علائم کروناویروس از سایرِ سندرم های ویروسی طولانی تر است

به گزارش وبلاگ سایه، کارشناس ارشد بیماری های عفونی در آمریکا گفت: علائم بیماری کووید 19 فراتر از تصوری که معمولا نسبت به یک سندرم ویروسی وجود دارد، ادامه پیدا می کند.

علائم کروناویروس از سایرِ سندرم های ویروسی طولانی تر است

به گزارش وبلاگ سایه از ایسنا، دکتر آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری های عفونی در آمریکا گفت: علائم پایدار بیماری کووید 19 بسیار بیشتر از سایر سندرم های ویروسی مانند آنفلوآنزا ادامه پیدا می کند.

بین 25 تا 35 درصد از بیماران مبتلا به کووید 19 برای طولانی مدت با علائم این بیماری همانند خستگی، تنگی نفس، دردهای عضلانی، اختلالات خواب و عارضه مه مغز روبرو هستند.

وی گفت: به طور قطع می دانیم سندرمی پس از بیماری کووید 19 وجود دارد که با نام های کووید طولانی و کووید مزمن شناخته می شود. به طور دقیق مشخص نیست این علائم برای چه مدتی ادامه پیدا می کند چرا که کمتر از یک سال از زمان کشف این ویروس گذشته است هرچند علائم بیماری در برخی از مبتلایان برای چند ماه پس از ابتلای اولیه باقی مانده است.

وی همچنین در پاسخ به چرایی کاهش فرایند مرگ و میر ناشی از این بیماری در ایالات متحده طی ماه های اخیر گفت: این موضوع از سه فاکتور سن، تجربه و بهتر شدن داروها نشات می گیرد. ما در درمان بیماران، عملکرد بهتری کسب کرده و تجربه بیشتری بدست آورده ایم.

کارشناس ارشد بیماری های عفونی در آمریکا اضافه کرد: همچنین روش های درمانی همچون داروی دگزامتازون و رمدسیویر وجود دارد که به این بیماران در تسریع فرایند بهبودی شان کمک می کند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، به گفته فائوچی همچنین در حال حاضر افراد جوان بیشتر به این بیماری گرفتار می شوند اما بهبود پیدا می کنند و به همین دلیل نرخ مرگ و میر کاهش یافته است.

منبع: جام جم آنلاین

به "علائم کروناویروس از سایرِ سندرم های ویروسی طولانی تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم کروناویروس از سایرِ سندرم های ویروسی طولانی تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید