ترک سیگار با برنامه 10 هفته ای دویدن

به گزارش خبرنگاران، طبق گزارش محققان تقریبا نیمی از افرادی که برنامه 10 هفته ای دو خود را تکمیل نموده بودند توانستند با موفقیت سیگارشان را ترک نمایند.

ترک سیگار با برنامه 10 هفته ای دویدن

کارلی پریب، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، در این باره می گوید: این یافته نشان می دهد فعالیت فیزیکی می تواند راه حل موفقی در ترک سیگار باشد. البته بهتر است براساس یک برنامه درست انجام گردد چراکه انجام آن توسط خود فرد سخت است.

در کانادا 178 فرد سیگاری در برنامه دویدن برای ترک سیگار سال 2016 شرکت کردند. 72 نفر از این افراد تا هفته خاتمهی در برنامه حضور داشتند که در خاتمه ترک سیگار توسط 37 شرکت کننده تایید شد.

شش ماه بعد از شرکت کنندگانی که تا خاتمه برنامه را انجام داده بودند مصاحبه ای بعمل آمد. 91 درصد این گروه هم گزارش کردند که میزان مصرف سیگارشان را کاهش داده بودند.

شرکت کنندگان در جلسات همراه با آموزش دو، شیوه های ترک سیگار، پیاده روی یا دویدن در فضای باز شرکت کردند که شامل افزایش 5 کیلومتری راستا دو بود و همچنین به وسیله مشاوره تلفنی این برنامه راهنمایی می شد.

مربیان در قالب پرسشنامه های آماده شده از سوی محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا آموزش می گرفتند. آنها از وسیله ای موسوم به Smokerlyzer برای اندازه گیری مونوکسیدکربن نفس شرکت کنندگان استفاده کردند.

محققان بهبود قابل توجهی در سلامت روان شرکت کنندگان مشاهده کردند و میانگین میزان مونوکسید کربن آنها نیز در حدود یک سوم در طول برنامه کاهش یافته بود.

به گفته پریب، حتی اگر کسی قادر به ترک کامل سیگار نباشد، کاهش مصرف آن هم می تواند بسیار مثمرثمر باشد.

حال محققان قصد دارند در برنامه های بعدی افراد را تا زمان ترک کامل سیگار همراهی کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترک سیگار با برنامه 10 هفته ای دویدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترک سیگار با برنامه 10 هفته ای دویدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید