در لیگ برتر فوتبال بانوان چه می گذرد؟

به گزارش وبلاگ سایه، لیگ برتر فوتبال بانوان در حالی هفته دوم خود را پشت سر گذاشت که برخی تیم ها با مسائل مالی انبوهی دست و پنجه نرم می کنند.

در لیگ برتر فوتبال بانوان چه می گذرد؟

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ سایه، هفته دوم لیگ برتر فوتبال بانوان روز پنجشنبه به انتها رسید. در این مسابقات، شهرداری بم مانند سال های گذشته صدرنشین شد، اما دیگر تیم های مدعی تغییراتی دارند. شهرداری سیرجان، آذرخش کردستان و تیم تازه وارد زاگرس شیراز با شکست حریفان خود، 6 امتیازی شدند و به خاطر تفاضل گل، در رده های اول تا چهارم قرار دارند.

آذرخش کردستان سال گذشته با نام آذرخش تهران در لیگ برتر شرکت کرد و شرایط خوبی نداشت. این تیم در قعر جدول لیگ برتر جای داشت و باید در لیگ دسته اول رقابت می کرد، اما امسال با جذب اسپانسر به آذرخش کردستان تغییر نام داده و با تغییر کادر فنی و بازیکنان، حرف هایی برای گفتن دارد. این تیم در بازی نخست خود به مصاف سپاهان اصفهان، تیمی که بیان محمودی را به عنوان سرمربی در اختیار دارد رفت و با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد.

آذرخش در دیدار دوم خود با نتیجه یک بر صفر از سد پالایش گاز ایلام گذشت تا با کسب 6 امتیاز، در جمع مدعیان قرار گیرد. شهرداری بم نیز که در چند سال گذشته به قهرمانی لیگ برتر رسیده بود، امسال هم برای کسب هفتمین عنوان قهرمانی خیز برداشته است. اگرچه حریفان شهرداری مدعی هستند این تیم با جذب بازیکنان باکیفیت، قهرمانی لیگ برتر را به دست می آورد، اما مسئولان باشگاه معتقدند صحبت های حریفان صحیح نیست و این تیم با تلاش و هدایت کادر فنی، به قهرمانی فکر می کند.

این تیم در هفته نخست به دلیل انصراف ملوان بندرانزلی به برتری 3 بر صفر رسید، اما این نتیجه، مرضیه جعفری سرمربی شهرداری بم را خشمگین کرد. چون در تفاضل گل از حریفانش عقب ماند و در رده چهارم جدول هفته نخست قرار گرفت، اما در هفته دوم با 6 گل برابر پارس جنوبی بوشهر به برتری رسید تا در صدر جدول قرار گیرد.

در میانه های جدول هم سه تیم هیئت فوتبال البرز که با بازیکنان خوبی مانند سارا قمی، بهترین گلزن لیگ سال گذشته قرارداد بسته است و پالایش گاز ایلام و ذوب آهن اصفهان با یک پیروزی و یک شکست، در رده های پنجم تا هفتم جدول جای دارند.

هیئت فوتبال البرز به دنبال اسپانسر

تیم تازه وارد هیئت فوتبال البرز که به نظر می رسید در ابتدای مسابقات لیگ برتر با داشتن بازیکنان باکیفیت شرایط خوبی دارد، به دنبال جذب اسپانسر است و در دو هفته نخست لیگ برتر با کمک و حمایت های هیئت فوتبال البرز، برابر حریفان خود صف آرایی کرده است.

سحر کلوند، سرمربی تیم هیئت فوتبال البرز درخصوص تیمش گفت: پیروز شدیم با بازیکنان خوبی مثل سارا قمی از ملوان بندرانزلی، مریم نامی دروازه بان تیم جوانان و بازیکنانی از سیرجان و کرمانشاه قرارداد بسته و در تیم مان از آنها استفاده کنیم. در هفته نخست آویسای خوزستان را شکست دادیم، اما این هفته مقابل شهرداری سیرجان مغلوب گردیدیم. این تیم نایب قهرمان مسابقات لیگ برتر سال گذشته است و پیش بینی می کردیم برنده بازی باشیم، اما پنالتی شرایط بازی را عوض کرد و این دیدار را واگذار کردیم.

گلایه مربی آویسای خوزستان از صادر نشدن اجازه بازی دو بازیکن فعال در فوتبال ساحلی

شرایط تیم آویسای خوزستان هم با سال های گذشته متفاوت است. این تیم که تجربه حضور و رقابت در لیگ برتر را ندارد، نتوانسته با بازیکنان خوبی قرارداد ببندد. آویسا در دو بازی نخست لیگ برتر برابر هیئت فوتبال البرز و زاگرس شیراز، به ترتیب با نتایج 7 بر یک و 2 بر صفر مغلوب گردید و در قعر جدول رده بندی مسابقات قرار گرفته است.

سرمربی این تیم در این خصوص شرح داد: قرار نبود در لیگ برتر تیمداری کنیم، چون تیم مشکلاتی داشت، اما چون قهرمان لیگ دسته اول شده بودیم و با درایت مدیرعامل باشگاه، مدیران ترغیب شدند که تیمداری کنند. چون تیم را دیر بستیم، نتوانستیم بازیکنان خوبی بگیریم و من دوست ندارم اینگونه تیمداری کنم. بازی در لیگ برتر، بازیکنان لیگ برتری می خواهد و ما می خواستیم در کنار بازیکنان جوان، از بازیکنان باتجربه هم استفاده کنیم، اما به خاطر بی تجربگی آنها هنوز فدراسیون اجازه بازی به آنها را نداده است. چون در مسابقات استانی و ساحلی بازی کردند.

فاطمه دغاغله با بیان این مطلب که فوتبال ایران با کمبود بازیکن روبرو است، گفت: مسابقات استانی و ساحلی در حد لیگ برتر فوتبال نیست. اصلاً مگر چند بازیکن فوتبال داریم؟ کل کشور کمبود بازیکن دارد و به فکر سه یا چهار تیم نباشند. سازمان لیگ باید همه تیم ها را در نظر بگیرد و آنها را تقویت کند تا مدیران عامل باشگاه ها که برای تیم ها هزینه می کنند، انگیزه داشته باشند و بازی ها فقط باخت و باخت نباشد.

وی ادامه داد: سازمان لیگ به ما قول داده است که در این هفته مشکل تیم مان را حل نماید و در برخی پُست ها کمبود داریم. یک روز به ما گفتند از این بازیکنان استفاده نکنید و ما ضربه خوردیم. در حق تیم ما و استان خوزستان اجحاف می شود و کیفیت لیگ پایین می آید که یک تیم، شش یا هفت گل می زند. بهتر است بازیکنان خوب در کل تیم ها تقسیم می شوند و سازمان لیگ باید به فکر همه تیم ها باشد.

رقابت پارس جنوبی بوشهر با اسم اسپانسر و کمک هیئت فوتبال

پارس جنوبی بوشهر نیز در جمع تیم های پایین جدولی شرایط خوبی ندارد. این تیم با اسپانسر جدید در لیگ امسال شرکت کرده، اما کمکی از این باشگاه دریافت نکرده است. بنابراین نتوانسته حتی کادر مربیان خود را تکمیل کرده و سرمربی را معین کند. این تیم در هفته نخست با نتیجه یک بر صفر مقابل زاگرس شیراز و هفته دوم با نتیجه 6 بر صفر برابر شهرداری بم، تن به شکست داد.

بهجت ایوب زاده سرپرست این تیم درباره شرایط پارس جنوبی بوشهر اعلام کرد: شرایط ما در مقایسه با سال گذشته بدتر شده است. چون برخی بازیکنان مان را از دست دادیم. اکنون تیم ما بومی است و فقط یک نفر از تبریز داریم. سال گذشته پارس جنوبی بوشهر از همان ابتدای مسابقات نامه داد که شرایط اسپانسری تیم شما را داریم که متأسفانه هر چه جلوتر رفتیم، حمایتی از ما نکردند.

وی ادامه داد: امسال هم اسپانسر پیدا کردیم که از اول راه گفت همه هزینه ها را قبول می کنم. ما هم قرارداد بستیم و اسم تیم را پشت لباس های مان حک کردیم، اما با گذشت دو بازی، حمایت مالی از این اسپانسر ندیدیم و هیئت فوتبال بوشهر مانند سال گذشته از ما حمایت می کند. من هم تا حدودی از جیب خودم خرج می کنم تا اسپانسر پیدا شود و هزینه هایی را که برای تیم کردم، به من پس بدهد.

سرپرست پارس جنوبی درباره کادر فنی تیمش گفت: از لحاظ مالی در مضیقه هستیم و برای همین فقط دو مربی داریم. اگر اسپانسر پیدا شود و کمک کند، فکرهایی در سر داریم و به فکر جذب یک سرمربی خیلی خوب هستیم. متأسفانه امسال اسپانسر دیر آمد و نتوانستیم بازیکن بگیریم، اما امیدوارم در نیم فصل دوم بازیکنان خوبی جذب کنیم و جایگاه خوبی در لیگ برتر به دست بیاوریم.

ملوان بندرانزلی با سرمربی جدید و بازیکنان بومی

تیم ملوان بندرانزلی در لیگ برتر امسال شرایط متفاوتی دارد. این تیم پس از جدایی مریم ایراندوست سرمربی خود، سارا قمی بهترین گلزن فوتبال ایران را از دست داد تا اعظم غلامی، سرمربی جدید تیم چاره ای برای حفظ این تیم در لیگ برتر بیاندیشد. ملوان به دلیل شرایط جدیدش ترجیح داد در هفته نخست برابر شهرداری بم رقابت نکند و در هفته دوم نیز برابر سپاهان اصفهان به تساوی یک-یک رضایت داد.

سرمربی ملوان بندرانزلی درباره شرایط جدید تیمش گفت: امسال با شرایط تیم ملوان و با توجه به اینکه مریم ایراندوست سرمربی تیم به دلایل شخصی در ایران نبود و نتوانست تیمداری کند، مدیرعامل باشگاه خواست که این تیم تحت هر شرایطی در لیگ برتر باشد. بنابراین تیم دیر بسته شد و پس از 11 جلسه تمرین، به بازی مقابل سپاهان رسیدیم.

غلامی هدف باشگاه را استفاده از بازیکنان بومی دانست و افزود: شرایط به گونه ای پیش رفت که 5-4 بازیکن اصلی تیم جدا شدند. در حال حاضر با بازیکنان ذخیره ای که از سال گذشته بودند و یکی، دو بازیکن دیگر که به تیم ما اضافه شدند، تمرین می کنیم. تا الان شرایط خوب است و بچه ها با انگیزه بالایی تمرین می کنند. امیدوارم امسال هم بتوانیم با نام ملوان، حرفی برای گفتن در لیگ برتر داشته باشیم.

وی درباره جدایی سارا قمی از قوی سپید انزلی گفت: قمی سال های سال با تیم ملوان بوده و با این تیم مطرح شده است. امسال هم شرایط به گونه ای شد که در تیم دیگری توپ بزند و حق بازیکن است که به خواسته هایش برسد. اگر سارا را در تیم مان داشتیم، برای ما خیلی بهتر بود و روحیه مضاعفی برای تک تک بازیکنان بود، اما سعی می کنیم این خلأ را با بازیکنان جوان تر پر کنیم. سارا کننده ملوان در فوتبال ایران است و برای او آرزوی پیروزیت می کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "در لیگ برتر فوتبال بانوان چه می گذرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در لیگ برتر فوتبال بانوان چه می گذرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید