جزئیات پروازهای برگشت حج اعلام شد

به گزارش وبلاگ سایه، مدیر عملیات پرواز حج با اعلام جزئیات پروازهای برگشت حجاح از عربستان به ایران، گفت: بازگشت زائران ایرانی به کشور از فردا آغاز می شود.

جزئیات پروازهای برگشت حج اعلام شد
  • مجله حج

به گزارش ایسنا، حسن قاسمی با اعلام این که از روز جمعه 25 مردادماه تا یکشنبه 17 شهریورماه عملیات برگشت حجاج با 364 پرواز انجام می شود، افزود: در نخستین روز از برنامه بازگشت حجاج ایرانی به کشور، 12 پرواز از فردگاه مدینه، زائران ایرانی را به استان های مازندران، زنجان و یزد انتقال می دهند. یک پرواز ویژه نیز برای انتقال بیماران و زائرانی با شرایط اضطراری، اختصاص داده شده که غروب جمعه 25 مردادماه، جده را ترک خواهد کرد.

وی اضافه کرد: از 364 پروازی که برای برگشت اختصاص داده شده است 159 پرواز از جده و 205 پرواز از مدینه زائران را به ایران انتقال خواهند داد.

قاسمی گفت: پروازهای برگشت به 19 استان انجام می شود که اولین مقصد شهر ساری در مازندران خواهد بود. آخرین پرواز نیز 17 شهریورماه مصادف با هشتم محرم از جده به فرودگاه بین المللی تهران، انجام می شود.

امسال 88 هزار ایرانی در حج حضور داشتند که جابه جایی آن ها با توجه به محدودیت های اعمال شده از سوی عربستان، تنها با استفاده از ظرفیت یک شرکت هواپیمایی ایرانی انجام شد. پیش از ایران پروازهای زائران ایرانی در حج مطابق توافق دو کشور، مشترک توسط ایرلاین های ایرانی و سعودی انجام می شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیات پروازهای برگشت حج اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پروازهای برگشت حج اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید