9 چیز خاص که جز ژاپن در کشور دیگری نخواهید دید

به گزارش وبلاگ سایه، چیز های زیادی از فرهنگ ژاپنی به زندگی دیگر مردم جهان راه یافته است. بسیاری از مردم جهان انیمه و سریال های ژاپنی دیدن می نمایند، سوشی و نودل می خورند و به آهنگ های خوانندگان ژاپنی گوش می دهند. با این حال، کماکان چیز هایی وجود دارد که تنها در کشور ژاپن آن ها را خواهید دید.

9 چیز خاص که جز ژاپن در کشور دیگری نخواهید دید

1- علائم هدایت رانندگی خرگوشی

به گزارش روزیاتو، از کودکی به ما آموخته اند هر وقت روی چراغ عابر پیاده یک آدمک سبز رنگ ظاهر شد، یعنی وقت عبور از خیابان است. اما در برخی چراغ های عابر پیاده ژاپن خبری از آن آدمک نیست و به جایش یک خرگوش وجود دارد. این خرگوش البته میفی (Miffy) نام دارد که به وسیله یک تصویرگر آثار کودک هلندی به نام دیک برونا طرحی شده است. این شخصیت از محبوبیت زیادی در ژاپن برخوردار است و محصولات زیادی در ژاپن با طرح میفی فراوری می گردد.

2- صندلی های کوتاه

ژاپنی ها برای راحتی اهمیت زیادی قائل اند، به همین علت صندلی های کافه های آن ها بیشتر شبیه به صندلی های راحتی پایه کوتاه است که هنگام نشستن روی آن ها می توانید پا های خود را دراز کنید و به آن ها استراحت دهید.

3- ماساژور های اختاپوسی

برای کاهش اضطراب و سردرد، ماساژور های مخصوصی با طراحی بسیار ساده وجود دارد. این ماساژورها، اما در ژاپن شکل خلاقانه تری دارند و به شکل اختاپوس های رنگی هستند.

4- نودل پرینگلز

پرینگلز (Pringles) یکی از معروف ترین برند های چیپس در جهان است و در بسیاری از کشور ها از محبوبیت زیادی برخوردار است. در ژاپن، اما پرینگلز یک برند نودل است که ژاپنی ها زیاد آن را می خورند.

5- کافه نشینی با عروسک های غول پیکر

رفتن به کافه به تنهایی برای ما امری کاملاً عادی است. اما در کافه های ژاپن مشتریان تنها می توانند میز خود را با یک عروسک مومین غول پیکر (Moomin / موجودی خیالی که شخصیت اصلی یک مجموعه کمیک استریپ است) شریک شوند تا احساس تنهایی و ناراحتی ننمایند.

6- سرویس سفارش قهوه متفاوت

اغلب دستگاه های فروش اتوماتیک قهوه در نقاط مختلف جهان به یک شکل اند؛ همگی آن ها چند دکمه برای انتخاب نوع قهوه دارند و قهوه را در لیوان های کاغذی ارائه می دهند. در ژاپن، اما سرویسی هست که به شما این امکان را می دهد قهوه خود را به وسیله یک اپلیکیشن سفارش دهید و آن را در یک زمان تعیین از یک فروشگاه تحویل بگیرید. در این سرویس برای ارائه نوشیدنی به جای لیوان های کاغذی یا پلاستیکی از بطری هایی با تگ های رنگی استفاده می گردد.

7- بیسکوییت های پوکمونی

حتماً بیسکوییت هایی که با طرح حیوانات مختلف تهیه می شوند را دیده اید. در ژاپن، اما بیسکوییت هایی به شکل پوکمون (Pokemon) وجود دارد.

8- مرغ سوخاری کِی اِف سی، شام شب کریسمس

در بقیه نقاط جهان مردم برای کریسمس و سال نو غذا های مختلف زیادی آماده می نمایند و مهمانی بزرگی به راه می اندازند؛ و با این کار میان یک وعده غذای معمولی و یک ضیافت تمایز قائل می شوند. اما در ژاپن مردم در شب کریسمس به جای پخت بوقلمون، دوست دارند از رستوران معروف کِی اِف سی مرغ سوخاری بگیرند.

9- دستور تهیه متفاوت سوشی

اگر تجربه خوردن سوشی با چاپ استیک را داشته باشید، احتمالاً متوجه شده اید که هنگام برداشتن تکه های سوشی بیشتر اوقات قسمت برنج از قسمت ماهی جدا می گردد. با این حال، در ژاپن چنین مسئله ای وجود ندارد، چون آن ها روش دیگری برای تهیه سوشی دارند. ژاپنی ها برنج ِ سوشی را با یک سس مخصوص، حاوی شکر، نمک و سرکه برنج ترکیب می نمایند.

منبع: فرارو

به "9 چیز خاص که جز ژاپن در کشور دیگری نخواهید دید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 چیز خاص که جز ژاپن در کشور دیگری نخواهید دید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید