آخرین آمار درباره شرایط نرخ بیکاری در تهران

به گزارش وبلاگ سایه، خبرنگاران: معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: بررسی فرایند تغییرات نرخ بیکاری استان تهران حاکی از کاهش 3.1 درصدی این شاخص نسبت به فصل مشابه در سال 97 است.

آخرین آمار درباره شرایط نرخ بیکاری در تهران

به گزارش وبلاگ سایه به نقل از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، مسعود افشین با بیان این خبر گفت: براساس آخرین نتایج منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری جمعیت 15 ساله و بیشتر استان تهران در فصل پاییز سال جاری، برابر با 9.4 برآورد شده است. به تعبیری دیگر، 9.4 درصد از جمعیت فعال(شاغل و بیکار) استان تهران در پاییز سال جاری بیکار بوده اند.

وی اضافه کرد: بررسی فرایند تغییرات نرخ بیکاری استان تهران حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال 1397، 3.1 درصد کاهش یافته است. افشین گفت: نرخ بیکاری جمعیت 15 ساله و بیشتر، در پاییز 1398 برای کل کشور 10.6 درصد بوده است. کمترین و بیشترین نرخ بیکاری در پاییز 1398 در استان های خراسان جنوبی و کرمانشاه به ترتیب با 4.5 و 16.3 درصد گزارش شده است.

معاون آمار و اطلاعات گفت: در پاییز 1398، به میزان 41.7 درصد جمعیت 15 ساله و بیشتر استان تهران از نظر اقتصادی فعال بوده اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته اند. به گفته افشین، بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن است که این نرخ در استان تهران نسبت به فصل مشابه در سال قبل(پاییز 1397) به میزان 0.6 درصد کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: نرخ مشارکت اقتصادی جمعیت 15 ساله و بیشتر در پاییز 1398 برای کل کشور 44.3 درصد برآورد شده است. بیشترین نرخ مشارکت اقتصادی در استان خراسان رضوی با 52.4 درصد و کمترین مقدار آن در استان مرکزی با 0.37 درصد گزارش شده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "آخرین آمار درباره شرایط نرخ بیکاری در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار درباره شرایط نرخ بیکاری در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید