بهتر است تعصبات را کنار بگذاریم

به گزارش وبلاگ سایه، وزیر امور مالی و دارایی تاکید نمود که باید تعصبات را کنار بگذاریم و به سمت بانک داری دیجیتال حرکت کنیم.

بهتر است تعصبات را کنار بگذاریم

به گزارش وبلاگ سایه، فرهاد دژپسند در مراسم رونمایی از محصولات و خدمان نوین بانک ملی با بیان این که برای ایجاد بانک ملی در ابتدا نگاهی به خارج داشت، اظهار کرد: بعضی فعالان گفتند که چرا خودمان این کار را انجام ندهیم و بعد از شکل گیری توانست امتیاز بزرگ چاپ اسکناس را از انگلیس به بانک ملی تغییر دهد.

وی اضافه نمود: بانک ملی این پتانسیل را در طول تاریخ داشت که بتواند سرآمد بسیاری از مسائل مالی باشد.

وزیر امور مالی و دارایی با بیان این که این بانک مدرنیزه کردن را به دست جوانان انجام می دهد، توضیح داد: این بانک از قدمت و گستره خود استفاده کرد تا این پیغام را بدهد برای بسیاری از تحولات نباید نگران باشیم و می توانیم قدرت جذب تحولات تکنولوژیک را با استفاده از جوانان داشته باشیم.

دژپسند با اشاره با بیان این که شاید اقتصاد هوشمند به این سرعت تحقق پیدا نکند، گفت: ما اگر بخواهیم به قله ای که در چشم انداز ترسیم شده برسیم باید این راستا را طی کنیم و به تحولات تکنولوژیک سرعت ببخشیم و از فناوری ها در کسب و کار استفاده نموده و به اقتصاد هوشمند برسیم.

وی اضافه نمود: بانک ها باید به سمت بانک داری دیجیتال بروند که بتوانند کارکردشان را در اقتصاد هوشمند به طور کامل اجرا نمایند.

وزیر اقتصاد با بیان این که سامانه سککوک می تواند مقدمه اقتصاد هوشمند به معنای راهبردی باشد، گفت: اگر بانک داری دیجیتال شکل بگیرد ناخواسته بخش های دیگر را با خود می برد، چراکه اقتصاد ما بر اساس بانک است، بنابراین وقتی بانک به این سمت حرکت کند، فعالان مالی ما نیز باید به این سمت حرکت نمایند.

دژپسند با اشاره به دولتی بودن بعضی بانک های ایرانی، توضیح داد: دولت الکترونیکی به خدمات حاکمیتی محدود می گردد اما بانک داری الکترونیکی می تواند تجارت الکترونیکی و پس از آن اقتصاد هوشمند را سبب گردد.

وی با اشاره به بالا بودن هزینه های نظام بانکی، گفت: یکی از علل آن بالا بودن تعداد شعب است و نخستین اثر بانک داری الکترونیکی ارائه خدمات بر بستر الکترونیک است و با افزایش زمان ارائه خدمات از هشت ساعت به 24 ساعت و از شش به هفت روز می تواند احتیاج به شعب را کاهش دهد.

وزیر امور مالی و دارایی با بیان این که اگر این تحولات در جهت اصلاح ساختار بانکی نباشد، نمی تواند امیدهای ما را محقق کند، گفت: باید این اختیارات متناسب داده گردد و تعصبات را کنار بگذاریم و به سمت سرعت در تحولات فناوری برویم و از منابع کمیاب مان به بهترین نحو استفاده کنیم.

به گفته دژپسند، در اقتصاد هوشمند منابع قدرت خودزایشی پیدا می نمایند که یکی از طرق ایجاد آن افزایش بهره وری است، یعنی با منابع کم بتوانیم اهداف و خدمات زیاد ایجاد کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بهتر است تعصبات را کنار بگذاریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهتر است تعصبات را کنار بگذاریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید