تصویب اساسنامه کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران در جلسه هیأت دولت

به گزارش وبلاگ سایه، هیات دولت به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان، اساسنامه کمیته ملی المپیک را با اصلاحاتی به تصویب رساند.

تصویب اساسنامه کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران در جلسه هیأت دولت

به گزارش وبلاگ سایه، در این جلسه که به ریاست حسن روحانی، رئیس جمهور برگزار گشت، با تهاتر مطالبات شرکت های فولمن و خدمات بازرگانی آینده نگر مهر از شرکت های دولتی برق منطقه ای آذربایجان و مدیریت شبکه برق ایران با بدهی همان شرکت ها به سازمان امور مالیاتی کشور موافقت شد.

لازم به ذکر است طبق قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، دولت موظف است با درخواست اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و تعاونی، مطالبات خود از آنان را با بدهی شرکت های دولتی به آنها تهاتر کند. بر این اساس، شرکت دولتی که جایگزین بدهکار می شود، باید مبلغ بدهی تسویه شده را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز کند.

ابطال مصوبه افزایش وظایف حاکمیتی شرکت مدیریت منابع آب ایران

دولت همچنین برای تأمین نظر هیات تطبیق مصوبات، تصویب نامه موضوع معین شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران به عنوان شرکت دولتی با وظایف سیاست گذاری و حاکمیتی را ابطال کرد.

لازم به ذکر است طبق اساسنامه شرکت، مواردی که باید به تأیید وزارتخانه برسد، معین شده و در صورت تداخل وظایف تصدی گری وزارت خانه با شرکت مدیریت منابع آب ایران، موضوع با اصلاح وظایف پست های وزارتخانه و پیشنهاد اصلاح اساسنامه شرکت، قابل حل و فصل است.

اصلاح اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری

هیات وزیران در ادامه جلسه امروز، با توجه به گذشت حدود 15 سال از تصویب اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری و ضرورت انجام تغییرات و اصلاحات مورد نیاز متناسب با شرایط امروز کشور و جهان، اساسنامه جدید این فدراسیون را تصویب کرد.

توسعه و گسترش رشته های تحت پوشش در سراسر کشور و بین همه گروه ها و اقشار مختلف، ارتقای کمی و کیفی ورزش قهرمانی در سطح ملی و بین المللی و تقویت همبستگی، غرور و هویت ملی، تحکیم، تقویت و ترویج ارزش های فرهنگی- اخلاقی، اصول المپیزم و رعایت بازی جوانمردانه، از جمله اهداف معین شده در این اساسنامه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تصویب اساسنامه کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران در جلسه هیأت دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب اساسنامه کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران در جلسه هیأت دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید