نژاد پرستانی که مجسمه جورج فلوید را هم تحمل نمی کنند

به گزارش وبلاگ سایه، ترنس فلوید برادر جورج فلوید گفت این مجسمه ها معنا دار هستند. هنر باید مقابله ای باشد و نمی توان آن را نادیده گرفت.

نژاد پرستانی که مجسمه جورج فلوید را هم تحمل نمی کنند

مجسمه جورج فلوید سیاه پوست آمریکایی که سال گذشته به دست پلیس آمریکا کشته شد، دو روز پس از رونمایی در نمایشگاهی در میدان یونیون شهر نیویورک، تخریب شد.

تصاویر منتشر شده مردی را نشان می دهد که بر روی مجسمه فلوید رنگ می پاشد و از صحنه متواری می شود.

به گزارش رسانه های آمریکایی، این فرد به دو مجسمه دیگر که نمادی از جان لویس و بروندا تیلور است و در کنار مجسمه جورج فلوید قرار دارند صدمه ای نمی زند.

سال گذشته جورج فلوید و بروندا تیلور هر دو به دست پلیس آمریکا کشته شدند. پس از آن اعتراضات علیه بی عدالتی و نژادپرستی در آمریکا رخ داد.

لویس که یک فعال اجتماعی بود، در سال 1965 به دست پلیس آمریکا مجروح شد و در ماه جولای سال گذشته فوت کرد.

سازمان رویارویی با هنر در بیانیه ای گفت این مجموعه با هدف گرامیداشت زندگی، ادامه پیام ها و پیوند زدن این افراد نمادین از طریق هنربه نمایش گذاشته شده است.

ترنس فلوید برادر جورج فلوید گفت این مجسمه ها معنا دار هستند. هنر باید مقابله ای باشد و نمی توان آن را نادیده گرفت.

مجسمه جورج فلوید بار اولین بار در 19 ژوئیه در خیابان فلت بوش شهر نیویورک به مناسبت سالگرد آزادی بردگان در آمریکا رونمایی شد. پنج روز پس از نمایش، افراد وابسته به گروه سفیدپوستان برتر این مجسمه را تخریب کرده و بر روی آن رنگ سیاه ریختند.

فلوید در 25 ماه مه (6 خرداد) سال گذشته پس از آنکه یک افسر پلیس مینیاپولیس زانویش را بیش از هشت دقیقه بر گردن وی قرار داده بود درگذشت. حرف هایی که وی در آخرین لحظات زندگی بر زبان آورد از جمله نمی توانم نفس نمی کشم، دستمایه تظاهرات علیه نژادپرستی در سراسر آمریکا و جهان شد.

در تیر ماه سال جاری دادگاه استان مینه سوتا آمریکا درک شووین افسر پلیس عامل قتل جورج فلوید را به 22 سال و نیم حبس محکوم کرد.

منبع: عصر ایران

به "نژاد پرستانی که مجسمه جورج فلوید را هم تحمل نمی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نژاد پرستانی که مجسمه جورج فلوید را هم تحمل نمی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید