وزیر خارجه ترکیه: دخالت خارجی راه چاره مشکل ونزوئلا نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در یک نشست خبری در بخارست رومانی بیان کرد: تصمیم مجلس اروپا مبنی بر حمایت از خوان گوایدو رئیس مجلس ونزوئلا به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور اقدامی نادرست است.

وزیر خارجه ترکیه: دخالت خارجی راه چاره مشکل ونزوئلا نیست

وی اضافه کرد: دخالت خارجی در امور داخلی این کشور اقدام درستی نیست و نه تنها باعث حل مشکل نمی گردد بلکه باعث پیچیده تر شدن مشکل نیز می گردد.

اوغلو ادامه داد: نیکلاس مادورو به وسیله انتخابات به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا انتخاب شده است و باید اراده و انتخاب مردم این کشور احترام گذاشت.

لازم به ذکر است گوآیدو- رئیس پیشین و برکنار شده مجلس ملی ونزوئلا- روز 23اُم ژانویه خود را به عنوان رئیس جمهور این کشور معرفی کرد؛ اقدامی که به سرعت از سوی آمریکا و شماری دیگر از کشورهای دنیا به رسمیت شناخته شد. اما در مقابل، مادورو رهبر مخالفان دولت خود را دست نشانده آمریکا خوانده و واشنگتن را به سازماندهی کودتا در کشور خود متهم ساخت.

به رغم حمایت واشنگتن از دولت خودخوانده گوایدو، مقامات روسیه، چین، ترکیه و شماری دیگر از کشورهای دنیا حمایت خود را از دولت مادورو قاطعانه اعلام کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وزیر خارجه ترکیه: دخالت خارجی راه چاره مشکل ونزوئلا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه ترکیه: دخالت خارجی راه چاره مشکل ونزوئلا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید