قیمت نفت برنت افزایش یافت

به گزارش وبلاگ سایه، قیمت نفت آمریکا پس از سقوط در روز گذشته که تحت تاثیر آمار رشد ذخایر فرآورده های نفتی آمریکا روی داد، در معاملات روز پنج شنبه ثابت بود در حالی که نفت برنت افزایش داشت.

قیمت نفت برنت افزایش یافت

به گزارش وبلاگ سایه، بهای معاملات آینده وست تگزاس اینترمدیت آمریکا یک سنت کاهش یافت و به 56 دلار و 77 سنت در هر بشکه رسید. شاخص قیمت نفت آمریکا روز گذشته 1.5 درصد سقوط نموده بود.

بهای معاملات آینده نفت برنت 13 سنت یا معادل 0.2 درصد افزایش یافت و به 63 دلار و 80 سنت در هر بشکه رسید.

قیمت های نفت هفته جاری که نگرانی ها نسبت به منازعه در خاورمیانه کاهش پیدا نموده است و فراوری نفت خلیج مکزیکوی آمریکا پس از وقوع طوفان گرمسیری بَری از سرگرفته شد و همچنین بروز نگرانی ها نسبت به رشد مالی چین، هفته جاری کاهش پیدا نموده است.

آماری که روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر شد، نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته 3.1 میلیون بشکه کاهش پیدا نموده که بیش از 2.7 میلیون بشکه کاهش مورد پیش بینی تحلیلگران بود. اما سطح ذخایر بنزین این کشور 3.6 میلیون بشکه رشد کرد در حالی که تحلیلگران در نظرسنجی رویترز کاهش ذخایر بنزین به میزان 925 هزار بشکه را پیش بینی نموده بودند.

بر اساس گزارش رویترز، فراوری نفت خلیج مکزیکوی آمریکا هفته گذشته به دلیل وقوع طوفان گرمسیری بَری که نخستین طوفان این منطقه در فصل جاری بود، مختل شد و تا روز سه شنبه، بیش از نیمی از فراوری نفت خام این منطقه همچنان متوقف مانده بود زیرا اکثر شرکت های نفتی همچنان در حال بازگرداندن کارکنانشان برای ازسرگیری فراوری هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قیمت نفت برنت افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت برنت افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید