صعود جوانان ایران به دور حذفی جام ملت های آسیا، استرالیا، قطر را 9تایی کرد

به گزارش وبلاگ سایه، تیم ملی جوانان فوتبال ایران با فزونی 3 بر یک برابر ویتنام راهی دور یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا شد.

صعود جوانان ایران به دور حذفی جام ملت های آسیا، استرالیا، قطر را 9تایی کرد

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ سایه، تیم ملی فوتبال جوانان ایران در آخرین ملاقات مرحله گروهی جام ملت های آسیا از ساعت 13:30 به مصاف ویتنام رفت و توانست با فزونی 3 بر یک برابر این تیم، راهی مرحله یک چهارم نهایی گردد و انگیزه زیادی برای کسب سهمیه جام جهانی داشته باشد.

در این ملاقات، شاگردان صمد مرفاوی کار را هجومی شروع کردند و حتی می توانستند در همان 20 دقیقه ابتدایی دو بار دروازه حریف را باز نمایند، اما بی دقتی در زدن ضربات آخر سبب شد تا ایران برای رسیدن به گل نخست خود، 36 دقیقه منتظر بماند. در دقیقه 36، ارسال صفری روی یک ضربه ایستگاهی با ضربه سر زیبای حزباوی همراه شد تا گل نخست ایران به ثمر برسد.

در ادامه این ویتنامی ها بودند که فشار را زیاد کردند و حتی در دقیقه 41 فرصت داشتند تا دروازه ایران را باز نمایند، اما ضربه کانگ به تیر دروازه برخورد کرد و با برخورد به دروازه بان ایران به کرنر رفت.

در نیمه دوم، حملات ویتنام بالاخره جواب داد و فن کانگ، کاپیتان ویتنام توانست روی یک پاس کات بک، دروازه شاگردان مرفاوی را باز کند. اما این سرانجام کار نبود و روی حرکت زیبای اسلام طلب و عبور از مدافع حریف، با پاسی کات بک سعید سحرخیزان را صاحب توپ کرد و او با ضربه ای دقیق دروازه ویتنام را برای بار دوم باز کرد.

در 15 دقیقه سرانجامی، فشار ویتنامی ها بیشتر شد، اما زارعی، دروازه بان ایران یک تنه مقابل حملات حریف ایستاد تا تیم ملی بتواند پس از استرالیا و بالاتر از ویتنام، به عنوان تیم دوم گروه B به یک چهارم نهایی صعود نمایند. البته در اوقات تلف شده، حسین زاده توانست روی یک ضدحمله برای بار سوم دروازه ویتنام را باز کند و به دور بعد صعود کند.

در دیگر ملاقات همزمان این گروه، استرالیا با نتیجه پرگل 9 بر یک قطر را شکست داد و به مرحله بعد صعود کرد.

در جدول استرالیا با 6 امتیاز و تفاضل 8+ به عنوان صدرنشین صعود کرد و ایران نیز با 6 امتیاز و تفاضل 2+ راهی دور بعد شد. ویتنام با 6 امتیاز و تفاضل گل 1- و قطر بدون امتیاز از صعود به دور بعد بازماندند.

حریف ایران در دور بعدی به احتمال زیاد ازبکستان، صدرنشین فعلی گروه اول است و این ملاقات ساعت 17:30 روز شنبه برگزار خواهد شد.

ترکیب تیم ملی جوانان ایران در بازی با ویتنام:

ادیب زارعی، میلاد کر، محمدامین حزباوی، امین پیل علی (68- اسلام طلب (87- فیض آبادی))، مرصاد سیفی، علیرضا عنایت زاده، مجتبی فخریان (79- حسین نژاد)، علیرضا صفری، دانیال ایری، سعید سحرخیزان و حسین حاجی زاده (68- ابراهیم زاده)

انتهای پیغام

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "صعود جوانان ایران به دور حذفی جام ملت های آسیا، استرالیا، قطر را 9تایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود جوانان ایران به دور حذفی جام ملت های آسیا، استرالیا، قطر را 9تایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید