کاهش قیمت نفت در واکنش به دورنمای مالی تیره

به گزارش وبلاگ سایه، قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تأثیر نگرانی ها پیرامون رشد مالی و تیره شدن دورنمای رشد مصرف سوخت، کاهش یافت اما کاهش فراوری اوپک پلاس، افت قیمت ها را محدود کرد.

کاهش قیمت نفت در واکنش به دورنمای مالی تیره

به گزارش وبلاگ سایه، بهای معاملات آینده نفت برنت با 6 سنت یا 0.1 درصد کاهش، به 67.55 دلار در هر بشکه رسید. برنت روز سه شنبه به مرز 68.20 دلار صعود نموده بود که بالاترین حد از 16 نوامبر بود.

بهای معاملات آینده وست تگزاس اینترمدیت 11 سنت یا 0.2 درصد نسبت به قیمت نهایی روز سه شنبه کاهش یافت و به 58.92 دلار در هر بشکه رسید. شاخص قیمت نفت آمریکا روز گذشته تا مرز 59.57 دلار پیش رفته بود که بالاترین رکورد از 12 نوامبر بود.

تحلیلگران می گویند کندی مالی به زودی به مصرف سوخت لطمه خواهد زد. لوکمان اوتونوگا، تحلیلگر شرکت کارگزاری FXTM در این باره گفت: نگرانی های مربوط به رشد اقتصاد دنیای و تداوم دغدغه ها نسبت به عرضه بیش از حد، موانعی را برای نفت ایجاد نموده است.

نظرسنجی تامسون رویترز/INSEAD نشان داد اعتماد تجاری آسیا در سه ماهه نخست سال میلادی جاری تحت تأثیر اختلافات تجاری میان آمریکا و چین، نزدیک به پایین ترین حد در سه سال اخیر ماند.

این افت در حالی روی داده که قیمت های نفت در سه ماهه نخست سال میلادی جاری تحت تأثیر توافق کاهش فراوری میان کشورهای اوپک و غیراوپک معروف به اوپک پلاس، بیش از یک چهارم رشد نموده اند. این گروه عرضه خود را به میزان 1.2 میلیون بشکه در روز محدود نموده است. همچنین تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ایران و ونزوئلا نیز از قیمت های نفت پشتیبانی نموده است اما معامله گران می گویند روند رشد قیمت ها ممکن است به دلیل رشد فراوری آمریکا، محدود گردد.

بر اساس گزارش رویترز، فراوری نفت آمریکا از اوایل سال 2018 بیش از 2 میلیون بشکه در روز رشد نموده و به حدود 12 میلیون بشکه در روز صعود نموده و آمریکا را به بزرگترین فراوریکننده نفت دنیا تبدیل نموده است. آمار هفتگی فراوری و ذخایر نفت آمریکا روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی این کشور منتشر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاهش قیمت نفت در واکنش به دورنمای مالی تیره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت نفت در واکنش به دورنمای مالی تیره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید