آیفون 14 نقش مهمی در افزایش 48 درصدی درآمد TSMC داشته است

به گزارش وبلاگ سایه، شرکت تراشه سازی TSMC به لطف فروش بالای سری آیفون 14 توانسته درآمد خود را در سه ماهه سوم 2022 نسبت به فصل قبلی 48 درصد افزایش دهد. این یعنی TSMC در همین مدت توانسته درآمد 19.4 میلیارد دلاری کسب کند. برای یادآوری باید بگوییم که اگرچه این شرکت تراشه های شرکت های متعددی را تولید می کند، ولی همچنان اپل بزرگ ترین مشتری آن محسوب می شود.

آیفون 14 نقش مهمی در افزایش 48 درصدی درآمد TSMC داشته است

در حالی که درآمد TSMC با افزایش روبرو شده، شرکت هایی مانند AMD و سامسونگ به دلیل فروش پایین تر از حد انتظار تراشه های خود، با کاهش درآمد روبرو شده اند. طبق گزارش های منتشر شده، TSMC به اپل اعلام کرده که برای تراشه A17 باید مبلغ بالاتری بپردازد که قرار است با فناوری ساخت 3 نانومتری تولید شود. ظاهرا سال آینده مدل های پرو آیفون 15 همراه با این تراشه راهی بازار خواند شد. در ابتدا گفته می شد اپل این افزایش قیمت را نپذیرفته اما به نظر می رسد مدیران اپل در نهایت زیر بار این افزایش قیمت رفته اند.

با وجود اینکه در حال حاضر تراشه های TSMC از نظر کیفیت بهتر از تراشه های ساخت سامسونگ عمل می کنند، اما سامسونگ می خواهد این فاصله را کاهش دهد تا بتواند سهم بازار بیشتری را به دست آورد. سال ها قبل اپل برای تراشه های خود از کارخانه های سامسونگ و TSMC استفاده می کرد اما از آیفون 7 به بعد، TSMC به عنوان تنها سازنده تراشه های اپل انتخاب شده است.

منبع: 9To5Mac

منبع: دیجیکالا مگ

به "آیفون 14 نقش مهمی در افزایش 48 درصدی درآمد TSMC داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون 14 نقش مهمی در افزایش 48 درصدی درآمد TSMC داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید