گلمحمدی: اگر فکر کنیم اولسان خسته است خودمان را گول زدهایم، متأسفم که ذوبآهنیها به فدراسیون و ایفمارک اطلاعات غلط دادند

به گزارش وبلاگ سایه، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد، اگر سرخپوشان با این تفکر که اولسان خسته دیدارهای اخیر است، وارد فینال لیگ قهرمانان شوند، خودشان را گول زده اند.

گلمحمدی: اگر فکر کنیم اولسان خسته است خودمان را گول زدهایم، متأسفم که ذوبآهنیها به فدراسیون و ایفمارک اطلاعات غلط دادند

به گزارش وبلاگ سایه، یحیی گل محمدی در ارتباط تلویزیونی با برنامه فوتبال برتر گفت: قرار بود روز یکشنبه و پس از ملاقات با ذوب آهن راهی قطر شویم و خیلی راحت آمدیم. با رعایت پروتکل های بهداشتی، بدون مشکل و پرواز اختصاصی وارد قطر شدیم و در بدو ورود از تمامی اعضای تیم تست گرفتند که خدا را شکر نتایج همه تست ها منفی بود.

وی با بیان اینکه سرخپوشان امروز (دوشنبه) اولین تمرین خود را در قطر سپری نموده و ریکاوری داشته اند، گفت: تمرینات اصلی ما از فردا شروع خواهد شد. این برنامه فقط برای این بود که به شرایط خوب فنی و تمرینی برسیم. امکانات اینجا خیلی خوب است و از فدراسیون فوتبال قطر و همه کسانی که برای برگزاری مسابقات زحمت کشیدند، تشکر می کنم. آنها شرایط خیلی خوبی مهیا کردند و بازی ها با رعایت مسائل بهداشتی و تست های به موقع خیلی خوب برگزار می شود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه این مسئله کاری واقعاً سخت است و برنامه ریزی دقیقی می خواهد، توضیح داد: قطری ها مسابقات را به خوبی با امکانات خوب و منظم برگزار می نمایند و اگر آنها نبودند، بازی ها معلق می شد. هیچ کشوری حاضر نبود لیگ قهرمانان آسیا را برگزار کند و قطری ها این مسابقات و فوتبال آسیا را زنده نگه داشتند. همانطور که لیگ برتر باعث شد فوتبال ما به راهش ادامه دهد. شرایط الان سخت است و از برگزارنمایندگان و حمایت نمایندگان ادامه لیگ و فوتبال ایران تشکر می کنم.

گل محمدی با بیان این موضوع که فصل گذشته بعضی ها می خواستند لیگ برتر لغو شود، اعلام کرد: این افراد دست به هر کاری زدند که رقابت ها برگزار نشود و حرف ما این بود اگر سال بعد نیز چنین اتفاقی بیفتد، ما چه خواهیم کرد؟ فوتبال ما با مسائل زیادی جریان دارد و خوشحالیم در بطن مسابقات هستیم. این موضوع می تواند نویدبخش روزهای خوبی برای فوتبال ایران باشد. با شعارهایی که می دهند و می گویند مردم در خانه بمانند، فوتبال تبدیل به بخشی از جامعه شده و به این موضوع یاری می نماید.

وی در خصوص لغو دو ملاقات گذشته پرسپولیس در لیگ برتر اعلام کرد: انتظار داشتیم این دو بازی را برگزار کنیم. بازیکنان در شرایط بدنی خوبی بودند و می خواستیم در شرایط مسابقه باشند، اما اتفاقات دیگری افتاد. ملاقات نخست ما به دلیل درخواست خودمان لغو شد. شیوع کرونا خیلی زیاد بود، خصوصاً در شهر قائمشهر و شرایط پروازی، رختکن تنگ و هتل، ریسک ابتلا به کرونا را زیاد می کرد. خوشبختانه این ملاقات لغو شد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره لغو ملاقات با ذوب آهن اصفهان گفت: نمی دانم دلیل لغو این مسابقه چه بود. تعداد بازیکنان مبتلای ذوب آهن زیاد نبود، اما نمی دانم اطلاعات غلط دادند یا خیر. جای تأسف است که به ایفمارک و فدراسیون فوتبال اطلاعات غلطی دادند. شرایط خوبی داریم تا ملاقات فینال را برگزار کنیم.

گل محمدی با اشاره به دوری شاگردانش از شرایط مسابقه گفت: 19 یا 20 روز است که دور از مسابقات هستیم و هر چه حریف در شرایط بازی است، ما از آن دور هستیم. ما ملاقات درون تیمی برگزار کردیم، اما شرایط این بازی با مسابقه رسمی متفاوت است. کوشش کردیم خود را در شرایط مسابقه قرار دهیم و اینکه چقدر به هدف خود رسیدیم، در ملاقات فینال تعیین خواهد شد. ان شاءالله که عملکرد خوبی داشته باشیم و اتفاقات اتفاق افتاده روی تیم ما تأثیر منفی نگذارد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا حمایت لازم از پرسپولیس شد یا خیر، توضیح داد: درست نیست که هر چه به فینال نزدیک می شویم، همه به تکاپو بیفتند که یاری نمایند. زمانی که به تهران آمدیم، مسائل برای ما شروع شد و دو بازیکن از پرسپولیس جدا شدند. می توانستیم با مدیریت بهتر، آرامش را به تیم بازگردانیم و بازیکنان در تیم می ماندند. اکنون زمان صحبت درباره مسائل نیست و دوست داریم تمرکزمان روی مسابقه باشد، اما همه شاهد بودند چه اتفاقات عجیبی برای پرسپولیس افتاد. این اتفاقات غیرطبیعی بود و برای من قابل هضم نیست. حمایت برای آن موقع بود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان مجدد اینکه اگر افراد دیگری جای سرخپوشان بودند، تیم از هم می پاشید و به مسائل بیشتری می خورد، اعلام کرد: بازیکنان این مسائل را با روحیه بالا هضم و با آن مبارزه کردند. عملکرد ما در لیگ برتر بد نبود و بازی های خوبی انجام دادیم. پس از آمدن سمیعی، اتفاقات خوبی افتاد و آرامش خوبی بر تیم حاکم شد. او به اعضای تیم پرداختی داشت و همه مطالبات کادر فنی و بازیکنان از سال گذشته را پرداخت کرد.

گل محمدی در ادامه اضافه کرد: 10 درصد قرارداد سال جاری اعضای تیم هم پرداخت شد که کار سختی بود. از سمیعی تشکر می کنم که خیلی زحمت کشید تا آرامش بر تیم حاکم شود. بازیکنان انگیزه زیادی دارند و امروز که ریکاوری داشتیم، شادابی را در چهره آنها می دیدم. چند روز دیگر فینال لیگ قهرمانان آسیا را پیش رو داریم و امیدوارم بتوانیم با ارائه عملکرد خوب، دل طرفداران را شاد کنیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ سایه بخوانید. (کلیک کنید)

وی درباره شرایط تیم اولسان هیوندای اعلام کرد: این تیم سرعت خوبی در حمله و دفاع تیمی و منظم خوبی دارد. حریف بازیکنان خوب و مؤثری در خط حمله دارد و نسبت به سایر تیم هایی که بازی های آنها را می دیدم، تیم تر است. اولسان کار گروهی بهتری نسبت به سایر تیم ها داشت و از روحیه جنگندگی خوبی برخوردار است. اگر اعضای این تیم چنین روحیه ای نداشتند، رسیدن به فینال برای آنها کار بسیار سختی بود. اولسان هیوندای با این ویژگی های خوب، با شایستگی وارد فینال شده است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به غیبت چند بازیکن اصلی تیمش در فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: فینال تک بازی است و از آخرین ملاقات پلی آف، چهار بازیکن ترکیب اصلی را به همراه نداریم. فکر نمی کردیم 40 درصد تیم در فینال نباشند و این مسائل ایجاد شود، اما بازیکنانی که بازی خواهند کرد، از لحاظ انگیزشی چیزی کم ندارند و با تمام وجود کار خواهند کرد. فینال بازی سختی برای ما خواهد بود و ان شاءالله با دعای خیر طرفداران و انرژی مثبت آنها، بازی خوبی به نمایش بگذاریم. شک نکنید با تمام وجود و با همه انگیزه ای که داریم، بازی می کنیم و ان شاءالله قهرمان شویم.

گل محمدی درباره ویژگی های خوب حریف کره ای سرخپوشان گفت: این تیم از لحاظ شوتزنی واقعاً خوب است. بازیکن شماره هفت اولسان خیلی تأثیرگذار است و حمل توپ و شوتزنی خیلی خوبی دارد. جونیور هم بازیکن کامل و خطرناکی است، حرکات خوبی در عمق می نماید و ضربه پای خیلی خوبی دارد. او بازیکن گلزن اولسان است و این تیم از لحاظ شکل بازی و نوع حمله، خیلی به وی وابسته است. حریف هافبک های خوبی دارد که به خوبی به هم پاس می دهند. اولسان را تیم کاملی دیدم و نقاط ضعفی دارد که می توانیم روی آن کار کنیم؛ خصوصاً در خط دفاعی و پرس از بالا.

وی با تمجید از شرایط بازیکنانش توضیح داد: اگر بچه ها خوب عمل نمایند، می توانیم توپ گیری های خوبی داشته باشیم. همه این مسائل به شرایط روحی و جسمی بازیکنان در آن لحظه برمی شود و آنها باید عملکرد خوبی از خود نشان دهند. انگیزه بالایی از بازیکنان در تمرین دیدم و در چهار جلسه تمرینی که تا مسابقه فینال پیش رو داریم، آنها از لحاظ بدنی و انگیزشی شرایط بهتری پیدا خواهند کرد. دلم روشن است که به امید خدا با قهرمانی به ایران برگردیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به اینکه قهرمان شرق آسیا در چند ملاقات، 120 دقیقه بازی کرد و پرسپولیس هم 20 روز به میدان نرفته است، اعلام کرد: اولسان هیوندای در ملاقات قبلی، شش تعویض داشت که نشان می دهد تیم دوم آنها هم دست کمی از تیم اول ندارد. این تیم در چند بازی اخیر، تعویض های زیادی داشت و این مسئله را خیلی خوب مدیریت کرد. شش روز میان ملاقات نیمه نهایی اولسان و فینال لیگ قهرمانان آسیا زمان است که زمان زیادی برای بازگشت به شرایط خیلی خوب است و می توانند ریکاوری خیلی خوبی داشته باشند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ سایه بخوانید. (کلیک کنید)

گل محمدی با اشاره به امکانات حریف کره ای اعلام کرد: آنها قطعاً امکانات خیلی خوبی دارند و به خوبی در این زمینه هزینه کردند. به همین دلیل نمی توانیم دل مان را به این خوش کنیم که بازیکنان اولسان هیوندای خسته هستند و این تفکر، غیرحرفه ای است. با این فکر به جز اینکه خودمان را گول می زنیم، اتفاق دیگری رخ نمی دهد. از آن طرف هر چه که حریف در شرایط مسابقه است، ما به خاطر اتفاقات اتفاق افتاده از شرایط مسابقه دور هستیم. عواملی در هر تیم وجود دارند که آن تیم می تواند به کمبود یار یا نبود شرایط مسابقه غلبه کند که آن هم غیرت و انگیزه است. ان شاءالله این اتفاقات خوب برای ما بیفتد و بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم.

گل محمدی با اشاره مجدد به غیبت چند بازیکن اصلی پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: در چند بازی آخر کوشش کردیم بازی بدون وحید امیری و احسان پهلوان را تجربه کنیم؛ عیسی آل کثیر را هم که نداریم. ترکیبی که می چیدیم بر اساس همین موضوع بود و ناهماهنگی هایی در غیاب این بازیکنان وجود داشت، اما شرایط رفته رفته بهتر شد.

خیلی خوب می شد بازی با ذوب آهن را هم انجام می دادیم و شناخت بهتری از شرایط بچه ها پیدا می کردیم.، وی ضمن بیان این جمله گفت: این اتفاق نیفتاد، اما بازیکنان انگیزه زیادی دارند. ما جایگزینان آنچنانی نداریم و بیشتر از چهار پنج نفر روی نیمکت خودمان نداریم تا به ما یاری نمایند. ترکیب ما زیاد برای طرفداران و حریف ناشناخته نیست و قابل پیش بینی است. در هر صورت یک روزی باید از آن غیرت ایرانی خود استفاده کنیم و عملکرد خوبی داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره انتقال انرژی طرفداران به اردوی این تیم توضیح داد: این حس خوب را از طرفداران گرفتیم. امروز صحنه های خیلی خوبی از بازیکنان دیدم. آنها می خواستند بیشتر تمرین و بازی نمایند و مجبور شدیم آنها را به زور از تمرین خارج کنیم. ما این شوق و انگیزه را از طرفداران گرفتیم و برای این مسابقه با تمام وجود، هر چه داریم و نداریم در فینال خواهیم گذاشت.

گل محمدی با بیان اینکه اعضای تیم پرسپولیس کوشش می نمایند با همه کمبودها، سربلند از زمین خارج شوند، اعلام کرد: ما از راه های مختلف، انرژی مثبتی از طرفداران می گیریم و بیشتر به وسیله فضای مجازی با طرفداران در ارتباط هستیم. این موضوع خیلی به ما یاری می نماید و به اعضای تیم انرژی می دهد. ما سرشار از انگیزه هستیم و ان شاءالله بتوانیم بجنگیم، مبارزه کنیم و پیروز شویم. به دعا و انرژی مثبت طرفداران احتیاج داریم و به آنها اطمینان می دهم با تمام وجود وارد مسابقه می شویم. اول توکل ما به خداست، ان شاءالله عملکرد خوبی داشته باشیم و با جام برگردیم. دعا کنید نتیجه خوبی بگیریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گلمحمدی: اگر فکر کنیم اولسان خسته است خودمان را گول زدهایم، متأسفم که ذوبآهنیها به فدراسیون و ایفمارک اطلاعات غلط دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلمحمدی: اگر فکر کنیم اولسان خسته است خودمان را گول زدهایم، متأسفم که ذوبآهنیها به فدراسیون و ایفمارک اطلاعات غلط دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید