کمبود این ویتامین با چاقی شکم مردان و زنان ارتباط دارد

به گزارش وبلاگ سایه، محققان کل چربی بدن و چربی ناحیه شکم افراد را به همراه سطح ویتامین D آن ها میزان گیری کردند و نتایج نشان داد که هم برای مردان و هم برای زنان کمبود ویتامین D با افزایش چربی شکم مرتبط است.

کمبود این ویتامین با چاقی شکم مردان و زنان ارتباط دارد

به گزارش برنا، با این حال، برای زنان، سطوح پایین ویتامین D هم با افزایش چربی شکم و هم با افزایش کل چربی بدن مرتبط بود.

بیش از نیمی از مردم در سراسر دنیا ممکن است کمبود ویتامین D داشته باشند.

دکتر راچیدا رفیق، محقق دانشگاه بیرمنگام و تیمش در این دانشگاه درباره این مسئله تحقیقات گسترده انجام دادند و می گویند: اگرچه ما کمبود ویتامین D را در مطالعه خود مقدار گیری نکردیم، اما رابطه قوی بین افزایش اندازه چربی شکمی و سطوح پایین تر ویتامین D نشان می دهد که افراد با دور کمر بزرگ تر در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به کمبود این ویتامین هستند.

این محقق انگلیسی گفت: هنوز معین نیست که آیا سطوح پایین ویتامین D باعث ذخیره بیشتر چربی می گردد یا نتیجه آن است. با توجه به ماهیت این مطالعه، ما نمی توانیم در خصوص جهت یا دلیل ارتباط بین چاقی و سطوح ویتامین D نتیجه گیری کنیم، با این حال، این ارتباط قوی ممکن است به نقش احتمالی ویتامین D در ذخیره سازی و عملکرد چربی شکم اشاره کند.

کمبود ویتامین D بعلاوه با بیماری های قلبی عروقی، بیماری های خودایمنی و احتمال بیشتر سرماخوردگی مرتبط است.

غذا های غنی از ویتامین D شامل ماهی و تخم مرغ هستند، اما بیشتر افراد ویتامین D خود را از اثر نور خورشید بر روی پوست دریافت می نمایند.

منبع: فرارو

به "کمبود این ویتامین با چاقی شکم مردان و زنان ارتباط دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود این ویتامین با چاقی شکم مردان و زنان ارتباط دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید