کشف حیرت انگیز مجسمۀ الهۀ زیبایی در زیر یک دیوار

به گزارش وبلاگ سایه، باستان شناسان به تازگی یک سردیس سپید از جنس سنگ مرمر را در بخش تاریخی شهر رم کشف کرده اند. این خبر را اولین بار شهردار شهر رم در صفحۀ توئیتر خودش بیان نمود. روبرتو گالتیری نوشت: شهر رم همچنان به بازیابی میراث ارزشمند گذشته اش ادامه می دهد؛ یک سردیس باشکوه و سالم در جریان کاوش های اخیر در منطقۀ پیاتزا آگوستوی رم کشف شده است.

کشف حیرت انگیز مجسمۀ الهۀ زیبایی در زیر یک دیوار

به گزارش فرادید؛ باستان شناسان در حال حاضر مشغول تمیزکاری و مطالعۀ این سردیس هستند. این قطعۀ بسیار زیبا و تماشایی احتمالا بخشی از مجسمۀ کامل یکی از الهه های یونان و روم باستان است، زیرا آرایش مو ها و ظرافت اجزاء صورت نشان می دهد که این سردیس، یک چهرۀ جوان زنانه را بازنمایی می کند.

به طور خاص حدس باستان شناسان این است که این مجسمه تمثالی از آفرودیت، الهۀ زیبایی در دوران باستان بوده است.

سردیس کشف شده، در پای یک دیوار باستانی و در حالیکه کاملا آغشته به گل و لای بود پیدا شده است. به گفتۀ کارشناسان، قطعۀ یافت شده از جنس مرمر یونانی ساخته شده و هنر و ظرافت زیادی در ساخت آن به کار رفته است. بخصوص تصویر مو های این الهه و گلِ سر او بسیار زیبا حجاری شده است.

جالب است که در دوران باستان از این سردیس به عنوان یک آجر در ساخت پِی یک دیوار استفاده کرده اند! گرچه این کار به نظر عجیب می رسد، اما ظاهرا در روم باستان استفاده از قطعات مجسمه ها (حتی مجسمه های ارزشمند) در ساخت بنا ها کار غیرمعمولی نبوده است. به هر حال این نوع استفاده باعث حفظ این اثر تا به امروز شده است.

احتمالا این مجسمه مربوط به دوران امپراطوری آگوستوس است، اما باستان شناسان امیدوارند با برسی های بیشتر اطلاعات دقیق تری دربارۀ این اثر به دست بیاورند.

منبع: فرارو

به "کشف حیرت انگیز مجسمۀ الهۀ زیبایی در زیر یک دیوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف حیرت انگیز مجسمۀ الهۀ زیبایی در زیر یک دیوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید