در راه تو از نیمه راه برنمی گردیم

به گزارش وبلاگ سایه، بهار کاشی:برای من که دوست دارم هر روز نکته تازه ای یاد بگیرم، لابد زندگی در دوره شما بسیار هیجان انگیز می بود. زمانی که در آن، نسبت به دوره های گذشته، آزادی علمی فراهم آمد و می شد درباره موضوع های گوناگون علمی، بحث و گفت وگو کرد.

در راه تو از نیمه راه برنمی گردیم

آن روزها جلسه های بحث و گفت وگوی علمی و تشکیل کلاس درس و مناظره های علمی و خواندن و نوشتن و رونویسی و تکثیر متن های علمی رونق داشته و لابد، هرروز، ده ها نکته تازه هم کشف می شد. راستی چه شگفت بود که علم روز به روز در این منطقه پیشرفت می کرد.

چه خوب بود که بعد از دوره هایی کم اعتنایی به بحث و تلاش علمی، روزگارِ رونق و گسترش تحقیق و خواندن و دانش آموختن و مباحثه علمی رسیده بود. فکر می کنم آن هایی که به علم علاقه مند بودند با خودشان می گفتند این نعمت، گوشه ای از نعمت های بهشت است.

راستی، جدای از آن همه فرصت برای کسب علم و دانش، حضور خود شما گویی دری از بهشت به روی مردم می گشود و دوستداران دانش و تفکر را به سیر و سیاحت در بهشتی رؤیایی می برد و نعمت های بهشت دانش را در دسترسشان قرار می داد. راستی، چه نعمتی زیباتر از این که در محضر شما علم بیاموزیم؟

حالا در روز رفتن شماییم. روزی که مجالس علم و دانش از نعمت عالمی بزرگ چون شما محروم می شوند و دوستداران مکتب اهل بیت پیامبر (ص) در بهت از دست دادن رئیس مذهبشان فرو می مانند. تو اما راه را چنان باز نموده ای که پیروان و دوستدارانت تا همواره بتوانند در این راستا پیش بروند. پیشینیانِ ما گاه تند و گاه آهسته در این راه پیش آمدند و کوشیدند آن چه را که از تو آموخته اند از دست فرونگذارند؛ امیدوارم ما نیز هم چنان به کسب علم ادامه دهیم. این راه شما بوده و ما نباید از نیمه راه برگردیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "در راه تو از نیمه راه برنمی گردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در راه تو از نیمه راه برنمی گردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید