همه چیز درباره فرودگاه نو استانبول

به گزارش وبلاگ سایه، اگر در دو سال اخیر به استانبول سفر نموده باشید، پروازتان در فرودگاه تازه استانبول به زمین نشسته . اما این فرودگاه چرا ساخته شد و چه ویژگی هایی دارد که فرودگاه آتاتورک استانبول نداشته؟ اگر قصد دارید به استانبول سفر کنید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را درباره فرودگاه تازه استانبول بخوانید تا با ابعاد و زوایا آن آشنا شوید.

همه چیز درباره فرودگاه نو استانبول

جایگزین فرودگاه آتاتورک

اگر پیش از شروع به کار فرودگاه نو، به استانبول رفته باشید فرودگاه آتاتورک را به یاد دارید. شلوغی، صف های طولانی، و فضای کم فرودگاه در بدو ورود به استانبول، استقبال گرم و صمیمی از مسافران و گردشگران به نظر نمی رسید. اما حدود 2 سال پیش تمامی پروازها از فرودگاه آتاتورک به این فرودگاه نو استانبول منتقل شدند.

بزرگترین فرودگاه دنیا؟

این فرودگاه را به نام فرودگاه بین المللی استانبول می شناسند و در ترکی به صورت İstanbul Havalimanı نوشته می گردد. البته در نظر بگیرید که فرودگاه همچنان تکمیل نشده و قرار است تا سال 2028 تمامی 4 فاز این فرودگاه به بهره برداری برسد. اگر طبق برنامه ریزی پیش برود، پس از اتمام تمامی فازها در مساحت 76.5 میلیون متر مربع، فرودگاه استانبول میزبان 200 میلیون مسافر در سال خواهد بود و عنوان بزرگترین فرودگاه دنیا را از آن خودش می نماید.

فرودگاه نو استانبول کجاست؟

فرودگاه نو استانبول در قسمت اروپایی استانبول قرار گرفته است و در 40 کیلومتری میدان تقسیم، مرکز شهر استانبول، است. با تاکسی از همان مرکز شهر تا فرودگاه حدود 50 دقیقه راه دارید.

رفت و آمد از فرودگاه استانبول به شهر و بالعکس از روش های زیر امکان پذیر است:

  • اتوبوس: در مسیرهای مختلف به استانبول و به صورت 24 ساعته و همه روزه انجام می گردد. قیمت بلیط های اتوبوس از فرودگاه استانبول هم متغیرند.
  • تاکسی: تاکسی های نارنجی (مالی و مقرون به صرفه)، تاکسی های آبی (راحت و کمی گرانتر)، و تاکسی های مشکی (سواری های لوکس) شما را از فرودگاه به مقصدتان در استانبول می رسانند.
  • کرایه اتومبیل: اگر ترجیح می دهید خودتان رانندگی کنید، می توانید به سراغ یکی از نمایندگی های کرایه اتومبیل و خودرو در فرودگاه استانبول بروید.
  • مترو: طبق اطلاعات فرودگاه، همچنان خط متروی فرودگاه به صورت کامل قابل استفاده نیست و بهتر است از مسیرهای دیگر بهره ببرید.

فرودگاه استانبول چه امکاناتی دارد؟

اگر بین دو پرواز وقت و زمان خالی دارید می توانید استراحت کنید یا خودتان را در فرودگاه استانبول سرگرم کنید. اینترنت رایگان، زمین بازی برای بچه ها، و رستوران و کافه های مختلف در اختیار شما هستند.

فروشگاه ها: در فرودگاه مغازه های بدون عوارض گمرکی یا همان Duty Free متنوعی هم قرار گرفته.

ترمینال ها: فرودگاه نو استانبول یکی از بزرگترین ترمینال ها را در بین فرودگاه ها دارد که هم مسافران داخلی و هم خارجی را جای می دهد. در سال های آینده هم قرار است به تعداد این ترمینال ها اضافه گردد.

پارکینگ: پارکینگ طبقاتی فرودگاه استانبول ظرفیت 40 هزار خودرو را دارد.

محل های استراحت: در فرودگاه مکان هایی برای استراحت مسافران قرار گرفته شده و از اسپا و امکانات حمام هم می توانید بهره ببرید.

کدام هتل ها به فرودگاه استانبول نزدیک هستند؟

  1. YOTEL Istanbul Airport Hotel: این هتل نزدیکترین هتل به فرودگاه است و 451 اتاق با امکاناتی لوکس دارد. این هتل در واقع بزرگترین هتل ترمینال فرودگاه در اروپاست. اینترنت رایگان، امکانات ورزشی، رستوران، و اتاق جلسات تنها بعضی از امکانات این هتل هستند.
  2. Kemer Country Hotel : هتل 5 ستاره در حدود 15 کیلومتری فرودگاه استانبول است که در منطقه ای آرام قرار گرفته است.
  3. Park Inn by Radisson Istanbul Airport: از این هتل 4 ستاره تا فرودگاه استانبول تنها 10 دقیقه با خودرو فاصله است. این هتل هم گزینه خوبی برای اقامت در نزدیک فرودگاه به شمار می رود.
منبع: اسنپ تریپ

به "همه چیز درباره فرودگاه نو استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره فرودگاه نو استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید