که اولین نمایش خود را در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر داشته در حال حاضر 281 هزار مخاطب را به سینما جذب کرده و در 184 سینما در تهران و شهرستان نمایش دارد.

فیلم مستند آبی به رنگ آسمان به کارگردانی امیر رفیعی که مروری بر تاریخ باشگاه استقلال ایران از زمان تاسیس تا امروزش است، با شروع اکرانش از سوم مهرماه تا امروز 61 میلیون تومان فروش داشته چهار هزار نفر آن را در سینماها تماشا کرده اند. این مستند در 37 سالن سینمایی در کشور نمایش دارد که بیشترین سهم را سینماهای شهرستان به خود اختصاص داده اند.

درام سینمایی شاه کش ساخته وحید امیرخانی که اکرانش را از 27 شهریورماه شروع کرده و با محدودیت سنی 12+ سال روی پرده رفته است، حدود 894 میلیون تومان فروش داشته که از این مقدار 583 میلیون تومان آن سهم تهران بوده است. این فیلم تا امروز 73 هزار مخاطب داشته و در 122 سینما اکران داشته است.

فیلم کروکودیل به کارگردانی مسعود تکاور که هفته آخر شهریور روی پرده سینماها رفت است، با محدودیت سنی بالای 15 سال و در اختیار داشتن 95 سالن سینمایی بیش از 263 میلیون تومان فروش داشته و به تفکیک 146 میلیون تومان در تهران فروش داشته در مجموع 23 هزار نفر مخاطب این فیلم بوده اند.

همچنین سینمایی کلوپ همسران ساخته مهدی صباغ زاده، در ژانر کمدی که از 26 شهریورماه نمایش خود را شروع کرد، با محدودیت سنی 15+ سال، با جذب 161 هزار نفر مخاطب، یک میلیارد و 964 میلیون تومان فروش داشته و در 139 سینما روی پرده رفته است.

فیلم سینمایی مردی بدون سایه علیرضا رئیسیان که نمایش خود را 27 شهریورماه شروع کرده با محدودیت سنی 12+ سال که برای نخستین بار در جشنواره سی و هفتم فجر به نمایش درآمد با وارد شدن به چهارمین هفته اکران خود یک میلیارد و 130 میلیون تومان فروش داشته است. این فیلم که در 110 سینما نمایش داشته، تا امروز 89 هزار مخاطب به سینما جذب کرده است.

شکستن همزمان بیست استخوان به کارگردانی جمشید محمودی با اکران از 22 شهریورماه در سینماها، 227 میلیون تومان فروش داشته و به تفکیک از مجموع فروش این فیلم 148 میلیون تومان سهم سینماهای تهران بوده است. این اثر در 59 سینما در تهران و شهرستان نمایش دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آمار فروش فیلم های روی پرده سینماها ، به رنگ پاییز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار فروش فیلم های روی پرده سینماها ، به رنگ پاییز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید