خواننده مشهور درگذشت

به گزارش وبلاگ سایه، گوردون لایتفوت خواننده و ترانه نویس کانادایی در سن 84 سالگی در بیمارستان درگذشت.

خواننده مشهور درگذشت

به گزارش وبلاگ سایه، گوردون لایتفوت که بیشتر برای ترانه های فولک -پاپی همانند اگر می توانستی فکرم را بخوانی شناخته می گردد، در سن 84 سالگی درگذشت. به گفته خانواده لایتفوت، این خواننده عصر دوشنبه در بیمارستانی واقع در تورنتو درگذشت.

باب دیلن زمانی از لایتفوت به عنوان یک استعداد کمیاب یاد نموده بود و هنرمندان بسیاری نیز از جمله الویس پریسلی و هری بلافونته ترانه های او را کاور نموده بودند.

او که اغلب به عنوان یک روایت گر شاعرانه شناخته می گردد، خوانندگی را در گروه کر کلیسا شروع کرد و آرزو داشت به یک موسیقیدان جاز تبدیل گردد. این خواننده در 13 سالگی در یکی از جشنواره های موسیقی تورنتو برنده رقابت استعدادیابی شد.

لایتفوت در 18سالگی به ایالات متحده رفت تا به مدت یک سال در رشته موسیقی تحصیل کند و دوباره به کانادا بازگشت. ترانه من نمی گویم این خواننده در کانادا به محبوبیت رسید و در نهایت باعث معروفیت او در ایالات متحده آمریکا شد.

با کم شدن محبوبیت موسیقی فولک در اواخر دهه 60 میلادی، لایتفوت به سراغ موسیقی پاپ رفت. لایتفوت در سال 1971 با ترانه اگر می توانستی فکر من را بخوانی برای نخستین بار به جدول بیلبورد راه یافت.

زمانی که تک آهنگ و آلبوم این خواننده در در دهه 70 میلادی در جایگاه نخست بیلبورد نهاده شد، محبوبیت او به اوج رسید. لایتفوت در طول چندین سال فعالیت 5 بار نامزد جایزه گرمی و 17 بار برنده جایزه جونو، معتبرترین جایزه موسیقی کانادا شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "خواننده مشهور درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواننده مشهور درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید