کارشناس ارشد کاخ سفید علیه ترامپ شهادت می دهد

به گزارش وبلاگ سایه، ایرنا نوشت: کارشناس ارشد امور اوکراین در شورای امنیت ملی آمریکا امروز در مجلس نمایندگان این کشور علیه ترامپ شهادت می دهد.

کارشناس ارشد کاخ سفید علیه ترامپ شهادت می دهد

روزنامه نیویورک تایمز بامداد سه شنبه گزارش داد کارشناس ارشد امور اوکراین در شورای امنیت ملی کاخ سفید قصد دارد امروز در جلسه شهادت دهی خود در مجلس کنندگان از نگرانی اش پیرامون تماس تلفنی ترامپ و زلنسکی بگوید.

در این جلسه که در ادامه تحقیقات مجلس کنندگان آمریکا پیرامون استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور برگزار می شود، الکساندر ویندامن افسر بازنشسته ارتش ایالات متحده علیه ترامپ شهادت می دهد.

براساس متن سخنرانی آغازین وی که به دست رسانه ها رسیده، او قصد دارد بگوید که از درخواست های ترامپ در تماسش با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین برای انجام تحقیقات قضایی علیه یک شهروند و شرکت آمریکایی نگران بوده است.

ویندامن گفته است که در همان زمانی که ترامپ این درخواست ها را از زلنسکی مطرح کرده، او نگران بوده که چنین درخواستی باعث شود که اوکراین حمایت دوحزبی در آمریکا را از دست بدهد.

در صورتی که ویندامن نشست شهادت دهی را برگزار کند، اولین مقام کاخ سفید خواهد بود که در مسئله تماس تلفنی ترامپ با زلنسکی که محور تحقیقات کنگره برای استیضاح ترامپ است، علیه او شهادت می دهد.

انتشار محتوای تماس تلفنی ترامپ و رئیس جمهوری اوکراین، دموکرات های مجلس کنندگان را بر آن داشته تا در مورد امکان استیضاح ترامپ به اتهام سوء استفاده از قدرت، تحقیقاتی را آغاز کنند.

ترامپ پیشتر در توئیت هایی، رسانه های خبری این کشور را متهم کرد که برای حمایت از بایدن و پسرش، از هیچ اقدامی فروگذار نمی کنند.

مجلس کنندگان آمریکا تاکنون بسیاری از مقام های دولت ترامپ از جمله مایک پمپئو وزیر خارجه، مارک اسپر وزیر دفاع و ریک پری وزیر انرژی او را احضار کرده است.

پمپئو با رد درخواست مجلس کنندگان، اعضای دموکرات این مجلس را به قلدری متهم کرد.

کنگره آمریکا بر اساس قانون اساسی این کشور اجازه دارد که رئیس جمهوری را پیش از به انتها رسیدن دوره چهار ساله از کار برکنار کند، به شرطی که به اعضای کنگره ثابت شود رئیس جمهوری به یکی از این موارد شامل خیانت، رشوه و سوء استفاده از قدرت متهم است.

آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس کنندگان آمریکا اخیراً گفت که کنگره بدنبال دسترسی به تماس های تلفنی ترامپ با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و سایر رهبران جهان است.

به نظر می رسد تحرکات ترامپ در حوزه سیاست خارجی آنچنان هنجارشکنانه بوده که کنگره چنین درخواستی را ارائه کرده است. شیف دلیل این درخواست را نگرانی از احتمال به خطر افتادن امنیت ملی آمریکا عنوان کرده است.

برای حذف ترامپ از قدرت، 67 نفر از یکصد عضو سنا باید به گناهکاری او رای دهند.

جمهوریخواستار 53 کرسی در سنا دارند که این تعداد برای دموکرات ها 45 کرسی است. همچنین دو کننده مستقل در این مجلس حضور دارند که به طور معمول موافق با دموکراتها رای می دهند.

جف فلیک سناتور جمهوریخواه پیشین آمریکا هفته گذشته گفت که دستکم 35 سناتور جمهوریخواه در صورت برخورداری از رای مخفی، به استیضاح ترامپ رای می دهند.

تاکنون 218 تن از اعضای مجلس کنندگان آمریکا که 435 کرسی دارد، نیز به صورت علنی اعلام کرده اند که خواستار نوعی استیضاح برای ترامپ هستند.

2323

منبع: خبرآنلاین

به "کارشناس ارشد کاخ سفید علیه ترامپ شهادت می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس ارشد کاخ سفید علیه ترامپ شهادت می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید