واکنش یک نماینده به ممنوعیت واردات آیفون 14 ، درباره تفاوت واردات سامسونگ و آیفون شرح دهند

به گزارش وبلاگ سایه، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: باید مجموعه های اجرایی به این موضوع پاسخ دهند که چه تفاوتی بین واردات تلفن همراه سامسونگ وجود دارد که جلوی واردات گوشی مدل آیفون 14 به بعد را گرفته اند.

واکنش یک نماینده به ممنوعیت واردات آیفون 14 ، درباره تفاوت واردات سامسونگ و آیفون شرح دهند

به گزارش وبلاگ سایه، حجت الله فیروزی در واکنش به بخشنامه گمرک مبنی بر ممنوعیت واردات گوشی آیفون 14 به بعد اضافه نمود: مباحث مربوط به حوزه رجیستری از جمله مسائلی است که در اختیار گمرک است پس اینکه بگوییم قانون خاصی درباره فلان کالا وجود دارد، چنین چیزی نیست.

وی افزود: دولت برای تنظیم گری بازار کالا و ارز تصمیماتی می گیرد؛ اینکه چه تفاوتی بین واردات تلفن همراه مدل سامسونگ و مدل آیفون وجود دارد به سیاست های وارداتی بر می گردد اما اساسا به جهت احتیاج استفاده تفاوت خاصی وجود ندارد.

این نماینده مجلس در خصوص اینکه چرا مجوز واردات به تلفن همراه مدل سامسونگ داده می گردد اما جلوی واردات آیفون مدل 14 به بعد را می گیرند، گفت: اینها به سیاست های اجرایی دولت بر می گردد چون تفاوتی بین کالا وجود ندارد و هر دو مصرفی است. اگر قرار به محدودیت واردات باشد از آن لحاظ بوده که ارزبری نداشته باشد پس اگر قرار باشد که ارزی داده شده تا کالایی وارد گردد دیگر فرقی نمی نماید برند آن کالا چه باشد.

فیروزی اعلام کرد: البته برخی وقت ها به جهت آنکه بخواهیم کالای کشور متخاصم را تحریم نموده و خریداری نکنیم، جلوی واردات گرفته می گردد؛ اینها سیاست هایی است که دولت اتخاذ می نماید.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد: بر این اساس امکان دارد که این سیاست به علت مدیریت فضای ارزی یا بحث تحریم کشور متخاصم باشد و به این علت ممنوعیت واردات گذاشته باشند.

فیروزی درباره تکلیف رجیستری شدن گوشی های موجود در کشور با مدل آیفون 14 گفت: در حال حاضر تعدادی گوشی همراه آیفون 14 به وسیله مسافر به کشور وارد شده یا وارد نمایندگانی هستند که اقدام به خریداری این کالا نموده و می خواهند به کشور وارد نمایند؛ باید دولت در این باره تصمیم گیری کند چون نمی توان این شرایط را در بلاتکلیفی گذاشت. چه گوشی هایی که همراه مسافر آمده و چه گوشی هایی که سفارش داده شده و خریداری نموده اند. نباید آنها بلاتکلیف بمانند؛ در نهایت باید مجموعه اجرایی پاسخ دهد که چه تفاوتی بین سامسونگ و آیفون وجود دارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش یک نماینده به ممنوعیت واردات آیفون 14 ، درباره تفاوت واردات سامسونگ و آیفون شرح دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش یک نماینده به ممنوعیت واردات آیفون 14 ، درباره تفاوت واردات سامسونگ و آیفون شرح دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید