پیشنهاد ایجاد فرصت سفر همگانی و تخفیف هتل ها و تاسیسات گردشگری بعد از مهار کرونا

به گزارش وبلاگ سایه، دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رئیس کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت کرونا در نامه ای به سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مصوبات دومین جلسه این کمیته را اظهار داشت.

پیشنهاد ایجاد فرصت سفر همگانی و تخفیف هتل ها و تاسیسات گردشگری بعد از مهار کرونا

به گزارش خبرنگار وبلاگ سایه، در دومین نشست کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی در خصوص پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، اعضای این کمیته در خصوص ایجاد فرصت سفر همگانی و تخفیف هتل ها و تاسیسات گردشگری در سراسر کشور به توافق رسیدند و این پیشنهاد برای تصویب به همراه دیگر مصوبات کمیته از سوی دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس ستاد ملی مدیریت کرونا ارسال شد.

در این نشست که به میزبانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با حضور نمایندگان وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ورزش و جوانان، راه و شهرسازی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (سازمان حج و زیارت) و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا و معاونت های این وزارتخانه برگزار شد، موضوعات مختلف مرتبط با حوزه گردشگری در شرایط شیوع بیماری کرونا مورد بررسی قرار گرفت.

تشدید ایران هراسی به بهانه کرونا ممنوع

در ابتدای این نشست ولی تیموری معاون گردشگری کشور و دبیر کمیته با اشاره به ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای کنترل و کاهش آسیب های بیماری کرونا با همکاری دستگاه های مسئول و ضمن تشکر از زحمات همه دستگاه های مسئول به ویژه وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، بر ضرورت هوشیاری دستگاه ها برای جلوگیری از سوء استفاده برخی کشورها برای تشدید ایران هراسی به بهانه بیماری کرونا و خدشه دار کردن خصلت مهمان نوازی ایرانیان تاکید کرد و رعایت اصول اخلاقی و اخلاق حرفه ای را در مواجهه با هموطنان عزیز و حتی مبتلایان احتاقتصادی به بیماری کرونا لازم و ضروری دانست.

او همچنین بیان نمود که پیشنهادهای اقتصادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای جبران خسارات واحدهای و اماکن عمومی که به معاونت اقتصادی ریاست جمهوری ارسال شده، در آن نهاد در دست بررسی قرار گرفته که امیدواریم منتج به تصمیم های خوبی شود.

تعطیلات عید فطر و قربان، فرصت سفر همگانی

در ادامه این جلسه، اعضای کمیته مصوب کردند که به دنبال ابلاغ پروتکل های مربوط به پیشگیری و کنترل بیماری کرونا نظارت های لازم برای اجرایی شدن آنها در واحدهای تابعه و تحت پوشش دستگاه های عضو کمیته انجام پذیرد، همچنین ایجاد فرصت سفر همگانی بعد از دوره بحران بیماری کرونا و تشویق مردم به سفر در اعیاد فطر و قربان با ملحوظ کردن بنزین سفر و تخفیف در هزینه های سفر مانند تور، اقامت، پذیرایی و... به عنوان پیشنهاد این کمیته به هیئت دولت ارائه شود.

ضمن این که با توجه به اعلام آمادگی پلیس اماکن عمومی ناجا برای انجام امور مربوط به ضدعفونی، تاسیسات گردشگری، مقرر شد جزئیات کار سریعاً بررسی و برای اجرا به دبیرخانه کمیته اعلام شود.

توقف تاسیسات گردشگری که به دلیل کمبود اقلام بهداشتی و ضدعفونی، امکان رعایت پروتکل های پیشگیری وکنترل کرونا را ندارند، تا عادی شدن شرایط، اقدامات لازم برای جبران آسیب های مربوط به شیوع بیماری کرونا در تاسیسات گردشگری و ورزشی و حمل ونقل و اماکن زیارتی تا حصول نتیجه و لغو مراسم نوروزگاه ها با توجه به ضرورت اتخاذ تدابیر احتیاطی لازم برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا از دیگر مصوبات این کمیته است.

همچنین در این جلسه مصوب شد، دستگاه های عضو برنامه هایی را برای پر کردن اوقات فراغت مردم، برنامه ریزی و به اجرا درآورند که از آن جمله می توان به گردشگری مجازی و ورزش های خانگی در محیط منازل و همچنین لیگ بازی های رایانه ای و ادعیه و زیارت های مجازی و... اشاره کرد.

همچنین اعضای این کمیته تصویب کردند که دستگاه های عضو، با اتخاذ تدابیر لازم مراجعات حضوری مردم را به حداقل ممکن کاهش دهند. به همین دلیل مقرر شد تمدید مجوزها و پروانه های فعالیت ذی نفعان به سرانجام اردیبهشت ماه موکول شود و تا آن تاریخ مجوزهای موجود، معتبر قلمداد شود.

در ادامه این نشست همچنین گزارش اقدامات دستگاه ها در زمینه پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کرونا، همکاری پژوهشکده های وزارتخانه های علوم و بهداشت برای سرعت بخشی به تولید مواد، اقلام و ملزومات ضدعفونی کننده محیط های عمومی و اهتمام به آموزش از طریق فضاهای مجازی و نیز همکاری صدا و سیما در برگزاری گردشگری مجازی در موزه ها و جاذبه های تاریخی با همکاری معاونت میراث فرهنگی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: میراث آریا

به "پیشنهاد ایجاد فرصت سفر همگانی و تخفیف هتل ها و تاسیسات گردشگری بعد از مهار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد ایجاد فرصت سفر همگانی و تخفیف هتل ها و تاسیسات گردشگری بعد از مهار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید