ایلان ماسک درباره قابلیت خودروهای خودران تسلا دروغ گفته است

به گزارش وبلاگ سایه به نقل از ورج، مدیر نرم افزار اتوپایلوت تسلا به سازمان وسایل نقلیه موتوری ایالت کالیفرنیا اعلام کرده ایلان ماسک درباره قابلیت های سیستم پیشرفته کمک راننده غلو کرده است.

ایلان ماسک درباره قابلیت خودروهای خودران تسلا دروغ گفته است

این اظهار نظر در یک یادداشت ذکر شده که گروه PlainSite آن را منتشر کرده است. این آخرین افشاگری درباره افزایش شکاف میان ویژگی ادعایی ماسک درباره اتوپایلوت و قابلیت های واقعی این سرویس است. از سوی دیگر اخبار مذکور در حالی منتشر می شود که چندی قبل یک خودروی تسلا با دو سرنشین و بدون حضور راننده پشت فرمان با درخت برخورد کرد و 2 مرد در این حادثه جان باختند.

سازمان وسایل نقلیه موتور کالیفرنیا درباره کنفرانسی با کنندگان تسلا در نهم مارس سال جاری میلادی از جمله سی جی مور (مدیر بخش اتوپایلوت تسلا) در این یادداشت نوشته است: توییت ماسک با واقعیت های مهندسی همخوانی ندارد. در حال حاضر قابلیت خودران خودروهای تسلا در سطح دوم است.

سطح دوم قابلیت های خودران تسلا به سیستم رانندگی نیمه خودران اشاره دارد که نیازمند نظارت یک راننده انسانی است.

ماسک در ماه ژانویه به سرمایه گذاران اعلام کرده بود: مطمئن هستم خودروهای تسلا سال جاری قادر به رانندگی کاملاً اتوماتیک بدون نیاز به نیروی انسانی خواهند بود.

اکتبر سال گذشته تسلا نسخه بتا یک محصول جدید به نام قابلیت کاملاً خود ران را برای مالکان وسایل خودروهای این شرکت به عنوان بخشی از طرح دسترسی زودهنگام عرضه کرد. این آپدیت نرم افزاری امکان دسترسی به سیستم کمکی رانندگی اتوماتیک در جاده های محلی و خیابان های شهر را برای رانندگان فراهم کرد.

به گفته کنندگان تسلا به نظر نمی رسد این شرکت تا سرانجام 2021 میلادی به سطح 5 قابلیت خودرانی دست یابد. در این سطح خودروها می توانند بدون نیاز به راننده و درهر شرایطی رانندگی کنند.

این نخستین باری نیست که گفتگوهای خصوصی تسلا با سازمان وسایل نقلیه موتوری با ادعاهای عمومی ماسک درباره قابلیت های خودران خودروهای این شرکت متضاد است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایلان ماسک درباره قابلیت خودروهای خودران تسلا دروغ گفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک درباره قابلیت خودروهای خودران تسلا دروغ گفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید