بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مرکز عملیات شرکت مخابرات ایران، برند 65 ساله مخابرات نیازمند حمایت جدی است

به گزارش وبلاگ سایه، اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در بازدید از مرکز عملیات شرکت مخابرات ایران از نزدیک در جریان مسائل و مسائل این برند 65 ساله قرار گرفتند و رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات با اشاره به برنامه تحول 5 ساله مخابرات، خواهان حمایت همه جانبه نمایندگان از این شرکت شد.

بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مرکز عملیات شرکت مخابرات ایران، برند 65 ساله مخابرات نیازمند حمایت جدی است

اخبار شرکت ها؛ به گزارش وبلاگ سایه از تهران، رئیس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با حضور در مرکز مخابرات شهید نهری به همراه رئیس و اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، از مرکز عملیات شبکه مخابرات بازدید کردند.

مجلس و دولت بعدی در پی تحول دیجیتال هستند

رضا تقی پور، عضو کمیسیون صنایع مجلس هم، در این مراسم، با اشاره به اینکه قطعا نقش ارتباطات در مدیریت آینده کشور باید نقش برجسته ای باشد ، گفت : امروز تحول دیجیتال برای کشور یک ضرورت است و زیرساخت های این تحول باید در وزارت ارتباطات فراهم گردد. سهم اقتصاد دیجیتال و دانش بنیان به مراتب باید بیش از امروز در اقتصاد باشد و نیازمند زیرساخت های قوی است اما چیزی که همواره گفتیم و به آن توجه نشده این است که زیرساخت ها باید داخلی و بومی باشند.

وی با تاکید بر اینکه رگولاتوری و تنظیم مقررات در وزارت ارتباطات نسبت به سایر حوزه ها از قدمت و عمر بیشتری برخوردار هستند،گفت : پروانه های صادر شده برای اپراتورها حرفه ای هستند اما اینکه مجری خودش آنها را رعایت نکند و نقض کند، پدیده جدیدی است که در این دوره ها رخ داده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: بعد از خصوصی سازی از مدل های تعرفه گذاری اپراتورها مواظبت می کردیم تا مثلا اپراتورها با تخفیف های زیاد رقبای خود را از میدان به در ننمایند و این مساله را مدیریت می کردیم اما در این دوره اپراتورهای موبایل از تعرفه هایی هم که از سال 94 وجود داشت و کمتر از آن تعرفه ها خدمات ارایه می کردند، وقتی خواستند به تعرفه اصلی برگردند با مقابله و مخالفت دولت روبرو شدند که امر محکومی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در این باره شعار زیاد داده شده و الان از 22 ترابایت زیرساخت شبکه ملی اطلاعات، چهار ترابایت آن زیر بار است ولی در مقابل همین اندازه و بیشتر با نرخ چند برابر اینترنت بین الملل استفاده می گردد.

وی ادامه داد: نتیجه این است که امروز از نظر مالی زیرساخت های ارتباطی کشور به شدت تضعیف شده اند و علیرغم شعارها و حرف های بزرگی که در این 8 سال زده شده شاهد توقف توسعه زیرساخت ها بودیم.

برند اجتماعی شرکت مخابرات به معنای ارتباطات ایران است/ مخابرات آماده سرمایه گذاری داخلی و خارجی است

ابراهیم محمود زاده رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران هم در این بازدید گفت: شرکت مخابرات به 30 میلیون مشترک خدمت ارائه می دهد و ما این ادعا را که می گویند مخابرات، رقیب ندارد قبول نداریم و در پی مشارکت همه شرکت ها و متخصصان هستیم.

وی افزود:میانگین دریافتی ما از مشتریانمان حدود 25 سنت و معدل دریافتی همراه اول و ایرانسل حدود یک دلار است در حالی که در کشور های اطراف حداقل 10 دلار است.

رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با اشاره به مقایسه تعرفه ها در چند کشور، هزینه نگهداری شبکه ثابت را سالانه بین 300 تا 500 میلیون دلار گفت و گفت: اگر دلار 4 هزار تومان باشد، می توان کاری کرد، اما اگر به 25 هزار تومان برسد، کار سخت می گردد.

محمود زاده گفت: اگر قرار باشد هزینه ها را کاهش دهیم این کار را نمی توان با کاهش نیروی انسانی انجام داد چرا که کاهش نیروی انسانی در شرکت مخابرات امکانپذیر نیست.

رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: امروز مخابرات ایران دارای نشان اجتماعی است و به معنای ارتباطات ایران است و همه آحاد جمعیت کشور از خدمات مخابرات استفاده می نمایند و ما درخواستمان از اعضای کمیسیون صنایع و معادن این است که حرف های ما را بشنوند و مسائل ما را درک نمایند.

وی ادامه داد: ما توقع داریم که این کمیسیون درخصوص توسعه کشور حساس تر باشد و اگر دست ما را باز بگذارند می توانیم سرمایه گذاری داخلی را با اوراق و منابع داخلی و خارجی انجام دهیم.

محمود زاده با تاکید بر برند اجتماعی بودن مخابرات و اینکه شرکت مخابرات ایران یعنی ارتباطات ایران افزود: زمانی، پودر شوینده را به نام تاید می شناختند و امروز هم مخابرات یعنی ارتباطات ایران و ما به این موضوع افتخار می کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

به "بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مرکز عملیات شرکت مخابرات ایران، برند 65 ساله مخابرات نیازمند حمایت جدی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مرکز عملیات شرکت مخابرات ایران، برند 65 ساله مخابرات نیازمند حمایت جدی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید