مقایسه جالب مهدی طارمی با کریم بنزما از طریق سوفیا اولیویرا

به گزارش وبلاگ سایه، تیم فوتبال پورتو در آخرین دیدار خود با نتیجه 4 بر صفر تیم آروکا را شکست داد؛ دیداری که مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو گلزنی نکرد، اما با ثبت دو پاس گل، بار دیگر توانایی های خود را در گل سازی به رخ همه کشید.

مقایسه جالب مهدی طارمی با کریم بنزما از طریق سوفیا اولیویرا

وبسایت maisfutebol با قلم سوفیا اولیویرا بعد از درخشش طارمی در این مسابقه، به تمجید از توانایی های مهاجم ایرانی پرداخت و نوشت: مهدی طارمی بهترین مهاجم و یکی از بهترین بازیکنان لیگ پرتغال است. پاس های درخشان او شما را به این سئوال سوق می دهد که آیا با یک مهاجم روبرو هستید یا یک هافبک؛ و منِ ساده لوح، فکر می کردم که کریم بنزما و هری کین قبلاً در بالاترین سطح به ما نشان داده بودند که مهاجمان نیز می توانند خلاق باشند، که علاوه بر گلزنی، در سایر لحظات بازی نیز تعیین کننده باشند. امروز، طارمی در باشگاه پورتو در تلاش است تا جدایی بازیکنانی، چون ویتینیا، فابیو وی را یا لوئیس دیاز را پنهان کند. نه به این دلیل که او از نظر مشخصات بازی به آن ها نزدیک است، بلکه به دلیل ظرفیتی که دارد. هر کسی که در منطقه ها نزدیک به این بازیکن ایرانی حضور داشته باشد؛ گالنو، اوانیلسون، تونی مارتینز یا گابریل ورون می تواند با پاس های طارمی با دروازه بان حریف روبرو شود (در موقعیت خوب گلزنی قرار بگیرد).

در بخش دیگری از این مطلب آمده است: طارمی در سن 30 سالگی یک بازیکن تمام عیار است، با چنان هوش تاکتیکی بالایی که به خوبی می داند چگونه در عرصه های مختلف زمین و در زمینه های متعددی که یک بازی فوتبال ارائه می دهد، چه در بخش تهاجمی چه بخش دفاعی، تفاوت ایجاد کند. این ویژگی طیف وسیعی از کارایی در وظایف دفاعی را در بر می گیرد… طارمی جایگاه یک بازیکن تیمی را دارد، زیرا موفقیت جمعی را بیشتر از موفقیت فردی در اولویت قرار می دهد.

اولیویرا در ادامه گزارش خود از طارمی به حرکات مهاجم ایران در فضا های مختلف، توانایی گلزنی و پاس گل او پرداخته و آن را مرتبط با یکی از داستان های قدیمی کرده است.

منبع: فرارو

به "مقایسه جالب مهدی طارمی با کریم بنزما از طریق سوفیا اولیویرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه جالب مهدی طارمی با کریم بنزما از طریق سوفیا اولیویرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید