مدیریت خانه موزه ها یکپارچه می گردد، اجرای طرح شبکه سازی خانه مشاهیر تا سرانجام سال

به گزارش وبلاگ سایه، کسری حسنی، مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران ، درباره نو ترین برنامه های این شرکت، ویژه خانه موزه ها بیان نمود: موضوع پویایی خانه موزه ها، تامین هزینه های نگهداری، مراقبت و البته کاهش بار اداره آن ها از دوش شهرداری در سلسله وبینار های خانه موزه های مشاهیر اوایل امسال، با مشارکت کارشناسان و مدیران ارشد شهرداری برگزار و موضوع مدیریت یکپارچه و شبکه ای خانه موزه ها مطرح شد. ایجاد این شبکه زمینه عایدی زایی، تبلیغات، جذب مخاطب و در نهایت فرهنگ سازی و معرفی سبک زندگی مشاهیر را محقق خواهد نمود.

مدیریت خانه موزه ها یکپارچه می گردد، اجرای طرح شبکه سازی خانه مشاهیر تا سرانجام سال

وی با اشاره به زمان اجرای طرح شبکه سازی خانه موزه ها گفت: مرحله مطالعاتی طرح به خاتمه رسیده و پیش بینی می گردد تا خاتمه سال به مرحله اجرا برسد.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران اضافه کرد: تحقق طرح شبکه سازی خانه موزه ها، به این معنا است که تفاوتی نمی کند، کدام نهاد از جمله شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران یا سازمان فرهنگی هنری، متولی و بهره بردار خانه موزه ها باشد. انسجام و هماهنگی فعالیت خانه موزه ها با ایجاد طرح شبکه سازی، محقق می گردد.

حسنی ادامه داد: آنالیز منظم فعالیت خانه موزه ها با هدف تعریف کارکرد های نو از دیگر نتایج اجرای طرح شبکه سازی برای فعالیت خانه موزه هاست؛ به اسم مثال شاید در قالب شبکه سازی، بهره بردار ها به این نتیجه برسند که ایجاد کافه، کافه کتاب و یا گالری، زمینه ساز افزایش بازدید کنندگان باشد.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل قابل توجه در بهره برداری خانه موزه ها، نبود نظام بهره بردای است گفت: ضعف در تدوین نظام واحد بهره برداری، از دیگر چالش های مهم در طرح های فرهنگی است؛ به عبارت دیگر با تکمیل طرح های فرهنگی، منظره و اهداف ساخت آن در زمان بهره برداری کمتر حفظ می گردد.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، با توجه به اینکه رویکرد اصلی مدیریت خانه موزه ها، همیشه شی محور بوده و در نتیجه چندان پوپا و در جذب مخاطب پیروز نبودند، اسم کرد: خانه موزه ها از نظر دسترسی به اسناد و مدارک، باید محل مناسبی برای پژوهشگران باشد چراکه یکی از کارکرد های اصلی این مکان ها محسوب می گردد.

وی با بیان این مطلب که یکی از رسالت های اصلی خانه موزه ها توسعه اجتماعی، بر محور نمایش و معرفی سبک زندگی مشاهیر است، ادامه داد: از جمله خانه موزه های پیروز تهران که کاربری دیگری به آن ها اضافه شده خانه موزه دکتر تعیین و استاد امیر جاهد است. این دو مکان به محل آموزش موسیقی تبدیل و موجب شده تا به اصطلاح پاخور آن به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند.

حسنی، با اشاره به اینکه خانه موزه سیمین و جلال در بین همه خانه موزه ها کارکرد اصلی خانه موزه را دارد، گفت: خانه موزه سیمین و جلال در بین خانه موزه های بهره برداری شده، جزو پیروز ترین ها محسوب می گردد، چراکه رویداد محور است؛ به عبارت دیگر کوشش شده تا همزمان با مناسبت های ادبی سال در این خانه موزه، برنامه فرهنگی و ادبی داشته باشیم. حتی در روز های کرونایی این برنامه ها به صورت مجازی برگزار می گردد. این رویکرد موجب شد تا بازدید کنندگان در طی سال به این مکان رفت و آمد داشته باشند. در نتیجه پیروز شدیم برای علاقه مندان پاتوق فرهنگی ایجاد کنیم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "مدیریت خانه موزه ها یکپارچه می گردد، اجرای طرح شبکه سازی خانه مشاهیر تا سرانجام سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت خانه موزه ها یکپارچه می گردد، اجرای طرح شبکه سازی خانه مشاهیر تا سرانجام سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید