گران فروشی کارخانه ها را گزارش کنید

به گزارش وبلاگ سایه، رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی ایران عرضه محصولات با قیمتی بالاتر از قیمت درج شده روی کالا را تخلف دانست و گفت: بعضی از شرکت ها کالای فراوری قدیم را با قیمت جدید به فروش می رسانند. اگر این تخلف به ما گزارش گردد به آن رسیدگی می کنیم.

گران فروشی کارخانه ها را گزارش کنید

گزارش های میدانی وبلاگ سایه از بازار در روزهای اخیر حاکی از این است که بعضی محصولات از جمله ماکارونی، تن ماهی و شکر گران تر از نرخ مصوب به فروش می رسند. برای مثال در حالی که سازمان حمایت از مصرف نمایندگان و فراورینمایندگان قیمت هر بسته ماکارونی 700 گرمی را 5,450 تومان در نظر گرفته، در روزهای اخیر بسته های ماکارونی فراوری قدیم که قیمت 3100 روی آن ها درج شده بود بیش از 7,000 تومان در بازار به فروش می رسید. همچنین در مواردی تن ماهی که قیمت درج شده روی آن 8,900 تومان بوده بیش از 12 هزار تومان در بازار عرضه شده است. در خصوص شکر نیز در حالی که بر اساس آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار هر بسته شکر 900 گرمی باید به قیمت 4,000 تومان به دست مردم برسد، قیمت این محصول در روزهای اخیر به حدود 9,000 تومان رسیده و جالب تر اینکه قیمت های غیرقانونی به صورت رسمی روی بسته ها درج شده است.

در این رابطه محمدرضا مرتضوی - رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی ایران - در گفت وگو با وبلاگ سایه، عرضه محصولات با قیمت بالاتر از قیمت درج شده روی کالا و همچنین عرضه محصولات بدون قیمت گذاری را تخلف دانست و گفت: این تخلف در عرضه مستقیم نمایندگی بعضی شرکت ها هم دیده شده است. یعنی بعضی شرکت ها کالای فراوری قدیم را با قیمت جدید به فروش می رسانند. اگر این تخلف به ما گزارش گردد آن را منعکس می کنیم.

وی با اشاره به اینکه سود حاصل از فروش محصولات قدیمی به قیمت جدید، سود تصادفی است، اظهار کرد: گران فروشی می تواند از سوی اصناف یا کارخانه ها صورت بگیرد که من خودم شاهد این تخلف از سوی یک کارخانه بوده ام.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی ایران همچنین توضیح داد که کارخانه ها برای افزایش قیمت باید بسته بندی خود را اصلاح و قیمت جدید را روی آن درج نمایند، اما افزایش قیمت کالا با بسته بندی قبلی تخلف است.

مرتضوی همچنین با اشاره به اینکه کانون انجمن های صنایع غذایی وظیفه دارد به این تخلف ها رسیدگی کند، اظهار کرد: خریدارانی که با این تخلف ها روبرو می شوند، می توانند به وسیله تلفن گزارش آن را به کانون انجمن های صنایع غذایی منعکس نمایند تا ما به این تخلفات رسیدگی کنیم.

وی اضافه کرد: بنابراین واحد صنفی نباید کالای قدیمی را به قیمت جدید عرضه کند و کارخانه نیز در صورتی که بخواهد قیمت محصولات خود را افزایش دهد حتماً باید از بسته بندی جدید استفاده کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گران فروشی کارخانه ها را گزارش کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گران فروشی کارخانه ها را گزارش کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید