یهودیان درخت نخل در مدینه می کارند!

به گزارش وبلاگ سایه، یک روزنامه عبری زبان نوشت، هیئتی از یهودیان وارد مدینه منوره شده و برای نخستین بار در طول 1400 سال اخیر در آن درخت نخل کاشته اند.

یهودیان درخت نخل در مدینه می کارند!

روزنامه عبری Jewish Chronicle یادداشتی با عنوان یهودیان برای اولین بار از 1400 سال پیش تا به امروز درخت نخل در مدینه منوره می کارند، منتشر کرد.

این روزنامه در این یادداشت جزئیات سفر یک گروه مذهبی یهودی از بازرگانان شاخص، استادان تاریخ و پژوهشگران دانشگاه کمبریج به مدینه منوره را فاش کرد و نوشت، این هیئت به عنوان بخشی از سفر خود درخت نخل در مدینه کاشته اند.

به نوشته روزنامه مذکور، ریک سوفر، یهودی انگلیسی ریاست این هیئت یهودی را در این سفر برعهده دارد و هر یک از اعضای هیئت نهال درخت نخلی را در این شهر کاشتند که مختص این شهر است و تنها در آن کاشته می گردد.

این روزنامه نوشت، سوفر از این سفری که قبلا امکان پذیر نبود، ابراز تعجب کرد و گفت، در سفرهای سابق خود به عربستان نمی توانست هویت دینی خود را فاش کند؛ اما اکنون می تواند آن را علنی اعلام کند.

وی اضافه نمود: ما درختان نخل را در مدینه کاشتیم، در همان مکان که قبلاً یهودیان کاشته بودند، من در واقع اولین شخص یهودی بودم که در 1400 سال اخیر یک درخت نخل را در این شهر کاشتم.

سوفر گفت: اگر قبلا کسی به من می گفت که می توانم به عربستان بیایم باور نمی کردم؛ اما الان محبت آمیز از ما استقبال می گردد آن هم نه تنها در عربستان بلکه حتی داخل خود مدینه منوره و این لحظه بسیار شگفت انگیز است.

روزنامه مذکور نوشت، این هیئت یهودی با نظارت دولت عربستان وارد مدینه شد و با دبیرکل انجمن دنیا اسلام، جمعی از مشایخ و هنرمندان و سایر افراد شاخص ملاقات کرد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "یهودیان درخت نخل در مدینه می کارند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یهودیان درخت نخل در مدینه می کارند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید