در Blacktail نقش یک جادوگر افسانه ای را بازی کنید

به گزارش وبلاگ سایه، اگر فیلم جان ویک را دیده باشید، حتما متوجه لقبی که رئیس یکی از مافیاهای روس به جان می دهند هستید. بابا یاگا (Baba Yaga) یک جادوگر افسانه ای در اساطیر روس و اسلاو است که مخصوصا در شرق بسیار شناخته شده است، اما در جاهای مختلفی نام آن شنیده می گردد.

در Blacktail نقش یک جادوگر افسانه ای را بازی کنید

به گزارش ویجیاتو، بابا یاگا آن قدری نام دلهره آور و وحشتناکی است که نقش همان لولوخرخره زبان فارسی را برای بچه ها بازی می نماید و سوژه خیلی از داستان های فولکلور کلاسیک است. اما چطور یک دختر جوان با تبدیل شدن به یک پیرزن دلهره آور، بابا یاگا را تا این حد ترسناک جلوه می دهد؟ بازی Blacktail به همین سوال پاسخ می دهد.

بازی Blacktail قصه بابا یاگا را به شکل جذابی تعریف می نماید که به شخصه اطلاعی در خصوص آن نداشتم و فکر می کنم خیلی های دیگر هم از گذشته این شخصیت شرور با خبر نبوده اند. بازی یک بخش داستانی دارد که در آن ما شخصیت یاگا را کنترل می کنیم. یاگا از همان ابتدا در پی پیدا کردن خواهر مفقود شده اش است و ما چیز زیادی به جز نام او زورا نمی دانیم. روایت بازی از زاویه اول شخص، باعث شده تا مخاطب احساس نزدیکی بیشتری با یاگا برقرار کند. مثلا در خیلی از قسمت های ابتدایی بازی، یاگا با خودش صحبت می نماید و درست شبیه به بازی هایی مثل هورایزن یا توم ریدر، مخاطب خیلی از راه و چاه ها را به وسیله همین مونولوگ ها به صورت غیرمستقیم می آموزد.

چیزی که در خصوص بازی Blacktail نظر من را به خودش جلب کرد، شیوه قصه گویی و روایت بازی بود. سازنده های Blacktail به خوبی روی قصه اصلی و فولکلور اشراف داشته اند و درک اتفاقات و تصمیم های قصه را خیلی راحت تر امکان پذیر می نمایند. از آن جایی که خیلی ها قصه اصلی بابا یاگا را نمی دانند، بازی علاوه بر این که قصه گویی جالبی دارد، از المان کنجکاوی هم به خوبی استفاده می نماید تا بخواهید سریع تر به جواب های قصه بازی برسید. Blacktail از فنون جادوگری، هیولاها و ارواح برای پیش بردن قصه اش تعریف می نماید؛ قصه ای که مسیر آن از تاریکی می گذرد اما می تواند به روشنایی ختم گردد.

بازی حتی یک سیستم کارمای جالب هم دارد که علاوه بر انتخاب هایی که در قصه انجام می دهید، نحوه برخورد شما با موجودات داخل محیط هم روی اسکیل های شخصیتتان یا گزینه های پیشروی داستان تاثیر خواهد گذاشت. مثلا کشتن دشمنان می تواند برایتان کارمای منفی داشته باشد و آزاد کردن پرنده ها باعث کارمای مثبت گردد. در ادامه مسیر، دشمنان و حتی شخصیت های بیشتری را هم دیدار می کنید که می توانند روی سوگیری قصه شما تاثیر مستقیمی داشته باشند.

سیستم مبارزات Blacktail به طور کلی روی بقا با استفاده از غریزه های ابتدایی می چرخد. در این بازی شما شاید اسلحه هایی مثل چاقو یا شمشیر نداشته باشید، اما سلاح اصلی تان یک تیر و کمان است و بازی هم مجابتان می نماید تا از این تیر و کمان و توانایی های دیگری که به دست می آورید، برای بقا یاری بگیرید. یکی از توانایی هایی که یاگا دارد، Dash کردن بین موانع و دشمن هاست. علاوه بر این، غریزه بقا به شما می گوید که برای زنده ماندن ضروری است تا غذا درست کنید که خودش با شکار و پختن گوشت حیوانات در یک مینی گیم ساده روایت می گردد. از طرفی، گشتن محیط به شما امکان پیدا کردن منابع مختلفی مثل چوب و پر را برای ساختن تیر می دهد.

طراحی محیط بازی واقعا زیباست و با این که روند بازی بیشتر حالت خطی دارد، می توانید از منظره ها آن لذت ببرید. سازنده ها در القای این حس که خود بازی هم درست مثل قصه بابا یاگا یک قصه اساطیری است، پیروز بوده اند. حتی قدم زدن در خود بازی هم حس ورق زدن صفحه های یک کتاب قدیمی را دارد و می توانید پیشرفت قصه را به همان سبک احساس کنید. بازی Blacktail در استیم با قیمت 30 دلار در دسترس قرار گرفته است و البته برای پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و اس نیز منتشر شده است.

منبع: فرارو

به "در Blacktail نقش یک جادوگر افسانه ای را بازی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در Blacktail نقش یک جادوگر افسانه ای را بازی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید