لیست بدهکاران بزرگ شرکت های بیمه ای درصورت های مالی در دسترس است

به گزارش وبلاگ سایه، مدیرعامل شرکت بیمه آسیا، گفت: یک دلیل نارضایتی بیمه گذاران به سطح پایین توانگری مالی شرکت ها و ناتوانی در پرداخت به موقع ودقیق خسارت ها برمی گردد که اصلاح ترازنامه شرکت های بیمه ای و الزاماتی که از سوی بیمه مرکزی ابلاغ شده، می تواند تا اندازه زیادی از این نارضایتی ها کم کند.

لیست بدهکاران بزرگ شرکت های بیمه ای درصورت های مالی در دسترس است

به گزارش خبرگزاری وبلاگ سایه ، مسعود بادین درگفت وگو با چابک آنلاین،درخصوص طفره رفتن شرکت های بیمه ای از اعلام لیست بدهکاران بزرگ خود، گفت: شرکت های بیمه ای بورسی درصورت های مالی حسابرسی شده در بازه های زمانی سه ماهه، نه ماهه و یک ساله، بدهکاران خود را اعلام می کنند که درکدال قابل دسترسی است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر ضروری است بدهکاران بزرگ شرکت های بیمه ای در سامانه بیمه مرکزی ثبت شوند تا در صورت تمدید قراردادهای بیمه ای با این دسته از بیمه گذاران و یا تغییر بیمه گر آنها، اقدامات مقتضی از جمله تسویه بدهی، صورت پذیرد.

مدیرعامل شرکت بیمه آسیا در پاسخ به این پرسش که باتوجه به نارضایتی تعدادی از بیمه گذاران از شرکت های بیمه ای چرا شرکت ها در اصلاح فرایند رفتار حرفه ای خود اقدام خاصی نمی کنند، گفت: پاسخ به این پرسش هم سهل است و هم سخت و باید دید دلیل این نارضایتی چیست؟

بادین اظهارکرد: گاهی ممکن است بخشی از این نارضایتی ناشی از ضعف آگاهی بیمه گذاران نسبت به حقوق خود و تعهدات قید شده در بیمه نامه باشد و به همین دلیل این ذهنیت به اشتباه شکل گرفته که شرکت بیمه ای در پرداخت خسارت یا ایفای تعهدات خود کوتاهی می کند.

وی شرح داد: باید برای رفع این ذهنیت منفی، مردم با حقوق بیمه ای خود و البته کیفیت تعهدات بیمه ای و سقف آن اطلاع پیدا کنند و این مسئولیت تنها در قالب یک فرآیند مستمر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی با مشارکت جمعی بیمه گران ممکن است.

مدیرعامل شرکت بیمه آسیا، گفت: یک دلیل دیگر نارضایتی هم به سطح پایین توانگری مالی شرکت ها و ناتوانی در پرداخت به موقع و دقیق خسارت ها برمی گردد که اصلاح ترازنامه شرکت های بیمه ای و الزاماتی که از سوی بیمه مرکزی ابلاغ شده، می تواند تا اندازه زیادی از این نارضایتی ها کم کند.

بادین تاکید کرد که، نرخ شکنی و عدم دریافت به موقع و کامل حق بیمه از سوی شرکت های بیمه گر به این ناترازی در صورت های مالی شرکت های بیمه ای و همچنین تشدید نارضایتی بیمه گذاران دامن می زند.

وی گفت: می توان با رتبه بندی شرکت ها از حیث شاخص ها و مولفه های مشخص کننده میزان رضایت بیمه گذاران و انتشار آن توسط یک نهاد تحقیقاتی به صورت سالانه تااندازه زیادی به اصلاح رفتار حرفه ای شرکت ها کمک کرد.

مدیرعامل شرکت بیمه آسیا، اظهارکرد: بیمه آسیا به سبب سطح بالای توانگری مالی و کیفیت ارائه خدمات، در رتبه نخست رضایت بیمه گذاران قرار می گیرد وکارنامه شرکت نشان داده که سرمایه اصلی رضایت حداکثری مشتریان با رعایت شفافیت کامل و پرداخت به موقع و دقیق خسارت ها و ایفای تعهدات است.

بادین اذعان داشت که، به همین دلیل است که در هنگام فروش بیمه نامه به مردم تلاش می کنیم تا بیمه گذاران نسبت به حقوق خود واقف شوند و در کسب و کار و رقابت اخلاق حرفه ای را قربانی سهم خواهی بیشتر از بازار نخواهیم کرد.

->

منبع: خبرگزاری آریا

به "لیست بدهکاران بزرگ شرکت های بیمه ای درصورت های مالی در دسترس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیست بدهکاران بزرگ شرکت های بیمه ای درصورت های مالی در دسترس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید