تسلا باید اختلال 578 هزار خودروی برقی را برطرف کند

به گزارش وبلاگ سایه به نقل از تلگراف، دلیل این امر نیز نگرانی ها مربوط به ویژگی است که جهت هشدار به عابران پیاده نسبت به وجود خودرو طراحی شده و ممکن است از طریق قابلیت بوم باکس ساکت شود.

تسلا باید اختلال 578 هزار خودروی برقی را برطرف کند

سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا (NHTSA) اعلامیه ای برای فراخوانی صادر کرد که طبق آن تسلا این ویژگی را غیبرطرفال می کند.

این چهارمین بار طی دو هفته اخیر است که NHTSA یک مشکل ایمنی در خودروهای تسلا را فاش می کند و نشان می دهد رگولاتورها با توجه به محبوبیت خودروهای تسلا، سختگیری بیشتری بر شرکت اعمال می کنند.

طبق قانون آمریکا خودروهای برقی هنگامیکه با سرعت 19 مایل بر ساعت حرکت می کنند، در صورت وجود عابر پیاده هشداری ارسال کنند. در قانون انگلیس این میزان سرعت 12 مایل بر ساعت اعلام شده است.

خودرو های برقی تسلا هنگام دنده عقب یا حرکت به سمت جلو از بلندگوهایی که در بخش های کناری خودرو نصب شده اند، صدایی منتشر می کنند.

اما در اواخر 2020 میلادی این شرکت ویژگی بوم باکس را ارائه کرد که به رانندگان اجازه می داد تا موسیقی یا اصوات دیگر را از طریق بلندگو پخش کنند. اما به گفته NHTSA این امر ممکن است صدای هشدار نزدیک شدن خودرو به عابران پیاده را ساکت کند.

این سازمان به مدت چند هفته ویژگی را بررسی کرد و شرکت نیز اخیراً توافق کرده تا این معضل را با کمک آپدیتی اینترنتی برطرف کند.

اختلال مذکور در 578 هزار و 607 خودروی مدل اس، ایکس، 3 و Y وجوددارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تسلا باید اختلال 578 هزار خودروی برقی را برطرف کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلا باید اختلال 578 هزار خودروی برقی را برطرف کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید