پابجی موبایل یا کال آو دیوتی موبایل؛ برنده کدام است؟

به گزارش وبلاگ سایه، در حال حاضر بازی های پابجی موبایل و کال آو دیوتی موبایل از بزرگ ترین و همه گیرترین بازی های موبایلی به شمار می فرایند. حتی اگر به شکل جدی در دنیای بازی های ویدیویی فعال نباشید، اصلا بعید نیست حداقل یکی از این دو بازی روی گوشی هوشمند شما نصب باشد.

پابجی موبایل یا کال آو دیوتی موبایل؛ برنده کدام است؟

با توجه به محبوبیت این دو بازی تصمیم گرفتیم مقایسه ای کلی بین آن ها داشته باشیم. این مقایسه برای پیدا کردن بازی برتر نیست؛ چون هر دو بازی، باکیفیت و سرگرم کننده هستند. هدف اصلی این مقاله صرفا بررسی کردن تفاوت های میان این دو بازی است. بازی پابجی موبایل یک نسخه لایت هم دارد که با آن کاری نداریم و قرار است نسخه اصلی بازی پابجی موبایل را با بازی کال آو دیوتی موبایل مقایسه کنیم.

همان طور که احتمالا مطلع هستید، ریشه اصلی این دو بازی موبایلی، به کامپیوترهای شخصی و کنسول ها بر می شود. بازی پابجی سه سال پیش در سبک بتل رویال برای کامپیوترهای شخصی عرضه شد. سبک بتل رویال طی چند سال گذشته به یکی از عظیم ترین جریان ها در بین بازی های ویدیویی تبدیل شده. بازی های این سبک، بازی کن ها را در یک جزیره عظیم رها می کنند که قانون جنگل بر آن حکم فرما است؛ بکش یا کشته شو.

بازی پابجی اولین بازی در سبک بتل رویال نیست اما می توان به این بازی لقب اولین بتل رویال پیروز را اعطا کرد. بازی پابجی با دربر داشتن یک گیم پلی پیچیده و پرجزییات، دل بسکمک از بازی کن ها را به دست آورد. دو سال پیش و چند ماه بعد از انتشار نسخه کامل بازی پابجی، یک نسخه موبایلی هم از این بازی ساخته شد که با وجود ملاحظات فراوان برای قابل اجرا شدن این بازی رو گوشی های هوشمند، تجربه سرگرم کننده ای را در خود داشت.

کال آو دیوتی از عظیم ترین نام ها در میان بازی های شوتر اول شخص نظامی به شمار می رود. این مجموعه بازی که کار خود را از سال 2003 شروع کرده، سال ها است که عرضه می شود. همین چند وقت پیش عرضه هفدهمین نسخه بازی کال آو دیوتی تایید شد که مانند تمام بازی های این سری، صحنه های سینمایی خیره کننده ای در خود دارد. سری بازی کال آو دیوتی در نسخه های اولیه خود در مورد جنگ دنیای ساخته می شدند اما در طول زمان به جنگاوری مدرن رو آوردند و حالا بیش تر نسخه های جدید این سری بازی حول محور نبردهایی در آینده دور هستند. البته چند نسخه اخیر این سری سراغ دوران زمانی متنوع تری رفته اند تا تکراری نشوند. به موازات پیشروی زمینه زمانی سری بازی های کال آو دیوتی، گیم پلی آن ها سریع و سریع تر شدند.

برخلاف چیزی که در مملکت ما وجود دارد، بخش آنلاین سری بازی های کال آو دیوتی از دید بیشتر بازی کن های دنیا، بسیار محبوب تر از بخش داستانی این سری بازی است. بازی های این سری همیشه دارای بخش رقابتی نفس گیر بوده اند و یکی از بهترین گیم پلی های تیراندازی موجود را ارایه داده اند. فرمول تیراندازی این سری طی دو دهه فعالیت، تغییرات و بهبود های زیادی به خود دیده و تا حد خوبی پخته شده. چندین بازی کال آو دیوتی موبایلی ساخته شده اند ولی این بازی ها تا به حال چندان عظیم نبوده اند. به لطف موبایل های قدرتمند امروزی، بالاخره سال گذشته شرکت اکتیویژن پیروز شد یک نسخه موبایلی درخور، برای این سری بازی تولید کند و تجربه ای بسیار خوب از گیم پلی سریع کال آو دیوتی را در جیب های ما جا کنند.

مقایسه کردن این دو بازی کار چندان ساده ای نیست. هر دو، به عنوان بازی های موبایلی عالی هستند و گیم پلی هایی لذت بخش و بهترین گرافیک ممکن را دارند؛ ولی به هر حال این موضوع باعث نمی شود که بخش هایی از این بازی ها را بررسی و با هم مقایسه نکنیم. بسکمک از تفاوت های بین این دو بازی، اساسا قابل مقایسه نیستند و برگزیدن یکی از آن ها به سلیقه بازی کن ها مربوط می شود. البته بخشی هایی نیز وجود دارند که می توان آن ها را در مقایسه با همان بخش در بازی دیگر، به شکل منطقی برتر به شمار آورد.

رابط کاربری و کنترل

اولین چیزی که بعد از باز کردن این دو بازی می بینید، منوی اصلی است. منوی اصلی هر دو بازی به طور کلی شبیه به هم طراحی شده اند. شخصیت شما در وسط صفحه است که بتوانید از تماشای شخصی سازی هایی که برای او انجام داده اید لذت ببرید و دکمه ها دورتادور صفحه جای گذاری شده اند.

با وجود این که طراحی منوی های هر دو بازی به خودی خود خوب هستند، منو های بازی کال آو دیوتی موبایل طراحی منظم تری دارند. دکمه ها در منوهای بازی کال آو دیوتی موبایل جای گذاری بهتری دارند و به دلیل اندازه و فونت بهتر، راحت تر می توانید در منوها جابه جا شوید و تجربه کاربری بهتری داشته باشید. در مقابل، منو های پابجی موبایل شلوغ هستند و می توانند باعث سردرگمی بازی کن های جدیدتر شوند. البته این موضوع در طولانی مدت چندان مشکل ساز نخواهد بود و بعد از یاددریافت جای دقیق همه چیز، گشت وگذار در منوهای هر دو بازی مسئله ای نخواهد داشت.

رابط کاربری داخل بازی برای کنترل کردن شخصیت این دو بازی را نمی توان مقایسه کرد؛ چون هر دو بازی امکانات مشابه همدیگر دارند و می توانید به طور کامل دکمه های کنترل شخصیت بازی را شخصی سازی کنید.

همان طور که گفتیم قابلیت های کنترل این دو بازی مشابه به یک دیگر هستند اما هر کدام از آن ها ویژگی هایی مخصوص به خود دارند. در بازی پابجی موبایل قابلیت ویژه ای برای خم شدن به چپ و راست وجود دارد که می تواند پناه دریافت پشت سنگر را بهتر کند. از سوی دیگر تمام حالت های بازی کال آو دیوتی موبایل امکان سر خوردن حین دویدن را دارند اما این قابلیت در بازی پابجی موبایل محدود به برخی از حالات خاص می شود.

در بازی کال آو دیوتی موبایل یک روش تیراندازی مجرا هم وجود دارد که در آن، پس از هدف دریافت به سمت دشمن، بازی به طور اتوماتیک شلیک گلوله را انجام می دهد. سرعت شروع تیراندازی به فاصله شما با هدف تان رابطه دارد و هرچقدر هدف شما دورتر باشد، مکث پیش از شروع تیراندازی طولانی تر خواهد بود. از این رو شلیک به هدف هایی که فاصله زیادی از شما دارند تقریبا غیرممکن می شود و این روش تیراندازی بیش تر به درد بازی کنان تازه وارد می خورد.

بازی کال آو دیوتی رسما به شما امکان استفاده از کنترلر ایکس باکس وان اس و دوال شاک 4 را می دهد. برای این که بازی پابجی موبایل از دسته های بازی پشتیبانی کند باید از برنامه های غیررسمی استفاده کنید که مسائل خود را دارند و حتی استفاده از آن ها خطر بن شدن از بازی را به وجود می آورند. البته ماشه هایی وجود دارند که بالای موبایل شما وصل می شوند و می توانید از آن ها بدون هیچ دردسری برای هر دو بازی استفاده کنید تا شلیک کردن برای شما راحت تر شود.

گرافیک

هم بازی کال آو دیوتی موبایل و هم بازی پابجی موبایل، به عنوان بازی های موبایلی گرافیک شگفت انگیزی ارایه می دهند. کم تر بازی موبایلی را می توانید پیدا کنید که گرافیکی در حد و اندازه این دو بازی داشته باشند. البته گرافیک هر کدام از این دو بازی نقاط قوت مخصوص به خود را دارند.

گرافیک بازی پابجی موبایل به معنای واقعی کلمه حیرت انگیز است؛ مخصوصا بعد از جدید ترین آپدیت این بازی، یعنی نسخه 1.0 که گرافیک عالی این بازی را یک مرحله دیگر جلو می برد. گرافیک این بازی به قدری بالاست که می توانید آن را با بازی های کنسول های نسل هفتمی مقایسه کنید. البته اجرای این بازی با حدبیشتر کیفیت اصلا شوخی بردار نیست و برای نظاره حدبیشتر پتانسیل آن، به بالارده ترین دستگاه های موجود نیاز دارید. لازم به ذکر است که نیازی به نگرانی برای این که نتوانید پابجی موبایل را روی دستگاه های پایین رده اجرا کنید، وجود ندارد و با انتخاب تنظیمات گرافیکی مناسب، پابجی موبایل روی بیشتر گوشی های هوشمند اجرا می شود.

  • بیش تر بخوانید: آپدیت عظیم پابجی در راه است

با وجود این که گرافیک بازی پابجی موبایل از نظر جزییات بافت ها و کیفیت افکت ها برتری دارد، سازنده های بازی کال آو دیوتی موبایل پیروز شده اند گرافیک هنری چشم نوازتری به تصویر بکشند. این موضوع به لطف استفاده از تکنیک های گرافیکی مختلف به جای استفاده از منابع باکیفیت و سنگین تر ممکن شده. در کنار این قضیه، بازی کال آو دیوتی موبایل بسیار روان تر و بهینه تر از بازی پابجی موبایل است و برای اجرای آن روی بالاترین تنظیمات ممکن الزاما به دستگاه های تراز اول نیازی ندارید. بهینه بودن بازی کال آو دیوتی موبایل فقط مختص به تنظیمات گرافیکی بالای این بازی نیست و بهینه سازی مناسب در تنظیمات پایین هم وجود دارد که اجرای این بازی را روی دستگاه های ضعیف تر هم ممکن می کند.

محیط های بازی کال آو دیوتی از نظر بصری ثابت هستند ولی محیط های بازی پابجی موبایل پویایی مخصوص به خود را دارند. در دنیای بازی پابجی موبایل چرخه شبانه روزی و شرایط مختلف جوی مانند برف و باران وجود دارد.

انتخاب میان گرافیک این دو بازی کاملا سلیقه ای است. بازی پابجی موبایل گرافیکی واقع گرایانه تر دارد و در مقابل آن، گرافیک بازی کال آو دیوتی موبایل کمی اغراق آمیز است. چیزی که بدون شک مورد قبول همه است، کم نظیر بودن گرافیک این دو بازی روی پلتفرم گوشی های هوشمند است.

گیم پلی و تیراندازی

از این جا به بعد، بازی های پابجی موبایل و کال آو دیوتی موبایل، به دلیل جهت گیری های متفاوت سازنده های این دو بازی فاصله بیش تری می گیرند. جهت گیری این دو بازی از نظر گیم پلی، مشابه جهت گیری آن ها در انتخاب سبک هنری گرافیک شان است. بازی پابجی موبایل بیش تر تلاش می کند یک اثر آرام و واقع گرایانه تر ارایه دهد ولی بازی کال آو دیوتی موبایل به ساخت یک تجربه سریع و اغراق آمیز گرایش دارد. این تفاوت سرعت در همه جای این دو بازی، از حرکت کردن گرفته تا تعویض خشاب وجود دارد.

هر دو بازی مورد نظر، تعداد مختلفی از حالت های بازی (Game mode) در اختیار بازی کن قرار می دهند. بازی کال آف دیوتی موبایل انواع حالت های چند نفره مانند Team Deathmatch ،Domination و Search and Destroy را که آن ها را سال ها در نسخه های اصلی این سری دیده بودیم دربر دارد. بازی کال آو دیوتی موبایل بخش بتل رویال هم دارد.

مهم ترین قسمت بازی پابجی موبایل حالت بتل رویال است. به مرور زمان حالت های دیگری هم به این بازی اضافه شده اند ولی این حالت ها در مقایسه با بخش های متنوع و پرداخت شده بازی کال آو دیوتی موبایل چندان عمقی ندارند. ظاهرا بیش تر تمرکز سازنده های بازی پابجی موبایل روی حالت بتل رویال بوده.

همانند رسم همیشگی بازی های کال آو دیوتی، می توانید در بخش آنلاین نسخه موبایلی این بازی مهارت های خاصی را به شخصیت خود اضافه کنید. به طور کلی در این بازی موبایلی برای ارایه تجربه ای شبیه به نسخه های اصلی کال آو دیوتی تلاش های بسکمک شده و سازنده های آن در القای حسی مشابه به بازی های اصلی این سری خوب عمل کرده اند.

نقشه هایی طی سال های گذشته در نسخه های مختلف بازی کال آو دیوتی دیده بودیم در این بازی موبایلی وجود دارند که علاوه بر تجدید خاطرات، از نظر گیم پلی تعادل خوبی را به ارمغان می آورند. البته بخش بتل رویال بازی کال آو دیوتی موبایل تنها یک نقشه دارد ولی برای حالت بتل رویال بازی پابجی موبایل 5 نقشه متنوع وجود دارد که با توجه به وسعت این نقشه ها عدد بسیار خوبی به شمار می رود. هر کدام از این نقشه ها منطقه ای جغرافیایی مانند دشت، صحرا یا کوهستان برفی دارند. بازی کال آو دیوتی موبایل با این که فقط یک نقشه بتل رویال را در خود دارد، تنها نقشه آن با تنوع محیطی بالاتری ساخته شده و هر بخش از این نقشه شرایطی مخصوص به خود را دارد.

در بخش بتل رویال هر دو بازی، می توانید بین دوربین های اول شخص و سوم شخص تغییر حالت بدهید. البته بقیه حالت های بازی کال آو دیوتی موبایل فقط دوربین اول شخص دارند. پابجی موبایل هم یک حالت مخصوص دارد که فقط اجازه استفاده از زاویه دید اول شخص می دهد.

در بازی های ویدیویی دو روش برای برخورد گلوله شلیک شده به هدف وجود دارد. در روش اول که هیت اسکن (Hitscan) نام دارد، به محض زدن دکمه شلیک، تیر به هدف اثابت می کند. برای روش دوم که به آن شلیک پروجکتایل (projectile) می گویند، حرکت تیر در یک جهت تعیین با در نظر دریافت سرعت گلوله محاسبه می شود و بین شلیک و خوردن تیر به هدف وقفه وجود دارد.

در بازی پابجی و بخش بتل رویال بازی کال آو دیوتی موبایل تیرها با روش پروجکتایل شلیک می شوند که با سخت کردن کار تک تیراندازها در محیط های عظیم بازی، تعادل بهتری ایجاد می کنند. تیراندازی حالت های چندنفره بازی کال آو دیوتی موبایل، هیت اسکن و برای گیم پلی برق آسای این بخش های بازی مناسب تر است. تیرها در بازی پابجی موبایل همانند دنیای واقعی، افت جزیی دارند و اگر به سمت هدف های دور شلیک کنید، تیر شما پایین تر از جایی که هدف گرفته اید اصابت می کند.

تعداد اسلحه های بازی پابجی موبایل به طور قابل توجه ای در مقایسه با بازی کال آو دیوتی موبایل برتری دارند. همچنین صداگذاری اسلحه های بازی پابجی موبایل در مقابل بازی کال آو دیوتی شدت ضرب بیش تری دارد و حس قدرت بالاتری را القا می کند. کنترل اسلحه های این دو بازی هم از الگوی اغراق در مقابل واقع گرایی پیروی می کنند. تیراندازی در بازی کال آو دیوتی روان و کنترل شده تر است اما این موضوع در بازی پابجی موبایل برعکس است و اسلحه ها خطا و لگد بیش تری دارند.

در هر دو بازی می توانید با افرونه های مختلف، کارایی اسلحه ها را بهبود دهید. البته در بازی پابجی موبایل، افزونه ها را باید جدا از اسلحه ها پیدا و به آن ها اضافه کنید ولی در بازی کال آو دیوتی موبایل افزونه ها به اسلحه ها متصل هستند و امکان اضافه کردن یا تغییر دادن افزونه های اسلحه ها وجود ندارد.

بتل رویال

بخش بتل رویال بازی های پابجی موبایل و کال آو دیوتی موبایل طرفداران زیادی دارند و این بخش در هر دو بازی، هرچند متفاوت ولی به خوبی پیاده سازی شده. بخش بتل رویال هر دو بازی را می توان به شکل تک نفره یا تیمی بازی کرد و در حالت تیمی این بازی ها قابلیت زنده کردن هم تیمی های از دست رفته وجود دارد.

در نقشه های این دو بازی وسایل نقلیه اعم از زمینی، دریایی و حتی هلیکوپتر وجود دارد. این وسایل در بازی پابجی موبایل انواع بیش تری دارند. البته در بازی کال آو دیوتی با وجود مدل های کم تر وسایل نقلیه ی، هر کدام از آن ها خاص هستند هستند و حتی می توانید در جزیره بازی، تانک پیدا کنید. لازم به ذکر است وسایل نقلیه بازی پابجی موبایل به سوخت نیاز دارند و ممکن است حین راه مجبور به پر کردن باک آن ها شوید.

فیزیک بازی کال آو دیوتی موبایل در کل بهتر و طبیعی تر از بازی پابجی موبایل است. همچنین انیمیشن های بازی کال آو دیوتی موبایل هنگام تعامل شخصت ها با محیط در کارهایی مانند بالا رفتن از دیوار نرم تر است. به لطف لباس های خفاشی شخصیت های بازی کال آو دیوتی موبایل هنگام افتادن از ارتفاع های بلند خسارتی به بازی کنان وارد نمی شود که این قابلیت در بازی پابجی موبایل وجود ندارد.

در بخش بتل رویال بازی کال آو دیوتی می توانید پیش از شروع، کلاس مخصوصی را انتخاب کنید. این کلاس ها که بی شباهت به قهرمانان بازی Apex Legends نیستند قابلیت هایی مانند اسکن محیط از دشمن و پرتاب قلاب را دارند. همچنین می توانید برای خود، چند مجموعه از اسلحه ها و تجهیزات (Loadout) تعیین کنید و حین بازی یکی از آن مجموعه ها را درون یک محموله هوایی (Air drop) برای خود بر دارید.

هر دو بازی مورد بحث، سیستم های مناسبی برای قرار دادن بازی کن ها در مقابل یکدیگر دارند و در هر بازی سطح مهارتی بازی کن ها تعادل مناسبی دارد. البته هنگامی که تعداد بازی کن ها کم باشد، بازی کن های کامپیوتری (Bot) به بازی اضافه می شوند تا مچ های بازی کم جمعیت نباشند و صد نفر هر دور تکمیل شوند. حضور بات ها در بازی سود دیگری هم دارد؛ بیش تر رقبای بازی کن هایی با تراز پایین بات هستند که می تواند به آسان شدن بازی برای بازی کنان جدید کمک کند. متاسفانه در بازی پابجی موبایل متقلب های زیادی وجود دارند که باعث می شوند بسکمک از بازی کنان از دست سیستم های ضدتقلب این بازی شاکی باشند.

بتل رویال هر کدام از بازی ها آیتم های زره دارند. البته در بازی پابجی کلاه خودهایی برای محافظت از سر شخصیت شما وجود دارد که خسارت ضربات به سر را کاهش می دهند. برخلاف بازی پابجی موبایل، در بخش بتل رویال بازی کال آو دیوتی موبایل می توانید زره شخصیت خود را ترمیم کنید. در صورت آسیب دیدن زره در بازی پابجی موبایل مجورید بی خیال زره خود شوید و به دنبال یک زره دیگر بروید.

بازی کال آو دیوتی موبایل تعداد کم تری آیتم مخصوص بازیابی سلامتی دارد ولی تعداد این آیتم ها در بازی پابجی موبایل بسیار بیش تر هستند. تعداد بیش تر این آیتم ها در بازی پابجی موبایل از یک سو قدرت انتخاب بیش تری به بازی کن می دهند ولی از سوی دیگر، ممکن است باعث سردرگمی بازی کن های مبتدی شوند. سرعت پر شدن کامل سلامتی در بازی پابجی موبایل کند تر از بازی کال آو دیوتی موبایل است و همچنین برای رسیدن به حدبیشتر آن دردسر بیش تری وجود دارد.

محتوای جانبی

مانند بیشتر بازی های امروزی، هر دو بازی کال آو دیوتی موبایل و پابجی موبایل به شما اجازه استفاده از آیتم های ظاهری می دهند. البته برخی از پوسته های خریدنی برای اسلحه های بازی کال آو دیوتی موبایل صرفا ظاهری نیستند و روی قدرت اسلحه ها تاثیر دارند. این که اسلحه های خریدنی بازی کال آو دیوتی موبایل روی کارایی اسلحه ها تاثیری هرچند کوچک روی تعادل بازی دارند که این نابرابری برای یک بازی رقابتی چندان خوش آیند نیست. البته اسلحه های بخش بتل رویال بازی کال آو دیوتی موبایل از این ماجرا جداست و همه بازی کنان آن برابر هستند.

بازی پابجی موبایل به شما اجازه می دهد خودتان شخصیت دل خواه تان را خلق کنید و با استفاده از خیل عظیم لباس های مختلف این بازی، او را شخصی سازی کنید. بازی کال آو دیوتی به شما اجازه ساخت یا شخصی سازی شخصیت بازی را نمی دهد (تنها امکان شخصی سازی، افزودن کوله پشتی است)؛ به جای آن می توانید از بین تعداد زیاد شخصیت های از پیش معین شده ای که با برخی از آن ها در بخش داستانی سری بازی های کال آو دیوتی خاطره داریم، شخصیت خود را انتخاب کنید. از این شخصیت ها می توان به David و Alex Mason یا Soap و حتی کاپیتان Price اشاره کرد.

این دو بازی به شما اجازه می دهند تا به ازای اتمام ماموریت های پیشنهادی، پول و آیتم های داخل بازی دریافت کنید. در این بازی ها دو نوع واحد پول وجود دارد که یکی از آن ها را می توانید با بازی کردن به دست بیاورید و واحد دیگر که ارزش بیش تری دارد را فقط می توانید با پول واقعی به بازی اضافه کنید.

فصل هایی برای هر دو بازی وجود دارند و هر فصل ماموریت های جدید و بتل پس مخصوص به خودش را به بازی اضافه می کند. هر بتل پس جدید، تراز گیری مخصوص به خود را به بازی اضافه می کندکه می توان با آن تعداد قابل توجه ای از آیتم های داخل بازی را کسب کرد. برخی از این آیتم هایی که در بتل پس ها دریافت می شوند، مخصوص همان فصل بتل پس که خریداری شده اند هستند و جای دیگر نمی توان آن ها را دریافت کرد. هر فصل بازی کال آو دیوتی موبایل پس زمینه ای خاص و مرتبط با داستان این سری بازی دارند و علاوه بر آیتم ها، حتی کمیک هایی برای روایت داستان آن بتل پس ارایه می دهند. مدتی پیش هم طی یک همکاری میان تیم سازنده های بازی پابجی موبایل و گروه موسیقی کی پاپ بلک پینک، یک رویداد مخصوص در بازی پابجی برگزار شد.

در نهایت انتخاب میان این دو بازی به بازی کن بر می شود. اگر به گرافیک واقع گرایانه و گیم پلی آرام و تاکتیکی علاقه دارید بازی پابجی موبایل می تواند انتخاب مناسب تری برای شما باشد؛ از سوی دیگر اگر گرافیک اغراق آمیز و گیم پلی سریع و برق آسا مورد پسند شماست، احتمالا از بازی کال آو دیوتی موبایل لذت بیش تری ببرید.

بازی های کال آو دیوتی موبایل و پابجی موبایل بازی های کوچکی نیستند و مقایسه آن ها را نمی توان به طور کامل در یک مقاله جا کرد؛ در نتیجه از شما می خواهیم نظرتان را بگویید. آیا نکته ای در مورد این دو بازی به ذهن شما می رسد که در این مقاله جا افتاده باشد؟ در ضمنً، کدام یک از این دو بازی محبوب را بیش تر می پسندید و چرا؟ حتما در بخش نظرات بنویسید تا بتوانیم از اطلاعات شما هم استفاده کنیم.

منبع: دیجیکالا مگ

به "پابجی موبایل یا کال آو دیوتی موبایل؛ برنده کدام است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پابجی موبایل یا کال آو دیوتی موبایل؛ برنده کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید