موزهای در انگلیس به پایگاه تزریق واکسن کرونا تبدیل شد

به گزارش وبلاگ سایه، موزه پزشکی تاکری در شهر لیدز با میزبانی از یک مرکز تزریق واکسن کرونا در برنامه تاریخی واکسیناسیون انگلیس مشارکت می کند. این موزه سالن کنفرانس خود را به یک پایگاه واکسیناسیون تبدیل کرده است و گروه های آسیب پذیر با مراجعه به آن می توانند دوزهای مختلف واکسن فایزر-بیون تک را دریافت کنند.موزه پزشکی تاکری بیش از دو دهه قدمت دارد و با مجموعه ای متشکل از 47 هزار آیتم از تجهیزات پزشکی در گذر تاریخ، تاریخچه علم طب را ترسیم می کند.

موزهای در انگلیس به پایگاه تزریق واکسن کرونا تبدیل شد

نت ادواردز (Nat Edwards) رئیس این موزه در بیانیه ای با اشاره به این خبر گفت: شرح مشاهده اینکه طب ممتاز مدرن در کنار تاریخچه قرن ها تلاش بشریت برای تشخیص و غلبه بر بیماری ها دست به کار می شود، کار دشواری است.

ادواردز همچنین خبر آغاز مذاکرات موزه تاکری برای میزبانی از سومین دور از آزمایش های واکسن کرونای ساخت شرکت واکسن سازی نواوکس و موسسه ملی تحقیقات سلامت انگلیس را نیز تایید کرد.

موزه پزشکی تاکری که در کنار بیمارستان سنت جیمز یورکشایر غربی در لیدز انگلیس واقع شده، در سال 1997 تاسیس شد و در سال 1998 عنوان موزه سال را دریافت کرد. از دیگر افتخارات این موزه می توان به کسب جوایزی چون جایزه دانشگاه استنفورد برای آموزش میراث فرهنگی اشاره کرد. این موزه قرار بود تابستان گذشته پس از 18 ماه نوسازی بازگشایی شود اما با آغاز دور سوم از محدودیت های کرونایی در انگلیس فعلاً تعطیل مانده است.

روزنامه هنر نوشت، هفته گذشته یک بانو میانسال انگلیسی برای اولین بار در جهان واکسن تایید شده کرونا را دریافت کرد. قرار است 800 هزار واحد از این واکسن در هفته های آینده در انگلیس توزیع و تزریق شود. افراد 80 سال به بالا، کارکنان و ساکنان خانه های سالمندان و کارکنان نظام بهداشت و درمان انگلیس در اولویت دریافت این واکسن قرار دارند.

منبع: گردشبان

به "موزهای در انگلیس به پایگاه تزریق واکسن کرونا تبدیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزهای در انگلیس به پایگاه تزریق واکسن کرونا تبدیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید