میدانی در خاش به نام معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی نام گذاری شد

به گزارش وبلاگ سایه، رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خاش گفت: در نشست شورا و با تصمیم قاطع اعضای شورای اسلامی و همکاری شهرداری خاش یک میدان در این شهر به نام معلم فداکار و ایثارگر حمیدرضا گنگوزهی نام گذاری گشت.

میدانی در خاش به نام معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی نام گذاری شد

حمیدرضا گنگوزهی معلم فداکار مدرسه شهید رحیمی روستای نوکجو به هنگام وزش گردباد متوجه می شود دیوار مجاور مدرسه که سه دانش آموز در جوار آن قرار گرفته اند به دلیل بارش های روزهای گذشته در حال فروریختن است. وی بلافاصله اقدام به نجات دانش آموزان می کند وبعد از نجات جان سه دانش آموز از مرگ حتمی، خود گرفتار آوار شده و جانش را فدای شاگردانش می کند.

نادر میربلوچزهی رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خاش گفت:

میدان تازه در تقاطع خیابان مرادریگی و شهید بهشتی به نام معلم فداکار گنگوزهی نامگذاری شد و بزودی یادمان این معلم فداکار و المان ایثار در این مکان نصب می شود.

وی بیان نمود که اقدام ارزشمند معلم ایثارگر و همکاری وی در جهت کمک به شاگردانشان ستودنی بوده لذا تجلیل از مقام شامخ این شهید راه تعلیم و تربیت باید در دستور کار مسئولان در دستگاه ها و اقشار مختلف جامعه باشد.

میربلوچزهی ادامه داد که مجموعه شورای اسلامی و شهرداری خاش بر حسب وظیفه خود این بحث تجلیل را در دستور قرار دادند.

رئیس شورای اسلامی شهر خاش با اشاره به اینکه برای من باعث افتخار و سربلندی است که یکی از شاگردانم توانست یاد و نام قوم بزرگ بلوچ را زنده نگه بدارد گفت:

ترویج فرهنگ ایثار و امدادرسانی درس بزرگی بود که مرحوم گنگوزهی به عنوان یک معلم دلسوز برخواسته از قوم بلوچ از خود ارائه دادند. تلاش برای ادامه راه این معلم فداکار باید به عنوان هدف و نقشه راه مشخص و تبیین شود.

منبع: کجارو / عصر ایران

به "میدانی در خاش به نام معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی نام گذاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میدانی در خاش به نام معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی نام گذاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید