مسکو: قطعی فیسبوک احتیاج به اینترنت داخلی را ثابت کرد

به گزارش وبلاگ سایه، در پی از کار افتادن خدمات مربوط به شبکه اجتماعی فیسبوک در روز دوشنبه، شبکه های اجتماعی روسیه افزایش چشمگیر فعالیتهای خود را گزارش کردند که به گفته مقامهای مسکو نشان دهنده حقانیت این کشور در توسعه پلتفرمهای اینترنتی و شبکه های اجتماعی داخلی است.

مسکو: قطعی فیسبوک احتیاج به اینترنت داخلی را ثابت کرد

به گزارش وبلاگ سایه، به نقل از خبرگزاری رویترز، روسیه سالهاست در پی افزایش حاکمیتش بر بخش اینترنت بوده و به همین دلیل شرکتهای فن آوری خارجی را برای حذف محتواها و ذخیره کردن داده در روسیه تحت فشار قرار می دهد. بعلاوه این کشور قابلیتش در بلوکه کردن پلتفرمهایی که قوانینش را می شکنند تقویت نموده است.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در جریان قطعی شش ساعته خدمت فیسبوک در روز دوشنبه اظهار کرد این اتفاق به این سوال که آیا ما نیازمند شبکه های اجتماعی و پلتفرمهای اینترنتی داخلی هستیم پاسخ می دهد.

فیسبوک علت این قطعی که باعث عدم دسترسی 3.5 میلیارد کاربر به پلتفرمهایی نظیر واتساپ، اینستاگرام و مسنجر شد را تغییر ناقص تنظیمات بیان نمود.

بزرگترین شبکه اجتماعی روسیه موسوم به Vkontakte تعداد کاربران روزانه خیلی بیشتری در این کشور نسبت به فیسبوک دارد و پس از قطعی اخیر خدمات فیسبوک جهشی در پیامهای تبادل شده و حضور کاربران در این شبکه اجتماعی را گزارش کرد.

روزنامه ایزوستیای روسیه با نقل قول از مارینا کراسنووا، رئیس این شبکه اجتماعی نوشت که گفته است: تعداد بازدیدهای ویدیویی در شبکه Vkontakte افزایش 18 درصدی و تعداد پیامهای ارسال شده در مسنجر آن افزایش 21 درصدی در این مدت داشته است.

او بیان نمود، مخاطبان این سایت در مقایسه با روز قبل از آن 19 درصد افزایش یافتند.

بر اساس گزارش ریانووستی، بعلاوه شبکه Odnoklassniki، یک شبکه اجتماعی محبوب دیگر روسی نیز اعلام داشت، فعالیتهای این سایت در طی قطعی خدمات فیسبوک افزایش یافته است.

شرکت فن آوری مشهور Mail.Ru روسیه مالک دو شبکه اجتماعی Vkontakte و Odnoklassniki است.

اوایل امسال میلادی روسیه به اجرای آزمایشی خارج شدن از اینترنت جهانی با هدف محافظت از این کشور در برابر قطع شدن از زیرساختهای خارجی پرداخت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مسکو: قطعی فیسبوک احتیاج به اینترنت داخلی را ثابت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: قطعی فیسبوک احتیاج به اینترنت داخلی را ثابت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید