کوچک کردن شکم با دراز نشست امکان پذیر است؟ کوچک کردن شکم با دراز نشست امکان پذیر است؟

به گزارش وبلاگ سایه، واقعیت این است که انجام تعداد زیادی دراز نشست، چربی شکم را از بین نمی برد. در واقع بهتر است بدانید که این تفکر که فقط با انجام ورزش خاصی، می توانید چربی هایی را که در نقطه خاصی قرار دارند از بین ببرید، یک افسانه است و بارها و بارها غلط بودن آن اثبات شده است.

کوچک کردن شکم با دراز نشست امکان پذیر است؟ کوچک کردن شکم با دراز نشست امکان پذیر است؟

کوچک کردن شکم با دراز نشست امکان پذیر است؟

دراز نشست یکی از ورزش هایی است که تصور می گردد به کوچک کردن شکم یاری می نماید، اما آیا واقعا کوچک کردن شکم با درازنشست امکان پذیر است؟

درازنشست باعث کوچک کردن شکم می گردد؟

برای کاهش وزن و تناسب اندام یک راه بسیار رایجی که وجود دارد و همه هم به یکدیگر توصیه می نمایند درازنشست زدن است. حال آیا واقعا درازنشست تاثیری بر لاغری دارد یا نه؟ روش صحیح درازنشست زدن چیست؟

به گزارش وبلاگ سایه به نقل از سیمرغ واقعیت این است که انجام تعداد زیادی دراز نشست، چربی شکم را از بین نمی برد. در واقع بهتر است بدانید که این تفکر که فقط با انجام ورزش خاصی، می توانید چربی هایی را که در نقطه خاصی قرار دارند از بین ببرید، یک افسانه است و بارها و بارها غلط بودن آن اثبات شده است.

کوچک کردن شکم با ورزش های شکمی نادرست است

در یک مطالعه،مردانی در شرایط برابر، در مدت 27 روز 5000 دراز نشست انجام دادند. محققان در این مطالعه میزان چربی شکم، باسن و قسمت بالایی پشت تنه را اندازه گیری کردند.

اگر لاغری موضعی وجود داشت، طبیعتا باید در این افراد میزان چربی شکم کاهش می یافت. چوندر انجام درازنشست، قسمت های بالای پشت تنه و باسن به کار گرفته نمی شوند. مطالعه نشان داد که تغییری در ضخامت چربی شکم یا در اندازه دور کمر ایجاد نشده است. نمونه برداری بافتی نیز نشان داد که تغییر مهمی در قطر لایه سلول های چربی شکم ایجاد نشده است. در واقع ورزش های شکمی تنها عضلات دیواره شکم را پایدار و محکم می نمایند و با شکل گیری و پایدار شدن عضلات شکم، ظاهر شکم بهتر می گردد. شما برای کوچک کردن شکم خود به یک رژیم غذایی معقول و مناسب، ورزش های قلبی عروقی و نرمش های استقامتی احتیاج دارید.

کدام ورزش های شکم باعث کوچک کردن شکم می شوند؟

اصولا پیاده روی تند (نه به حالت دویدن)بهترین روش برای سوختن چربی ها در ناحیه شکم است که به مدت نیم ساعت صبح و نیم ساعت عصر انجام می گیرد.

استفاده از تردمیل که آموزش مخصوص خود را دارد نیز موثر است. در کل استفاده غیر صحیح از وسایل ورزشی باعث بروز مسائل متعددی می گردد. اصولا انواع شنا و راه رفتن در آب یاری بسیاری در سوزاندن چربی ها می نماید. در حالی که با نشستن در سونا و جکوزی فقط آب بدن دفع می گردد که با نوشیدن آب جبران می گردد. استفاده از هر نوع ورزش با دستگاه و ورزش ایروبیک و نیز نوارهای آموزشی ورزش ایروبیک و طناب زدن،در دختر خانم ها توصیه می گردد.

درازنشست بزنیم یا نه؟

دراز نشست به کاهش وزن شما یاریی نخواهد کرد، اما به این معنا نیست که رهایش کنید. عضلات شکمی شما، از هر بخش بدن تان حمایت می نمایند، مانند ستون فقرات.

یعنی تقویت میان تنه، جزو اساسی و ضروری تمام برنامه های تمرینی است. تغذیه سالم همراه با فعالیت های هوازی، بخشی از این برنامه اصلاحی شماست. شاید این نکات ساده و سطحی به نظر برسد اما مهم است که بدانید محدودکردن خودتان به یک تمرین مثل دراز نشست و مدام درهم فشردن میان تنه و شکم، شما را به نتایجی که مدنظرتان است نمی رساند.

درازنشست صحیح

در حـالی کـه زانوهایتان خم شده بر روی زمین دراز بکشید. کـف پاهـا صـاف اسـت و بر روی زمین قرار می گیرد. انگشتان دست را پشت سر بگذارید. آرنج ها بـه سمت دوطرف بدن باشد. در هـمان حال آرنج ها را به زانو بزنید و سپس بالای کمر و شانه هـا را به عقب بیاورید تا به زمین بخورند. در حین انجام حرکـت سـر صـاف است و فـاصله چانه از سینه حذف می گردد. برای چـند ثانیه در آن حال باقی می مانید و سپس به شرایط اولیه باز می شد.

دراز نشست عمودی صحیح

روی زمـین دراز بکشید، پاهایتان را به صورت مستقیم به بالا ببـریـد، دسـت های خود را نیز به طور عمودی در دو طرف بدن نگه دارید. سعی کنید نوک انگشتان دست را به نوک انگشتان پا بـرسـانید. در این حرکت باید پاها را تا آن جا که می توانید بالا بیاورید تا استخوان باسن از روی زمین بلند گردد. به جای این که به طور همزمان دست هـا و پـاهـای خـود را بـلـنـد کنید، می توانید ابتدا نیم تنه بالایی و سپس قسمت پایین بدن را بلند کنید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن ضروری است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید.

منبع: جام جم آنلاین

به "کوچک کردن شکم با دراز نشست امکان پذیر است؟ کوچک کردن شکم با دراز نشست امکان پذیر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچک کردن شکم با دراز نشست امکان پذیر است؟ کوچک کردن شکم با دراز نشست امکان پذیر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید