معرفی انواع باکس کابینت آشپزخانه

به گزارش وبلاگ سایه، چکیده : یکی از مهمترین بخش های کابینت آشپزخانه، باکس کابینت است. انواع باکس کابینت آشپزخانه، ضمن ایجاد زیبایی یاری میکند تا از فضا بهتر بهره ببرید.

معرفی انواع باکس کابینت آشپزخانه

انواع باکس کابینت آشپزخانه در طرح ها و مدل های مختلف ساخته شده و در محیط آشپزخانه قرار می گیرد. این باکس ها معمولا از جنس چوب یا فلز و هماهنگ با طراحی کابینت ها ساخته شده و برای کاربردهای بسیار متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند. باکس کابینت آشپزخانه یک بخش کاربردی در کابینت سازی هستند و به استفاده بهینه از فضای آشپزخانه یاری زیادی می نمایند.

برای استفاده از این نوع باکس ها می توانید به کابینت ساز سفارش داده و طرح دلخواه خود را بهره ببرید. معمولا طراحی باکس ها بعد از نصب کابینت انجام می گردد و برای پر کردن فضاهای خالی مورد استفاده قرار می گیرند.

مهم ترین مزایای انواع باکس کابینت آشپزخانه

این باکس ها به وسیله کابینت ساز ساخته و نصب می شوند. باکس ها در مدل ها و طرح های مختلفی فراوری و مزایای زیادی را به همراه دارند. مهم ترین مزیت ها و کاربردهای انواع باکس کابینت آشپزخانه به صورت زیر هستند:

  • فضای تازه و قابل استفاده ای بر روی دیوار ایجاد می گردد که می توانید برای وسایل مختلفی از آن بهره ببرید.
  • از فضاهای خالی و بدون استفاده درون آشپزخانه تا حد امکان استفاده می گردد.
  • از این نوع باکس می توانید برای هر نوع کابینتی با هر مدل طراحی بهره ببرید.
  • هزینه ساخت آن ها بسیار پایین است و می توانید برای انواع مختلف کابینت ها بهره ببرید.
  • باعث منظم شدن فضای آشپزخانه می شوند.

معرفی انواع باکس کابینت آشپزخانه

این باکس ها با توجه به مواد اولیه و نوع ساخت به انواع مختلفی تقسیم می شوند. در ادامه پرکاربردترین نوع این باکس ها معرفی شده اند.

باکس قابدار و بدون قاب

تقریبا تمام باکس های ساخته شده در این دو دسته قرار می گیرند. مدل های قاب دار دارای لبه بیرونی هستند که ظاهر سنتی تری در باکس ایجاد می نماید. اگر فضای آشپزخانه شما مدرن است بهتر است از مدل های بدون قاب بهره ببرید. علاوه بر آن مدل های بدون قاب به علت نداشتن لبه بیرونی، فضای بیشتری در دسترسی شما قرار داده و می توانید از تمام باکس بهره ببرید.

باکس های ثابت

متداول ترین نوع باکس های استفاده شده در کابینت سازی، مدل ثابت است که معمولا بر روی دیوار یا سطوح مختلف نصب می گردد. این باکس ها کاربردهای بسیار زیادی دارند و در تمام قسمت های آشپزخانه قابل نصب هستند.

باکس های معلق

یکی دیگر از انواع باکس کابینت آشپزخانه، باکس معلق است که طراحی مدرن تری داشته و از ابزارهای خاصی برای نصب آن ها استفاده می گردد. نصاب کابینت، به شیوه ای که دیده نمی گردد باکس معلق را به دیوار نصب می نماید. بنابراین در ظاهر، این نوع باکس کابینت هیچ پایه ای ندارد. از این باکس های علاوه بر نگهداری وسایل مختلف برای جنبه های تزئیناتی نیز استفاده می گردد.

باکس آشپزخانه ایستاده

بعضی از آشپزخانه ها فضای دیواری یا سقف مناسب برای نصب باکس ها ندارند. در این موارد برترین گزینه استفاده از باکس های ایستاده است. این باکس ها به صورت ایستاده طراحی شده و هر فضای خالی در آشپزخانه وجود داشته باشد، قرار داده می شوند. مزیت مهم این نوع باکس، قابلیت حمل آن هاست که به راحتی در فضاهای مختلف جابجا می شوند.

باکس آشپزخانه آویزی

باکس های آویزی همان طور که از نامشان پیداست از سقف آویزان می شوند. مهم ترین کاربرد این نوع باکس در موارد تزئینی است، زیرا تحمل وزن بالایی ندارند. معمولا برای نگهداشتن گل و گیاه، گلدان ها و وسایل دکوری استفاده می شوند.

باکس کابینت آشپزخانه چوبی

معمولا پرهوادارترین مدل های باکس، نوع چوبی آن ها هستند. البته این نوع باکس برای دکوراسیون های کلاسیک هوادار بیشتری دارد. می توانید بر اساس سلیقه و دکور آشپزخانه خود از ترکیب چوب با متریال دیگر مانند فلز بهره ببرید. باکس های چوبی ماندگاری بسیار بالایی دارند و برای مدت زمان طولانی قابل استفاده هستند.

باکس ام دی اف

ام دی اف از چوب قیمت کمتری دارد. به همین علت بسیاری از افراد از باکس های ام دی اف به جای چوب استفاده می نمایند. این نوع باکس تنوع بسیار بالایی دارد و با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ می گردد. علاوه بر آن قیمت مناسبی داشته و کیفیت بالای آن باعث شده تا در دسته باکس های پرهوادار قرار بگیرد.

باکس شیشه ای

باکس های شیشه ای نیز از دیگر مدل های کاربردی باکس آشپزخانه هستند. مزیت بزرگ این باکس ها این است که در تمام آشپزخانه های با هر نوع دکوراسیونی قرار گرفته و کاملا هماهنگ و زیبا هستند. از این نوع باکس معمولا برای تزئین و قرار دادن اقلام دکوری درون آشپزخانه استفاده می گردد.

باکس فلزی

یکی دیگر از انواع باکس کابینت آشپزخانه، نوع فلزی است. باکس های فلزی مقاومت بسیار بالایی دارند و برای انواع مختلفی از وسایل ازجمله وسایل سنگین قابل استفاده هستند. استفاده از این نوع باکس در کنار کابینت های فلزی گزینه مناسبی است. قیمت باکس های فلزی نیز با توجه به کیفیت فلز استفاده شده فرق دارد، اما معمولا قیمت مناسبی دارند.

نکات مهم خرید انواع باکس کابینت آشپزخانه

پس از نصب کابینت می توانید برای نصب باکس اقدام کنید و فضاهای خالی را به یاری باکس پر کنید. برای خرید این باکس ها باید نکات مختلفی را در نظر داشته تا برترین و مناسب ترین باکس را بخرید.

بودجه

اولین نکته ای که باید قبل از خرید در نظر داشته باشید، بودجه خرید محصول است. همان طور که در بالا اشاره شد انواع مختلفی از باکس ها در جنس ها و مدل های مختلف موجود است. قبل از خرید بودجه خود را مشخص نموده تا بر اساس آن گزینه های موجود محدودتر شده و انتخاب راحت تر گردد.

نوع دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه دیگر نکته مهمی است که در انتخاب باکس تأثیر می گذارد. جنس کابینت های موجود در آشپزخانه، طراحی کلاسیک و مدرن و رنگ کابینت ها از موارد مهمی است که قبل از انتخاب باکس باید به آن ها توجه داشته و باکسی کاملا هماهنگ با فضای آشپزخانه انتخاب کنید.

میزان گیری فضا

فضاهای خالی موجود در آشپزخانه که قصد دارید باکس ها را در آنجا قرار دهید، به صورت دقیق میزان گیری کنید. میزان گیری دقیق باعث می گردد، باکس های انتخابی کاملا با فضای آشپزخانه هماهنگ شده و دکوراسیون زیبایی ایجاد نمایند.

کیفیت باکس

انتخاب و خرید انواع باکس آشپزخانه با کیفیت و جنس مرغوب به افزایش عمر آن ها یاری می نماید. به این صورت می توانید از باکس ها در طولانی مدت بهره ببرید. علاوه بر نوع باکس به تجهیزات استفاده شده در نصب آن نیز توجه داشته تا کیفیت باکس شما بالاتر رود.

سخن آخر

انواع باکس کابینت آشپزخانه در تنوع بالایی طراحی و فراوری می شوند و شما می توانید با توجه به موارد گفته شده برترین گزینه را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. در این زمینه حتما از نصاب کابینت باتجربه و متخصص یاری بگیرید تا باکس شما به برترین شکل طراحی و نصب گردد.

خدمت از ما یک سایت ارائه خدمات فنی و ساختمانی است. این مجموعه تعدادی از برترین و باتجربه ترین کابینت سازها را به شما معرفی میکند تا زیباترین باکس ها را برای شما فراوری نمایند. پس از ثبت سفارش رایگان در وب سایت یا اپلیکیشن خدمت از ما، از 5 کابینت کار در شهرتان پیشنهاد قیمت دریافت می کنید. با مقایسه قیمت ها و سوابق کاری متخصصین می توانید با هزینه ای مناسب، طرح های موردنظر خود را به وسیله یک کابینت ساز حرفه ای اجرا کنید.

منبع: اتاق

به "معرفی انواع باکس کابینت آشپزخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی انواع باکس کابینت آشپزخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید