با صرفه جویی در مصرف انرژی در زمستان، مسئله ای برای تامین برق نخواهیم داشت

به گزارش وبلاگ سایه، رجبی مشهدی گفت: سال گذشته هماهنگی بین وزارتخانه های نیرو، نفت و صنعت برای عبور از اوج بار تابستان رخ داد و با صرفه جویی در مصرف گاز و برق در زمستان، مسئله ای برای تامین برق نخواهیم داشت.

با صرفه جویی در مصرف انرژی در زمستان، مسئله ای برای تامین برق نخواهیم داشت

مصطفی رجبی مشهدی گفت: در تابستان با وزارت صمت برای مدیریت مصرف برق صنایع که یکی از بزرگ ترین مصرف کنندگان انرژی هستند و در زمستان با وزارت نفت برای تامین سوخت نیروگاه ها تعامل بسیار خوبی برقرار شد که البته همکاری گسترده در زمینه های دیگر با وزارت صمت در تمام سال ادامه دارد.

سخنگوی صنعت برق اعلام کرد: با توجه به اینکه مصرف گاز در زمستان افزایش می یابد، باید تدابیری برای استفاده درست از این سوخت در زمستان اندیشیده گردد. در این خصوص شاید بتوان بخش عمده ای از این صرفه جویی را در بخش خانگی و تجاری انجام داد که صرفه جویی قابل ملاحظه ای است.

مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق اضافه کرد: اگر در این دو بخش بتوان تنها 10 درصد صرفه جویی داشته باشیم، چیزی بیش از 70 میلیون متر مکعب صرفه جویی در پی خواهد داشت که می تواند بخش عمده ای از ناترازی گاز در زمستان را جبران کند.

او گفت: خوشبختانه همکاران در وزارت نفت تدابیر ویژه ای برای تعرفه ها و تکمیل مخازن سوخت مایع پیش بینی نموده اند تا برای تامین برق در زمستان مسئله ای نداشته باشیم.

وبلاگ سایه مالی اقتصاد و انرژی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "با صرفه جویی در مصرف انرژی در زمستان، مسئله ای برای تامین برق نخواهیم داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با صرفه جویی در مصرف انرژی در زمستان، مسئله ای برای تامین برق نخواهیم داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید