عون: فساد در کشور ما نهادینه شده

به گزارش وبلاگ سایه، رئیس جمهوری لبنان در سخنانی در آستانه آغاز رایزنی ها برای تشکیل دولت بر انجام اصلاحات فوری و مقابله با فساد تاکید کرد.

عون: فساد در کشور ما نهادینه شده

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سایه به نقل از پایگاه خبری العهد میشل عون، رئیس جمهوری لبنان در آستانه شروع رایزنی های مجلسی برای انتخاب نخست وزیر و تشکیل دولت در این کشور بیان نمود که همچنان مسئولیت های خود را در تعیین نخست وزیر مکلف و تشکیل کابینه در هر موضع و موقعیت قانون اساسی برعهده گرفته و در برابر همه موانع اصلاحات و تشکیل دولت می ایستم و به عهد و پیمان خود وفادار خواهد بود.

عون در ادامه گفت که شرایط نمی تواند به این شکل ادامه پیدا کند؛ زیرا بار هایی که بر دوش شهفرایندان است تشدید خواهد شد. امروز مکلف هستم که در فرایند تشکیل دولت مشارکت داشته و به احکام قانون اساسی عمل کنم. این همچنین مسئولیت نمایندگان مجلس نیز هست تا به نام نمایندگان مردم در این فرایند نظارت داشته باشند.

رئیس جمهور لبنان در خصوص پفراینده های فساد این کشور گفت که موضوع فساد در کشور به جایی رسیده که به یک فساد نهادی تبدیل شده و به شکل سازمان یافته ریشه در مقامات و موسسات و اداره های ما دارد.

میشل عون گفت که زمانی که من پروژه تغییرات و اصلاحات را در تلاش برای نجات کشور از چنگال منافع طایفه ای و شخصی شروع کردم تا به جایی که امروز هستیم رسیدیم، طرف هایی که از این اصلاحات آسیب دیدند شروع به مانع تراشی در برابر من کردند و همه رسانه ها هنوز هم شاهد عزم سیستماتیک این افراد که نمیتوانند مرا قادر به انجام هرگونه پروژه اصلاحی ببیند فقط به این دلیل که از اعتقاد من ناشی شده، هستند.

وی در ادامه گفت که سکوت هر مسئول و عدم همکاری وی در حسابرسی کیفری به پفراینده های فساد بیانگر همبستگی و مشارکت او در این پفراینده هاست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عون: فساد در کشور ما نهادینه شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عون: فساد در کشور ما نهادینه شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید