با این ترفند لیموترش را خوشمزه تر مصرف کنید

به گزارش وبلاگ سایه، همیشه ترفند هایی برای زندگی وجود دارد که ما هنوز بعضی از آن ها را نمی دانیم، فریز کردن لیموترش یکی از آن هاست.

با این ترفند لیموترش را خوشمزه تر مصرف کنید

به گزارش ، همیشه ترفند هایی برای زندگی وجود دارد که ما هنوز ازبرخی از آن ها آگاهی نداریم. فریز کردن لیمو قطعا یکی از آن هاست. احتمالا هیچوقت سعی ننموده اید لیمو هایی که تازه خریداری نموده اید را منجمد کنید، پس حتما اینکار را بکنید. ما علت آن را برایتان شرح خواهیم داد و درخواهید یافت که انجماد لیمو یک ایده عالی است.

جای تعجب نیست که لیمو یکی از محبوب ترین میوه ها در سرتاسر دنیا است. افزودن چند قطره آبلیمو، طعم غذا را تازه تر می نماید و همگی لذت نوشیدن شربت آبلیمو در تابستان را به یاد داریم، بعلاوه ویتامین سی موجود در لیمو به سیستم ایمنی یاری نموده و باعث می شود بدن با عفونت ها مقابله کند.

لیمو بعلاوه حاوی موادی است که به جلوگیری از سرطان یاری می نماید، فشار خون را تنظیم نموده و حتی برای سلامت روان هم مفید می باشد و باعث مقابله با افسردگی و استرس می شود. اما نکته ای که وجود دارد اینکه معمولا لیمو ها بعنوان میان وعده خورده نمی شوند، زیرا طعم خیلی ترشی دارند. راه چارهی که در اینجا وجود دارد، انجمادکردن است.

درحقیقت دمای هوای پایین، ترشی میوه را به اندازه بسیار زیادی کاهش می دهد و باعث می شود لیمو برای میان وعده مناسب شود. علت تفاوت طعم لیموی منجمد ولیموی نگهداری شده در دمای اتاق، اندازه اسیدیته آن است؛ انجماد لیمو این اسیدیته را کاهش می دهد، به همین علت طعم ترش آن به اندازه قابل توجهی کمتر می شود. (اسیدیته در هنگام ذوب شدن میوه برمی شود.)

نکته دیگری که باید بدان توجه داشت، پوست لیمو 5 تا 10 برابر ویتامین C بیشتری نسبت به آبلیمو دارد؛ به همین علت است که به جای آنکه آنرا دور بیاندازید، حتما باید از پوست آن بهره ببرید. پوست لیمو طعم و طراوت منحصر به فردی به غذا و نوشیدنی شما می بخشد. فقط مقداری از آن را روی سالاد، بستنی ویا حتی ماکارونی بپاشید و از عطر و طعم آن لذت ببرید.

اما برای داشتن طعم خوشمزه تر در پوست لیمو، راه چاره پیش رو بازهم انجماد لیمو است، چرا که طعم پوست یخ زده بهتراز پوست معمولی است. پوست منجمد شده لیمو طعم شگفت انگیزی دارد؛ فقط حتما لیمو را قبل از نگهداری در فریزر، بخوبی بشویید و اطمینان حاصل کنید که لیمو قبل از استفاده در مواد غذایی، کاملا یخ زده باشد.

منبع: پایگاه خبری طلا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "با این ترفند لیموترش را خوشمزه تر مصرف کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این ترفند لیموترش را خوشمزه تر مصرف کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید