ادامه ساخت پل امام رضا در قزوین با مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی صورت میگیرد

به گزارش وبلاگ سایه، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، ادامه ساخت پل امام رضا در قزوین با مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی صورت میگیرد.

ادامه ساخت پل امام رضا در قزوین با مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی صورت میگیرد

فرج الله فصیحی رامندی درخصوص اتفاقات اخیر رخ داده در باغستان سنتی قزوین اظهار کرد: پروژه ای که قرار است در باغستان سنتی قزوین اجرا شود یک طرح تأیید، تصویب و ابلاغ شده است اما به دلیل جوسازی های ایجاد شده در مرحله اجرا متوقف شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح جامع ترافیک قزوین با امضای چندین وزیر به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی رسیده، ادامه داد: در شورای چهارم و پنجم ما 2 بار بازدید میدانی از محوطه پل امام رضا (ع) داشتیم و دیدیم که اگر بخواهیم طرح اولیه را اجرا کنیم انبوهی از درختان قسمت پشت تالار کشاورز در قزوین قطع خواهد شد و چون خودمان به این موضوع راضی نبودیم، ترجیح دادیم بازنگری اتفاق بیفتد.

رئیس شورای شهر قزوین بیان نمود: پس از بازنگری اجرا شده، طرح نو به شورای عالی معماری و شهرسازی ارسال شد و مورد تأیید قرار گرفت، سپس در استان در شورای ترافیک به تصویب رسید و از طریق استاندار سابق و بعد هم از طریق استاندار فعلی ابلاغ شد، ضمن اینکه طرح تفصیلی شهر هم از طریق استاندار فعلی ابلاغ شده است با وجود این مجدداً هنگام اجرا با بحران روبرو شدیم.

وی گفت: در مصوبه شورای عالی معماری شهرسازی آمده طرح با کمترین آسیب به باغستان اجرا شود و استاندار هم در ابلاغیه به این مسئله اشاره کرده است؛ به همین دلیل طرح تغییر کرده تا کمترین آسیب را به درختان داشته باشد؛ اما وقتی در مرحله اجرایی قرار میگیرد مشکل ساز می شود و مسئولان هم تحت تأثیر جریان سازی و جوسازی رسانه ای قرار میگیرند.

فصیحی در پاسخ به این سؤال که چرا کار قطع درختان شب شروع شده است، بیان نمود: کار قطع درختان شب شروع نشده بلکه عصر شروع شده و تا شب ادامه پیدا کرده است؛ کار ادامه پل امام رضا (ع) کاملاً قانونی است و برای اجرای قانون و مصوبه شورای عالی معماری شهرسازی، شورای عالی ترافیک و اجرای طرح تفصیلی شهر اجرا شده است.

وی شرح داد: وظیفه شهرداری ساختن کمربندی شهر نیست و وزارت راه و شهرسازی باید برای این امر اقدام کند اما چون دولت اعتباری برای این کار ندارد ما ورود کرده ایم و از منابع مالی مردم هزینه می کنیم که کمربندی شهر ساخته شود.

این مسئول مطرح نمود: اجرای پروژه میدان خلیج فارس و همچنین پروژه نسیم شمال که اتفاقا دل در باغستان بود، ضمن جلب رضایت مردم، تردد را نیز سهل تر کرده است، با تکمیل پل امام رضا (ع) نیز شاهد روانسازی ترافیک در شهر و رضایت مردم خواهیم بود.

منبع: همگردی

به "ادامه ساخت پل امام رضا در قزوین با مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی صورت میگیرد" امتیاز دهید

1 کاربر به "ادامه ساخت پل امام رضا در قزوین با مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی صورت میگیرد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه ساخت پل امام رضا در قزوین با مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی صورت میگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید