2500 شرکت کاغذی اخلالگر شناسایی شد، ثبت 200 شرکت با یک آدرس

به گزارش وبلاگ سایه، محمود علیزاده از شناسایی 2500 شرکت کاغذی در 2 ماه اطلاع داد و گفت: بر اساس اطلاعات به دست آمده 200 شرکت با یک آدرس پستی شناسایی شد.

2500 شرکت کاغذی اخلالگر شناسایی شد، ثبت 200 شرکت با یک آدرس

به گزارش گروه مالی وبلاگ سایه، علیزاده با اشاره به برخورد جدی سازمان امور مالیاتی کشور با شرکت های کاغذی گفت: با همکاری دستگاه های ذی ربط و داده ها و اطلاعات در سامانه تعریف شده و در دو ماه گذشته ماه بالای 2500 شرکت صوری شناسایی کردیم که با استفاده از مکانیزم گرافیک است. معمولا افرادی که در شرکت های کاغذی قرار دارند، زنجیره ای در شرکت های دیگر نیز حضور دارند. مثلاً اگر یک فردی در یک شرکتی شناسایی شده این فرد در شرکت های دیگر رصد خواهد شد.

معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی تاکید نمود: دومین موضوع برای شناسایی مکان ثبتی شرکت ها است. به وجود آمدن این شرکت ها معمولاً با نیت مالی نیست و بیشتر به دنبال فرار مالیاتی و اخلال در نظام مالی هستند. مثلاً در یک مکان 200 شرکت با یک آدرس پستی ثبت شده است، بنابراین تمامی فعالیت های آن ها زیر نظر قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه در گذشته حدود 4500 شرکت کاغذی شناسایی کردیم، گفت: این شرکت ها در عالم واقع موجودیت فیزیکی ندارند. صورت های معاملات واهی ایجاد می نمایند و در کنار فروشنده یا خریدار واقعی قرار گرفته و اقدام به صدور فاکتور واهی می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "2500 شرکت کاغذی اخلالگر شناسایی شد، ثبت 200 شرکت با یک آدرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2500 شرکت کاغذی اخلالگر شناسایی شد، ثبت 200 شرکت با یک آدرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید