آموزش کوه پیمایی برای 6 هزار نفر در سطح کشور برگزار شد

به گزارش وبلاگ سایه، رضا زارعی بعدازظهر یکشنبه در حاشیه مجمع انتخابات هیئت کوهنوردی استان سمنان در مصاحبه با خبرنگاران بابیان اینکه حمایت وزارت ورزش از کوهنوردی یکی از اقدامات موثری بود که منجر به آموزش افراد بسیاری در این رشته ورزشی شده است، ابراز داشت: بر این اساس شش هزار نفر طی دوره های کوه پیمایی در کشور مورد آموزش واقع شدند.

آموزش کوه پیمایی برای 6 هزار نفر در سطح کشور برگزار شد

وی بابیان اینکه این دوره ها به پیشنهاد وزرات ورزش و جوانان برگزارشده است، اضافه کرد: بر طبق این پیشنهاد هیئت های کوهنوردی مراکز استان ها نیز ای کار حضورداشته و این اموزش ها در کل کشور به علاقه مندان این رشته ارائه شد.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی بابیان اینکه ورزشکاران حرفه ای این رشته نیز به مسابقات برون مرزی اعزام می شوند، ابراز داشت: حضور ورزشکاران در مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا به میزبانی کشور هند و کسب چهار مدال از جمله آن ها محسوب می شود که هم اکنون نیز این مسابقات در حال برگزاری است.

زارعی بابیان اینکه ورزشکاران خوبی نیز برای رشته یخ نوردی در کشور وجود دارند، شرح داد: این ورزشکاران دی ماه گذشته برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا راهی کره جنوبی و اسفندها برای مسابقات جهانی به روسیه اعزام خواهند شد.

وی اضافه کرد: مسابقات و فعالیت های خوبی در حوزه این رشته های ورزشی در اقصی نقاط کشور برگزار می شود که این مهم از استقبال خوب کوهنوردان به این رشته ها حکایت دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آموزش کوه پیمایی برای 6 هزار نفر در سطح کشور برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش کوه پیمایی برای 6 هزار نفر در سطح کشور برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید