مصر در های مقبره 4000 ساله را باز کرد

به گزارش وبلاگ سایه، مصر مقبره باستانی مِرو را به روی گردشگران باز کرد تا این مقبره، قدیمی ترین مکان در کرانه غربی اقصر باشد که تا به امروز دسترسی به آن برای عموم مردم فراهم شده است. اقصر، خانه بعضی از حیرت انگیزترین مکان های متعلق به دوران فرعون هاست، که از جمله آن ها به دره پادشاهان می توان اشاره نمود.

مصر در های مقبره 4000 ساله را باز کرد

مصر در های مقبره 4000 ساله ای واقع در غرب اقصر را به روی عموم مردم باز کرد.

به نقل از رویترز، مصر مقبره باستانی مِرو را به روی گردشگران باز کرد تا این مقبره، قدیمی ترین مکان در کرانه غربی اقصر باشد که تا به امروز دسترسی به آن برای عموم مردم فراهم شده است. اقصر، خانه بعضی از حیرت انگیزترین مکان های متعلق به دوران فرعون هاست، که از جمله آن ها به دره پادشاهان می توان اشاره نمود.

مِرو، یک مقام عالی رتبه در دربار منتوهوتپ دوم، فرعون دودمان یازدهم مصر بود که تا 2004 سال پیش از میلاد حکومت کرد.

مقبره سنگی مرو به وسیله مرکز لهستانی باستان شناسی مدیترانه دانشگاه ورشو و شورای عالی آثار باستانی مصر بازسازی شد.

این مقبره راهرویی را دربرگرفته است که به یک سالن مخصوص اشیاء پیشکش منتهی می شد و درون آن جایگاهی برای قرار گرفتن مجسمۀ فرد متوفی وجود دارد. بعلاوه دالانی در آن وجود دارد که به یک اتاق و تابوت دان منتهی می گردد.

مقبره مِرو تقریبا در اواسط قرن نوزدهم میلادی کشف شده است. متخصصان ایتالیایی بازسازی آثار تاریخی، بعضی از دیوارنگاره های این مقبره را در سال 1996 میلادی بازسازی کردند.

بر اساس بیانیه رسمی که به وسیله وزارت آثار باستانی مصر منتشر شده است، مقبره مرو در گورستان عساسیف شمالی کشف شده است و بیشتر مقام های مهم دوران پادشاهی میانه نیز در همین مکان دفن شده اند.

منبع: فرادید

به "مصر در های مقبره 4000 ساله را باز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصر در های مقبره 4000 ساله را باز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید