بارش های سیل آسا در ارتفاعات، آخر هفته از دره نوردی بپرهیزید

به گزارش وبلاگ سایه، صادق ضیاییان با توجه به فعالیت سامانه بارشی در کشور درباره شرایط جوی ارتفاعات و کوهستان ها اظهار کرد: طی روز پنجشنبه (11 خرداد) در ارتفاعات شمال غرب به ویژه اردبیل، ارتفاعات البرز به ویژه البرز شرقی، جنوب شرق سیستان و بلوچستان و به صورت پراکنده در ارتفاعات مرکزی کشور، افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ، افزایش سرعت باد همراه با تندباد موقتی به ویژه برای ساعات بعدازظهر مورد انتظار است.

بارش های سیل آسا در ارتفاعات، آخر هفته از دره نوردی بپرهیزید

وی تاکید کرد: طی روزهای جمعه تا دوشنبه هفته آینده(12 تا 15 خرداد)، به ویژه در ساعت های بعدازظهر در ارتفاعات مرکزی کشور همچون استان های کرمان، یزد، اصفهان، شمال و شرق فارس، شمال هرمزگان و به صورت پراکنده در ارتفاعات سیستان و بلوچستان، رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ همراه با وزش باد موقتی شدید پیش بینی می شود که احتمال آبگرفتگی و جاری شدن سیلاب و افزایش جریان آب رودخانه های فصلی وجود دارد. جمعه شدت بارش ها به ویژه در ارتفاعات کرمان منجر به بارش های سیل آسا می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: علاوه بر منطقه ها مذکور، طی روزهای یکشنبه و دوشنبه ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز نیز شرایط بارش های رگباری موقتی شدید و رعدوبرق را تجربه می کنند.

وی با ارائه توصیه هایی شرح داد:با توجه به ماهیت بارش های رگباری در این فصل به ویژه برای ساعت های بعدازظهر به تغییر شرایط ابرها، رشد ابر، تغییر ضخامت ابرها و تیره شدن ابرها و افزایش سرعت باد به صورت جهشی توجه و از قرار گرفتن در مکان باز در زمان وقوع رعدوبرق اجتناب شود همچنین فعالیت های دره نوردی در منطقه ها ذکر شده مخاطره آمیز است بنابراین از این فعالیت بپرهیزند.

ضیاییان در خاتمه درباره ارتفاعات استان تهران گفت: شرایط جوی ارتفاعات تهران آفتابی همراه با وزش باد به تدریج از ظهر پنجشنبه تا ظهر جمعه (11 تا 12 خرداد) به تناوب افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق پراکنده و موقتی همراه با افزایش سرعت باد پیش بینی می شود.

منبع: گردشبان

به "بارش های سیل آسا در ارتفاعات، آخر هفته از دره نوردی بپرهیزید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش های سیل آسا در ارتفاعات، آخر هفته از دره نوردی بپرهیزید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید